Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Start point

datum založení
2003
reference

Start point je přehlídka nejlepších diplomových prací, které vyberou nezávislé komise na jednotlivých výtvarných školách. Organizátory projektu jsou Galerie Klatovy / Klenová a Zámek Týnec. V letech 2003 a 2004 projekt probíhal pouze s českou účastí, roku 2005 přibyla VŠVU Bratislava. V roce 2006 byl projekt rozšířen na další evropské školy.

texty / publikace

- Edith Jeřábková, Start point 2007, in. Ateliér 19/2007, s. 1
- Edith Jeřábková, Art&Pond 2007, in. Ateliér 19/2007, s. 1

ostatní

2007
vítěz: Petra Herotová
finalisté: Jakub Adamec, Sara Bačic´, Coby Bongers, Rainer Gamsjager, Barbara Graf, Martha P. Guzman, Johannes Kersting, Csaba Kis Róka, Magdalena Kwiatkowska, Matúš Lanyi, Viktor Mórocs, Dagmara Pochyla, Matúš Pšenko, Matěj Smetana, Millena Szkup, Justyna Sztela, Martin Špirec, Barbel Zindler
http://www.gkk.cz/index.php?view=archiv&lng=cz&r=2007

2006
vítěz: Ana Strika
finalisté: Sławomir Biernat, Mario Brakuza, Zuzana Čadová, Radovan Čerevka, Kamil Kozub, Martin Kubíček, Ondřej Maleček, Agnieszka Mikolajczyk, Adrián Momparler, Tatiana Mydlová, Pavel Magda Pražák, Dávid Szentgróti, Hajnalka Tarr, Cornelia Wengler
http://www.gkk.cz/startpoint/2006/cesky/

2005
vítěz: Tereza Severová
finalisté: Kateřina Šedá, Anažka Turková, Ondřej Nahorniak, Martin Sedlák
http://www.gkk.cz/startpoint/index2005.php

2004
vítěz: Pavel Ryška
finalisté: Jakub Hošek, Lenka Mičolová, Viktor Špaček
http://www.gkk.cz/startpoint/ryska.html

2003
vítěz: Jana Besmáková
finalisté: Adéla Krubnerová, Michal Burget,
Ondřej Langr
http://www.gkk.cz/startpoint/index2003.html


Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014