Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie mladých

adresa
Radnická 4,
658 78 Brno
datum založení
1968
kontakt

http://galerie-tic.cz/

reference

Galerie mladých vznikla v roce 1968 při Městském kulturním středisku S. K. Neumanna. V 70. a 80. letech galerie představila řadu umelců regionálního i celostátního významu. Kromě výstav volného umění zde probíhaly i výstavy umění užitého - grafiky, keramiky, oděvních návrhů. Na tvorbě programu galerie se v 80. letech podílela řada mj. řada brněnských teoretiků, např. Jiří Valoch nebo Antonín Dufek. Počátkem 90. let byly výstavní prostory z popudu dlouholeté kurátorky Aleny Gálové rozšířeny a ve stejné budově začala fungovat i Galerie U Dobrého pastýře. Od roku 1994 byla (po tragickém úmrtí Aleny Gálové v r. 1993) tvorba výstavního programu realizována ve spolupráci s Domem umění města Brna. Kulturní informační centrum (nástupnická organizace MKS S. K. Neumanna) tuto spolupráci koncem roku 1998 ukončila a program začali sestavovat kurátoři této instituce (od roku 2005 přejmenované na Brněnské kulturní centrum) ve spolupráci s průběžně obměňovanou Galerijní radou. Přitom stále převládá tradiční zaměření galerie - prezentace začínajících autorů, často ještě studentů uměleckých škol. Výstavní program je sestavován na základě přijímaných přihlášek, max. věk autorů pro zahrnutí do výstavního plánu Galerie mladých je 35 let. V současné době tvoří Galerie mladých s Galerií Kabinet a Galerií U Dobrého pastýře společně Galerie BKC (Galerie Brněnského kulturního centra).

výstavy / projekty

2008
26. 11. 2008 – 1. 1. 2009 Petr Dub (host: Jana Bernartová), Reframed
15. 10. – 10. 11. Barbora Motlová, Puf puf
10. 9. – 9. 10. Adéla Babanová, Interview - Zurich
6. 8. – 28. 8. Markéta Kinterová, Silvie Milková, Rituály/umenimamrad.cz (výstava v tramvaji, ve spolupráci s DPMB)
6. 8. – 4. 9. Markéta Kinterová, Situace
4. 6. – 31. 7. Markéta Mandelíková, Ze rtů cizí ženy
30. 4. – 29. 5. Bronislava Šnajdrová, Kde nic není, tam to dej
26. 3. – 24. 4. Eva Jiřička, Moving Target
20. 2. – 21. 3. Magdalena Kwiatkowska, Jak na to
17. 1. – 15. 2. Jana Babincová, Code it

2007
12. 12. 2007 – 11. 1. 2008 Barbora Bálková, Evě Adam
8. 11. – 7. 12. Kateřina Kociánová, Proměna krychle
3. 10. – 2. 11. Filip Cenek, Jiří Havlíček, Animace, noviny
22. 8. – 27. 9. Jiří Franta, Ještě nejdu spát
11. 7. – 17. 8. Olga L. Hořavová, Když náš táta hrál
6. 6. – 4. 7. Matěj Smetana, Kino
1. 5. – 30. 5. Jana Bernartová, Chyby
28. 3. – 25. 4. Alice Hilmarová, Regres
21. 2. – 23. 3. Václav Kočí, Apparent Parallels
25. 1. – 16. 2. Anežka Hošková (host: Laďa Gažiová), „Ráda žiju, když ostatní spí, soumrak mi vždy dává znamení…“

2006
13. 12. 2006 – 13. 1. 2007 Mark Ther, I like this sound
15. 11. – 8. 12. Petr Bařinka a Pavel Strnad, Moral combat
18. 10. – 15. 11. Ondřej Staněk, &1101;&1090;&1086; &1096;&1091;&1090;&1082;&1072; / Je to sranda
13. 9. – 13. 10. Silvina Arismendi, Some girls wander by mistake
25. 7. – 8. 9. Tereza Janečková a Pavlína Míčová, Naši nejsou doma. Přijď! A vítej na dobrodružné cestě obytným pralesem
19. 6. – 21. 7. Tomáš Skalík, Zapnuto, vypnuto.
16. 5. – 9. 6. Tomáš Dittrich a Jiří Ernest, Prostory v čase
12. 4. – 12. 5. Radoslav Zrubec, Ever Whatever
8. 3. – 7. 4. Jan Haubelt, Od psa přes obývák k noze
8. 2. – 3. 3. Vendula Chalánková, Camarero! Me cobra!
4. 1. – 3. 2. Jan Benedík a Martin Skalický, V zajetí detailu

