Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Altán Klamovka

adresa
park Klamovka
Praha 5

so a ne 14:00-18:00
datum založení
2004
kontakt

tel.: +420 731 574 777
e-mail: augdesign@email.cz,
http://www.augdesign.cz/aktual/altan_klamovka.htm

reference

Galerie Altán Klamovka se nachází v malém neogotickém altánu (kol. 1820), umístěném v parku přiléhajícím k bývalé usedlosti Klamovka a spravuje ji Syndikát výtvarných umělců a Asociace užité grafiky. Zaměřuje se především na střední a mladou generaci umělců, prezentuje rovněž mladý design i pokusy studentů středních škol. Spoluprácuje s FUD UJEP v Ústí nad Labem (Minilab, HELP, ART and DESIGN, HUMAN ART, TY a JÁ), a to i v rámci mezinárodních projektů. Pro altán Klamovka vzniklo několik site-specifických projektů a jednodenních výstav, které mají podobu akce, performance a odpovídají tak dobře povaze nezávislé galerie, jejíž návštěvnost je založena především na vernisážovém setkání, i samotnému miniaturnímu prostoru výstavní síně. V roce 2005 zde odstartoval Videokemp, putovní jednodenní letní přehlídka českého videoartu, více na http://www.facebook.com/group.php?gid=127448099304.
Součástí odborné práce současné kurátorky je od roku 2009 projekt mapující současnou nezávislou galerijní scénu nazvaný Action Galleries, více na http://www.actiongalleries.info.

výstavy / projekty

2010
15. 6. – 11. 7. Barbora Kuklíková, 4° zorného pole (kurátorka Lenka Sýkorová)
14. 6. Martina Nováková, Pastelky sebou aneb (my) diary (kurátorka Lenka Sýkorová)
18. 5. – 13. 6. Matyáš Chochola, Směr vír – vůně vůně (kurátorka Lenka Sýkorová)
27. 4. – 16. 5. Tomáš Moravec – Matěj Al-Ali, Náhodný klam (kurátorka Lenka Sýkorová)
30. 3. – 25. 4. Power poverty – autorské plakáty studentů katedry Vizuálních komunikací GD1, FUD UJEP v Ústí nad Labem (kurátorka Lenka Sýkorová)
2. 3. – 28. 3. Dorothea Bylica, Portréty (kurátorka Lenka Sýkorová)
2. 2. – 28. 2 2010 Iveta Hanková, Lomotělo (kurátorka Lenka Sýkorová)

2009
3. 11. – 29. 11. 2. virtuální bienále výtvarného umění a designu. Téma: Global crisis (kurátorka Lenka Sýkorová)
29. 9. – 1. 11 Action Czech Galleries (kurátorka Lenka Sýkorová)
1. 9. – 27. 9. Markéta Bendová – Zuzka Valešová, ZooMarket fasion therapy (kurátorka Lenka Sýkorová)
6. 8. – 30. 8. Martinka a Martin Šárovec, Sweet little something (kurátorka Lenka Sýkorová)
18. 6. – 12. 7. Veronika Pešková, Portréty (kurátorka Lenka Sýkorová)
13. 6. ART_PIC_NIC_09 (Kotec, Hurá, Markéta Bendová, Zuu Valešová a další), (kurátorka Lenka Sýkorová)
14. 5. – 7. 6.2009 Katarzyna Szmorąg – Monika Kotecka, Genius loci (kurátorky Markéta Bendová a Lenka Sýkorová)
16. 4. – 10. 5. Pavel Beneš, Conejvíc (kurátorka Lenka Sýkorová)
19. 3. – 12. 4. l’Arlequin théâtre ouvert (Katedra Vizuálních komunikací FUD UJEP v Ústí nad Labem), (kurátorka Lenka Sýkorová)
19. 2. – 15. 3. COEXISTENCE – současný polský grafický design (AVU Varšava), (kurátorka Lenka Sýkorová)
5. 2. – 15. 2. Reklamní plakát (studenti užité fotografie Střední soukromé školy reklamní tvorby Michael), (kurátorka Lenka Sýkorová)
20. 1. – 1. 2. 3Graphics (studenti grafického designu Střední soukromé školy reklamní tvorby Michael), (kurátorka Lenka Sýkorová)

2008
5. 11. – 30. 11. 2. virtuální bienále výtvarného umění a designu, Praha 2008. Téma: FAST FOOD (kurátorka Lenka Sýkorová)
08. 10. – 02. 11. 1918 (ateliér Vizuálního designu FUD UJEP v Ústí nad Labem), (kurátorka Lenka Sýkorová)
10. 09. – 05. 10. Karel Míšek, Divadelní plakáty (kurátorka Lenka Sýkorová)
07. 08. – 07. 09. Barbora Kuklíková, Matky/Dcery (kurátorka Lenka Sýkorová)
12. 06. – 06. 07. Hana Kalvachová, Poslední bazének (kurátorka Lenka Sýkorová)
14. 05. – 08. 06. Pekka Loiri, Loiri in Prague (kurátorka Lenka Sýkorová)
24. 04. – 11. 05. Ludvík Feller, Průzračný čas (kurátorka Lenka Sýkorová)
09. 04. – 20. 04. JoHana, Home (kurátorka Lenka Sýkorová)
19. 03. – 06. 04. Jakub Štěpánek, La Vida (kurátorka Lenka Sýkorová)
20. 2. – 16. 3. Možnosti knihy (studenti FUD UJEP v Ústí nad Labem, ateliér Michala Slešky), (kurátorka Lenka Sýkorová)
23. 01. – 17. 02. Únor 1948 (studenti FUD UJEP v Ústí nad Labem, ateliér Pavla Beneše), (kurátorka Lenka Sýkorová)