2005
30. 11. – 30. 12. Vojtěch Dvořák a Jiří Močička, Program 05
2. 11. – 25. 11. Kateřina Tmějová, Industrial engineers do it Berger
5. 10. – 28. 10. Eva Malaťáková, Kult těla?; Erika Hníková, Ženy pro měny
7. 9. – 30. 9. Simona Smrčková, Omotávky
10. 8. – 2. 9. Petra J. Steinerová, Tereza Severová a Tereza P. Velíková, Oko č. 3
13. 7. – 5. 8. Eva Koťátková a Jitka Mikulicová, Fantasio
8. 6. – 8. 7. Sylva Francová, Portréty žen
11. 5. – 3. 6. Martin Skalický a Michal Šmeral, Hříšný tanec
19. 4. – 6. 5. Dominik Lang, Chatová osada
16. 3. – 8. 4. Martin Salajka, Lesní plesnivec
17. 2. – 11. 3. Hana Vinklárová, Místo pro p. Strom
20. 1. – 11. 2. Jana Besmáková, Made by archetype

2004
16. 12. 2004 – 5. 1. 2005 Denisa Krausová, Lev Alejandro (prodlouženo do 13. 1.)
23. 11. – 13. 12. Zuzana Svátková, Zuzana v lázni
27. 10. – 17. 11. Barbora Svátková, Fascinace motivem
30. 9. – 20. 10. Petr Dub, Definitivní řešení opičí otázky
1. 9. – 22. 9. Markéta H. Váradiová, Obraz vody
28. 7. – 25. 8. Jonáš Czesaný, Broučci…
16. 6. – 14. 7. Klauzura (výstava k 80. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně)
11. 5. – 9. 6. Jan Spěváček, Esoterika vjemu
8. 4. – 5. 5. Věra Stuchelová, Soukromý prostor
10. 3. – 31. 3. Moja krajina – první barevné reflexe dětí z rumunské Gemeličky (ve spolupráci s PdF MU v Brně)
14. 1. – 11. 2. Dřevo (jako inspirace a výtvarný vyjadřovací prostředek) (výstava projektu realizovaného ve spolupráci PdF MU a vybraných ZUŠ)

2003
10. 12. 2003 – 10. 1. 2004 Jan Sytař, Zoe
5. 11. – 3. 12. Martina Novotná, Kořeny paměti
1. 10. – 29. 10. Lucie Wessely, Ekologický plakát
27. 8. – 24. 9. Ivan Štěpán, Sklo
26. 7. – 15. 8. Petr Hudeček, Romprodukt
19. 6. – 15. 7. Kařina Otčenášková-Richtr, V malém rozměru
14. 5. – 11. 6. Jaroslava Rýznarová, …na cestě mezi…
10. 4. – 7. 5. René Hábl, ION
31. 1. – 26. 2. František Filipi, Koutek v duši

2002
19. 12. 2002 – 22. 1. 2003 Yasue Maetake, Chaste Anonymity
26. 11. – 13. 12. Jaroslav Valečka, Obrazy
31. 10. – 24. 11. Pavel Zemčík, Transformace knihy
10. 10. – 25. 10. Hybrida No 1 (výstava společných projektů studentů a vyučujících z University Leeds a University Bradford, VB)
5. 9. – 27. 9. Lukáš Orlita, Transient Transmutation / Prchavá proměna
6. 8. – 28. 8. Jana Kasalová, Předčasné jevy
4. 7. – 1. 8. Radka Stejskalová, Postavy
5. 6. – 26. 6. Lenka Pilařová, Domácí obrazárna
7. 5. – 29. 5. Fenomén kniha – výběr z výsledků IV. Ročníku mezinárodní studentské soutěže
11. 4. – 3. 5. Zuzana Strakošová, Pivovar
12. 3. – 3. 4. Martin Kuriš, Petr a Lucie
13. 2. – 6. 3. Pavla Gajdošíková, Pudlové a svině
22. 1. – 8. 2. Magda Hrnčířová, Odrazy

2001
12. 12. 2001 – 9. 1. 2002 Alena Figurová, In nomine nativitatis
7. 11. – 5. 12. Filip Černý, Zbyněk Sedlecký, Robert Šalanda, Tri-p
2. 10. – 31. 10. Ján Lastomírský, Projekt Vaňkovka
29. 8 . – 26. 9. Marie Vránová, Cesta
1. 8. – 22. 8. Tomáš Ciller, Vilík Nezvratný
4. 7. – 26. 7. Kateřina Pažoutová, Public Privacy
31. 5. – 28. 6. Jindřiška Rypalová, Evoluce
25. 4. – 23. 5. Fenomén kniha (prezentace výsledků IV. Ročníku mezinárodní studentské soutěže)
3. 4. – 30. 4. Revitalizace. Mrtvý dům, živý prostor (obě galerie)
7. 3. – 28. 3. Petra Čejková-Fekarová, Geometrická zahrada
7. 2. – 28. 2. Proměny papíru (výstava studentských prací – ZUŠ Kuřim, ZUŠ Kyjov, ZUŠ Smetanova Brno, ZUŠ Palackého Brno)
10. 1. – 31. 1. Tamara Bohuňková, Krajina III

2000
6. 12. 2000 – 3. 1. 2001 Pavel Doskočil, Dech - Resuscitace
8. 11. – 29. 11. Art eco (výstava plakátu a nábytku SŠUR Brno)
11. 10. – 1. 11. Sylva Zimula Hanáková, Šperkopísky
13. 9. – 4. 10. Martina Chlubnová, Za zavřenýma očima aneb Dietro gli occhi chiusi
2. 8. – 6. 9. Hana Babyrádová, Žádné obrazy
21. 6. – 19. 7. Jana Francová, Vzpomínky
25. 5. – 16. 6. Marie Jirásková, Tvoři
18. 5. – 23. 5. Alena Figurová, Člověk od 18 do 23/15
26. 4. – 17. 5. Černá a bílá (výstava žáků ZUŠ Františka Jílka)
29. 3. – 19. 4. André, Antikoncepce
1. 3. – 22. 3. Tomáš Gucký, Příčný řez
1. 2. – 23. 2. Daniel Jaček, Spoutané světlo

1999
14. 12. 1999 – 28. 1. 2000 Vize 2000 (i v Galerie U Dobrého pastýře)
20. 10. – 10. 11. Differenze convergenti Akademie Brera Milán
17. 11. – 8. 12. Autoportrét (bez zrcadla) – výstava prací studentů Střední a vyšší odborné školy uměleckých řemesel v Brně
23. 9. – 15. 10. Oči dokořán – VII. Celostátní přehlídka výtvarných prací žáků ZUŠ
25. 8. – 15. 9. Lubomír Typlt, Kočky
28. 7. – 18. 8. Radek Macke, Nerealizované objekty II
7. 7. – 23. 7. Zločin na scéně (výstava scénických návrhů absolventů scénografie Divadelní fakulty JAMU, Pavel Borák, Bára Křistková, Markéta Oslzlá, Renata Sedláčková, Vendula Šafářová)
2. 6. – 23. 6. Rudolf Brančovský, Barevné kousání
10. 2. – 4. 3. Tereza Talichová, …tušené…
20. 1. – 3. 2. Jan Vičar, Happy day

1998
16. 12. 1998 – 17. 1. 1999 Pavel Kopřiva, Mělký povrch
15. 9. – 18. 10. Dan Trantina, Hlavy, věci atd.
12. 8. – 4. 9. Jakub Dolejš a Milan Salák
30. 6. – 2. 8. Emöke Vargová, Měkké objekty (práce z let 1996-1997) (kurátorka Terezie Petišková)
13. 5. – 14. 6. Luxus (Václav Stratil, Michal Novotný, František Matoušek, David Adamec, Vilém Kabzan, Jakub Špaňhel) (kurátor Martin Dostál)
18. 3. – 24. 4. Daniel Hanzlík, Černý posuv
5. 2. – 8. 3. Tomáš Ronovský, Všechno se ještě může změnit