2007
28. 11. – 16. 12. Jak to vidíme 3 (koordinátorka Lenka Sýkorová)
31. 10. – 25. 11. 1. virtuální bienále dobrého designu a umění. Téma: email sex (kurátorka Lenka Sýkorová)
10. 10. – 28. 10. Česko – Izraelská identita (Karel Míšek, Yasha Rozov), (kurátorka Lenka Sýkorová)
5. 9. – 30. 9. Markéta Bendová – Dzmitry Kruhlou, Voskresenije (kurátorka Lenka Sýkorová)
8. 8. – 2. 9. Noro Knap, Womenology (kurátorka Lenka Sýkorová)
18. 7. – 29. 8. Sousedé – mezinárodní projekt grafického designu (kurátorka Lenka Sýkorová, Jana Hradcová, Eva Fišerová a Karel Míšek)
23. 5. – 17. 6. TY a JÁ – sociální vztahy ve společnosti – reflexe mezilidských vztahů (Karel Míšek, Kerincan Zeytin, Maria Róza Szcepańska, Izabela Cichecka, Andrej Bashkin, Johannes Ernst, Martina Donátová, Lenka Popelková), (kurátorka Lenka Sýkorová)
21. 5. Pavla Gajdošíková – Petra Pětiletá, PEEP SHOW (kurátor Viktor Čech)
15. 5. – 20. 5. W. Shakespeare jr. (projekt Soukromé střední umělecko-průmyslové školy v Plzni a Školy dizajnu v Bratislavě), (kurátorka Lenka Sýkorová)
25. 4. – 13. 5. ART and DESIGN, HUMAN ART – designérsko komunikační artefakty zlepšující zdravotnická zařízení (Štěpánka Blahovcová, Ludmila Fuxová, Zuzana Hlávková, Michaela Labudová, Pavel Fryč, Eva Hudečková, Kateřina Šachová, Jana Hradcová), (kurátorka Lenka Sýkorová)
23. 4. RAFANI (kurátor Viktor Čech)
28. 3. – 22. 4. Anežka Hošková, I MUST BE ONE OF THE DEVIL´S DAUGTHERS (kurátor Viktor Čech)
28. 2. – 5. 3. Laďa Gažiová, Beth Ditto (kurátor Viktor Čech)
7. 2. – 25. 2. Jolana Ruchařová, Výhledy (kurátor Viktor Čech)
29. 1. Magdalena Kwiatkowska, (kurátor Viktor Čech)
17. 1. – 28. 1. Michal Panoch, Křest knihy # (kurátor Viktor Čech)

2006
6. 12. – 20. 12. Jak to vidíme 2 (koordinátorka Lenka Sýkorová)
15. 11. – 3. 12. Pavel Starý, Sklo v pohybu (kurátorka Lenka Sýkorová)
13. 11. Gabriela Jurkovičová, Zahrada (kurátor Viktor Čech)
26. 10. – 12. 11. Eva Koťátková, Prostřeno (kurátor Viktor Čech)
5. 10. – 22. 10. Daniela Baráčková – Petra Herotová, Naléhavé (kurátor Viktor Čech)
13. 9. – 1. 10. Vasil Artamonov / Alexey Klyuykov, Názor (kurátor Viktor Čech)
23. 8. – 10. 9. Klára Nejezchlebová, Cesta na polární kruh (kurátor Viktor Čech)
2. 8. – 20. 8. Jan Kadlec, White lies (kurátor Viktor Čech)
19. 7. – 30. 7. Marek Thér, Johann Bieber (kurátor Viktor Čech)
15. 6. – 2. 7. Milan Salák, Salák 33 (kurátoři Viktor Čech a Lenka Sýkorová)
12. 6. Dominik Lang, (kurátor Viktor Čech)
24. 5. – 11. 6. Aleš Kauer, Kódy & symboly, piktogramy, recyklace (kurátorka Kateřina Černá)
21. 05. VIDEOKEMP 2006 (Vasil Artamonov, Zbyněk Baladrán, Daniela Baráčková, Marek Bureš, Denis Dallen, Sabina Hašková, Petra Herotová, Aneta Mona Chisa, Jan Kadlec, Alexej Klyukov, Eva Koťátková, Radim Labuda, Dominik Lang, Jitka Mikulicová, Michal Panoch, Edita Pattová, Martin Pokorný, Luděk Rathouský, Jolana Ruchařová, Milan Salák, Sláva Sobotovičová, Tereza Severová, Evžen Šimera, Marek Ther, Tereza Velíková, Diana Vinklerová, Dušan Zahoranský a další), (kurátoři Viktor Čech, Milan Salák a Lenka Sýkorová)
26. 4. – 20. 5. Ludvík Feller, Visible & Invisible (kurátorka Lenka Sýkorová)
24. 4. Patricie Fexová – Sláva Sobotovičová, NEO (kurátor Viktor Čech)
29. 3. – 23. 4. Přemysl Havlík, Sedm svátostí (kurátorka Lenka Sýkorová)
1. 3. – 26. 3. Marcela Vichrová, Panenky (kurátorka Lenka Sýkorová)
1. 2. – 26. 2. Anděla Dedková, Obrazy a kresby (kurátorka Lenka Sýkorová)
4. 1. – 29. 1. HELP (Jiří Pálka, Jakub Štěpánek, Iva Tattermuschová, Martina Donátová, Tereza Pavelková, Žaneta Matějková, Petra Martinásková), (kurátorka Lenka Sýkorová)