1997
17. 12. 1997 – 23. 1. 1998 Irena Jůzová
5. 11. – 12. 12. Stůl – Výstava prací studentů oddělení fotografie a oddělení malby Střední školy uměleckých řemesel v Brně
24. 9. – 31. 10. Současné polské umění (P. Lutynski, L. Lewandowski, K. Morfinem, M. Kus, M. Maszlanko)
20. 8. – 14. 9. Pavel Želechovský
16. 7. – 15. 8. Roman Šafránek
11. 6. – 11. 7. Jiří Surůvka
22. 5. – 8. 6. ? (termín pro Kulturní a informační centrum města Brna)
24. 4. – 18. 5. Jitka Géringová, Práce s těstem (obrazy)
12. 3. – 18. 4. Ateliér konceptuálních tendencí FaVU (vedoucí Petr Kvíčala)
22. 1. – 7. 3. Milan Mikuláštík, Placebo aw

1996
4. 12. 1996 – 10. 1. 1997 Michaela Thelenová
30. 10. – 29. 11. Zdena Kolečková
25. 9. – 25. 10. Ulrich Grutter
21. 8. – 20. 9. Jorg Reckhenrich
17. 7. – 25. 7. Under Plunder (M. Mašarák, M. Dittinger, J. Klestil)
12. 6. – 12. 7. Pavel Ryška
8. 5. – 7. 6. Pavel Piekar
3. 4. – 3. 5. Filip Turek
28. 2. – 29. 3. Martin Kolář, Kresby
31. 1. – 23. 2. Současný český linoryt (Lukáš Bradáček, Michal Cihlář, Vojtěch Čermák, Vladimír Kokolia, Alena Kučerová, Ondřej Michálek, Michal Pěchouček, Pavel Piekar, Martina Riedelbauchová, Blahoslav Rozbořil, Jiří Sopko, Ladislav Sýkora, Chrudoš Valoušek, Jan Vičar, Markéta Wildová-Laštůvková)

1995
29. 11. – 31. 12. Krištof Kintera, kresby
1. 11. – 25. 11. František Skála, objekty
27. 9. – 28. 10. Robert Urbásek, kresby, malba
23. 8. – 23. 9. Pieter Cornelis, kresby, instalace
14. 7. – 19. 8. Radim Handke, kresby
31. 5. – 8. 7. František Kowolowski, kresby
26. 4. – 27. 5. Tomáš Císařovský, malba
29. 3. – 24. 4. Galerie mladých Praha
22. 2. – 25. 3. Patricie London ante Paris
18. 1. – 18. 2. Stano Bubán

1994
12. 9. – 1. 10. Michal Novotný, Sochy. Obrazy o lásce
22. 8. – 26. 8. Under Plunder
20. 7. – 13. 8. Brněnská spirála (výtvarné práce žáků ZUŠ)
29. 6. – 17. 7. Galina Svobodová, Světlo – prostor – čas
15. 6. – 26. 6. Grafika & grafika (grafické práce studentů ŠUŘ a FaVU Brno)
18. 5. – 11. 6. Kamil Mikel, Grafika
15. 3. Hlavně hlava (J. Hadač, Leonid Ochrymčuk, Miroslav Štolfa, Jiří Eliška, V.Houf, J. Sedláček, Josef Daněk) (výstava k 75. výročí založení MU)
22. 2. – 20. 3. Petr Procházka, Obrazy
21. 1. – 16. 2. Ladislav Daněk a Vladimír Havlík, Déja Vu

1993
17. 12. 1993 – 19. 1. 1994 Arnošt Pacola, Plánky (grafika, malba)
19. 11. – 14. 12. Petr Kamenický, Obrazy
22. 10. – 16. 11. Daniel Balabán, Obrazy, objekty
24. 9. – 20. 10. Jan Pištěk, Obrazy (text v katalogu Jana Ševčíková a Jiří Ševčík)
26. 8. – 21. 9. Zbyněk Maděryč, Písek (fotografie)
30. 7. – 24. 8. Pavel Buchta, Grafika
7. 7. – 28. 7. Jiří Šigut, Záznamy (text v katalogu Martin Klimeš)
20. 5. – 3. 7. „Mám mnoho lidí v tomto městě.“ Život a poslání církví v našem městě. Výstava k 750. výročí udělení městských práv Brnu (současně v Galerie U Dobrého pastýře)
16. 4. – 11. 5. Jana Apetauerová-Medková, Kresby, obrazy
11. 3. – 3. 4. Jiří Janda, Babiččiny 90. narozeniny
5. 2. – 6. 3. Jiří Stejskal, Fotografie (text v katalogu Jiřina Nehybová)
7. 1. – 3. 2. Václav Vaculovič, Obrazy, grafika (text v katalogu Vladimír Kokolia)

1992
27. 11. – 30. 12. Michael Vystavěl, Textilní objekty (text v katalogu Jiřina Medková)
29. 10. – 24. 11. Stefan Konrad, Předznamenání (text v katalogu Stefan Konrád)
30. 9. – 27. 10. Bohuslava Olešová, Obrazy, objekty
30. 7. – 22. 9. Martin Hlaváč, Kresby, fotodokumentace
2. 7. – 27. 7. Jana Skalická, Instalace, objekty
4. 6. – 29. 6. Hana Babyrádová, Instalace
7. 5. – 3. 6. Petra Dreier, Michal Hanoušek, Podvojnosti (Obrazy) (text v katalogu Petr Spielmann)
9. 4. – 3. 5. René Vlasák, Gamarely 91
13. 3. – 7. 4. Štěpán Klas, Figurální studie (sochy, kresby, koláže)
14. 2. – 11. 3. Jaroslav Dokoupil, Obrazy, kresby
13. 2. Práce s fotografií IV. (Moje dětství), žáci ZUČ J. Kvapila a ZŠ Hakenova v Brně (zahájení výstavy Tomáš Přidal)

1991
13. 12. 1991 – 15. 1. 1992 (prodlouženo do 11. 2.) Zdeněk Halla, Kresby (text v katalogu Ivo Sedláček)
18. 11. – 12. 12. Martin Klimeš, Obrazy, kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
18. 10. – 12. 11. Fotoskupina KAKT, Jednodenní přehlídka fotografií ke 150. výročí slavnostního vyhlášení vynálezu fotografie pořádaná pod širým nebem v Brně 19. srpna 1989; Jeden můj den – Velký pátek 13. dubna 1990; Člověk a lidé konce 2. tisíciletí – 1991 – Buď zdráv člověče! / Mezilidské vztahy (text v katalogu Petr Mlejnek)
20. 9. – 15. 10. Vladimír Havlík, Kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
20. 8. – 7. 9. Philippe Untersteller, Monique Tello, Dominique Rouzie, Herve Sornique, Malba, kresba, drobná plastika (text v katalogu Milan Magni)
26. 7. – 19. 8. Lubomír Jarcovják, Grafiky, autorské papíry, knihy (text v katalogu Ivo Sedláček a Pavel Petr)
27. 6. – 23. 7. Jiří Kovanda, Z druhé ruky
31. 5. – 26. 6. Stanislav Trokšiar, István Kovács, Sochy, objekty
2. 5. – 28. 5. Jitka Palmer, Keramika (text v katalogu Vladimír Novotný)
5. 4. – 29. 4. Libor Jaroš, Obrazy, kresby (text v katalogu Ivo Sedláček)
8. 3. – 2. 4. Hand to hand – grafické listy a poezie na téma AIDS (asi dvě desítky českých a britských autorů – projekt vznikal ve spolupráci s britskou galerií Red Harring z Brightonu)
7. 2. – 5. 3. Milan Kolařík, Obrazy, kresby
10. 1. – 5. 2. Jan Samec, Obrazy, kresby
výstavy na nádvoří
31. 5. – 26. 6. Stanislav Trokšiar, István Kovács, Sochy, objekty
2. 5. – 28. 5. Jitka Palmer, Keramika (text v katalogu Vladimír Novotný)

1990
13. 12. 1990 – 10. 1. 1991 Jan Krtička, Obrazy, kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
21. 11. – 10. 12. Barbora Kališová, Šperk
18. 10. – 13. 11. Michal Vystavěl, Textilní objekty
20. 9. – 10 12. Petra Šťastná, Keramika
23. 8. – 18. 9. Miroslava Trizuljaková, Marek Trizuljak, Obrazy, kresby (text v katalogu Tomáš Černoušek a Marek Trizuljak)
26. 7. – 21. 8. Marius Kotrba, Obrazy, sochy
19. 6. - ? Práce žáků LŠU Veveří (Návrhy na státní znak – učitel Michal Vystavěl)
3. 5. – 29. 5. Eva Vejražková, Obrazy, objekty
5. 4. – 30. 4. Bratrstvo, IV. výstava umělecké skupiny
8. 3. – 3. 4. Marta Křížová, Miloš Kříž, Obrazy (text v katalogu Pavel Mazourek)
8. 2. – 6. 3. Miroslav Kubíček, Kresby, obrazy
12. 1. – 6. 2. Přehlídka mladých brněnských výtvarníků (V. ročník soutěžní přehlídky) (text v katalogu Jiří Valoch)