2005
30. 11. – 28. 12. Jak to vidíme – 1. ročník výstavy fotografií osob s mentálním postižením (koordinátorka Lenka Sýkorová)
28. 9. – 23. 10. Jan Hlavatý, Obrazy, plakáty, scénografie (kurátorka Lenka Sýkorová)
31. 8. – 25. 9. Miloš Englberth, Zdálo se mi... (kurátor Viktor Čech)
3. 8. – 28. 8. Jakub Kándl, SKY 05 (kurátor Viktor Čech)
31. 07. VIDEOKEMP 2005 (Vasil Artamonov, Zbyněk Baladrán, Daniela Baráčková, Ondřej Brody, Jiří David, Jan Kadlec, Dominik Lang, Jitka Mikulicová, Michal Panoch, Edita Pattová, Eugenio Percossi, Michal Pěchouček, Luděk Rathouský, Jolana Ruchařová, Milan Salák, Tereza Severová, Sláva Sobotovičová, Vít Soukup, Tereza Velíková a další), (kurátoři Viktor Čech, Milan Salák a Lenka Sýkorová)
27. 7. – 30. 7. Fun Us Goodfood (Miro Loprais, Martin Mikeš, Roman Šedina, Štěpán Rous, Jura Pálka), (kurátor Martin Mikeš a Lenka Sýkorová)
29. 6. – 24. 7. ALTAnMIRA – historie a současnost ve znaku (Ludmila Fuxová, Radovan Klas, Tomáš Mácha a Jakub Sanitrák), (kurátorka Lenka Sýkorová)
1. 6. – 26. 6. We are here (Martina Donátová, Jan Fišera, Robert Fiškandl, Erika Knoppová, Tereza Melenová, Tereza Pavelková), (kurátorka Lenka Sýkorová)
4. 5. – 29. 5. Minilab – vizuální komunikace, město a ulice (Martin Bušek, Erika Huptychová, Helena Kopecká, Dagmar Mertová, Barbora Tylová, Tibor Viz), (kurátorka Lenka Sýkorová)
30. 3. – 1. 5. Anita Selinger, Textil & Text (kurátorka Lenka Sýkorová)
2. 3. – 27. 3. Barbora Mrázková a Filip Láb, Poslední stupeň krystalizace příčinného (karmického) napětí (kurátorka Lenka Sýkorová)
2. 2. – 28. 2. Daniela Vokounová, Otisky (kurátor Viktor Čech)
5. 1. – 30. 1. Hana Kalvachová, Každá Emilka je Milka (kurátorka Lenka Sýkorová)

2004
24. 11. – 15. 12. Lenka Sýkorová, Žena jako krajina (kurátor Viktor Čech)
27. 10. – 21. 11. Markéta Bendová, Není doma (kurátorka Lenka Sýkorová)
29. 9. – 24. 10. David Paul Henderson, Pohledy a výhledy (kurátorka Adéla Pavlíková a Lenka Sýkorová)
1. 9. – 26. 9. Přemysl Havlík, EX-POZICE (kurátorka Lenka Sýkorová)

kurátor

Lenka Sýkorová (2004 - dosud)
Viktor Čech (2005 - 2007)

texty / publikace

- ročenka galerie, 2009

ArtList
záznam v databázi ArtList
materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Přílohy


Videokemp II, 21. 5. 2006, přehlídka současného českého videoartu. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Matyáš Chochola, Směr vír – vůně vůně, 2010. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Moravec a Matěj Al-Ali, Náhodný klam, 2010. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Rafani, performance, 23. 4. 2007. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Eva Koťátková Prostřeno, 2006. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Daniela Baráčková a Petra Herotová, Naléhavé!, 2006. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Domink Lang, Klamovka, 2006. Foto: archiv Altánu Klamovka.

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014