1989
15. 12. 1989 – 10. 1. 1990 Michal Cihlář, Barevná grafika
16. 11. – 12. 12. František Skála, Plastiky, kresby, obrazy
20. 10. – 14. 11. Libor Teplý, Tma a světlo (fotografie) (text v katalogu Antonín Dufek)
21. 9. – 17. 10. Jan Činčera, Papíry (text v katalogu Jiří Valoch)
24. 8. – 19. 9. Radek Horáček, Pohyby v krajině (obrazy, kresby, grafika, fotodokumentace)
28. 7. – 22. 8. Kryštof Trubáček, Sochy, obrazy, grafika, keramika (text v katalogu Michal Cihlář)
3. 7. – 25. 7. Jan Ambrůz, Kresby, objekty, fotodokumentace (text v katalogu Jiří Valoch)
1. 6. – 29. 6. Vítek Čapek, Obrazy, kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
5. 5. – 30. 5. Milan Magni, Obrazy, kresby (Velatice) (text v katalogu Ivo Sedláček)
7. 4. – 2. 5. Jana Preková, Pokus o prostor jantry
9. 3. – 4. 4. Josef Hlaváček, Linoryty (text v katalogu Petr Vilhelm)
10. 2. – 7. 3. Josef Šnajdr, Kresby
12. 1. – 7. 2. Jarmila Vašicová, Obrazy

1988
15. 12. 1988 – 10. 1. 1989 Tomáš Rossí, Obrazy, kresby
15. 11. – 13. 12. Zdeněk Bernát, Obrazy
20. 10. – 15. 11. Aleš Svoboda, Struktura 193 (text v katalogu Jiří Valoch)
22. 9. – 18. 10. Aleš Ogoun, Lightpainting (text v katalogu Pavel Mazourek)
25. 8. – 20. 9. Boris Jirků, Ilustrace (text v katalogu Kaliopi Chamonikola)
28. 7. – 23. 8. Magda Vybíralová, Martin Vybíral, Fotografie (text v katalogu Roman Muselík)
30. 6. – 27. 7. Laco Garaj, Obrazy, kresby, objekty, vitráže (text v katalogu Petr Nedoma)
14. 6. – 28. 6. Vladimír Groh, Keramika; Radek Vavruša, Sochy, situace
1. 6. – 13. 6. Silvia Škrášková, Oděv, m´dní doplňky (text v katalogu Eliška Lysková)
6. 5. – 31. 5. Aleš Najbrt, Kaligrafické obrazy (text v katalogu Jiří Valoch)
7. 4. – 3. 5. Jan Svoboda, Barevné dřevořezy, kresby (text v katalogu Pavel Šamšula)
11. 3. – 5. 4. Ivo Sedláček, Kresby, plastiky (texty v katalogu Josef Daněk, Jiří Havlíček, Milan Magni, Vladimír Kokolia, Blahoslav Rozbořil)
11. 2. – 8. 3. Stanislav Diviš, Obrazy (text v katalogu Jiří Valoch)
14. 1. – 9. 2. Josef Daněk, Kresby, grafika (text v katalogu Jiří Havlíček)
výstavy na nádvoří
26. 8. – 20. 9. Jiří Hůla, Zdeněk Hůla, Různé – obrazy, kresby, záznamy
14. 6. – 28. 6. Vladimír Groh, Keramika; Radek Vavruša, Sochy, situace (současně v prostorách GM)

1987
17. 12. 1987 – 15. 1. 1988 Tomáš Ruller, Prezentace
20. 11. – 16. 12. Martin John, Obrazy, kresby (text v katalogu Jana Ševčíková a Jiří Ševčík)
2. 11. – 18. 11. Alena Kojdová, Proměny kůže (text v katalogu Karel Holešovský)
19. 10. – 31. 10. Michal Švarc, Umění šatu a těla (text v katalogu Helena Jarošová)
24. 9. – 20. 10. Richard Konvička, Obrazy, kresby (text v katalogu Ivan Neumann)
27. 8. – 22. 9. Zdeněk Řehořík, Plastiky
30. 7. – 28. 8. Klub fotografů města Brna (Michal Bartoš, Radek Chatrný, Dušan Lancinger, Aleš Ježatka, Jaroslav Sedláček) (text v katalogu Antonín Dufek)
2. 7. – 28. 7. Josef Moucha, Fotografie (text v katalogu Josef Moucha)
5. 6. – 30. 6. Margita Titlová Ylovsky, Obrazy, kresby, barevné sochy (text v katalogu Jiří Valoch)
8. 5. – 2. 6. Otmar Oliva, Plastiky; Tomáš Vážan, Fotografie
9. 4. – 5. 5. Miroslava Fučíková, Malba; Petr Tejkal, Kresby, užitá grafika (text v katalogu Olga Janoušková a Zdeněk Kožmín)
12. 3. – 7. 4. Bazén (projekt žáků LŠU Antonínská 3 vedených Ivanem Křížem) (zahájení výstavy Igor Zhoř)
13. 2. – 10. 3. Alexandr Skalický, Obrazy, kresby (text v katalogu Alexandr Skalický)
15. 1. – 10. 2. Přehlídka mladých brněnských výtvarníků (ze soutěže 1986) (text v katalogu Alena Gálová)
výstavy na nádvoří
2. 11. – 18. 11. Alena Kojdová, Proměny kůže (současně v prostorách Galerie mladých)
19. 10. – 31. 10. Michal Švarc, Umění šatu a těla (současně v prostorách Galerie mladých)
27. 8. – 22. 9. Zdeněk Řehořík, Plastiky (současně v prostorách Galerie mladých)
31. 7. – 25. 8. Michaela Klimanová-Trizuljaková, Karol Pichler, Plastidům (text Ĺubomíra Slušná)
3. 7. – 28. 7. Otis Laubert, Objekty
5. 6. – 30. 6. Margita Titlová Ylovsky, Obrazy, kresby, barevné sochy (současně v prostorách Galerie mladých)
8. 5. – 2. 6. Otmar Oliva, Plastiky; Tomáš Vážan, Fotografie (současně v prostorách Galerie mladých)

1986
19. 12. 1986 – 20. 1. 1987 Svatopluk Otisk, Obrazy, kresby, plastiky (text v katalogu Petr Veselý)
27. 11. – 20. 12. Pavel Luffer, Obrazy (text v katalogu František Brüstl)
31. 10. – 25. 11. Tamara Kolečníková, Vojtěch Kolečník, Grafika, kresby (text v katalogu Pavel Křivda)
2. 10. – 28. 10. Radmila Chadimová, Obrazy (text v katalogu Drahomíra Korčiánová)
5. 9. – 30. 9. Petr Bittner, Kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
8. 8. – 2. 9. Josef Bruckmüller, Obrazy, kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
10. 7. – 5. 8. Marcela Vrzalová, Obrazy (text v katalogu František Brüstl)
12. 6. – 8. 7. Pavel Holouš, Kresby / Topografie (text v katalogu Jiří Valoch)
16. 5. – 10. 6. Jiří Sobotka, Plastiky, kresby (text v katalogu Igor Zhoř)
18. 4. – 13. 5. Martin Němec, Obrazy, kresby (text v katalogu Ivan Neumann)
19. 3. – 15. 4. Děti mír a umění – práce žáků MŠ, ZŠ a LŠU
20. 2. – 18. 3. Jiří Foltýn, Fotografie (text v katalogu Antonín Dufek)
24. 1. – 18. 2. Jakub Krejčí, Loutky, grafika (text v katalogu Pavel Beneš)
výstavy na nádvoří
29. 9. – 13. 10. Grafika jedné soutěže
22. 9. – 26. 9. Domalovávané fotografie Karla Slacha (Jan Bružeňák, Vladimír Kokolia, Rostislav Pospíšil, Karel Rossí, Jan Steklík)
1. 9. – 15. 9. Jiří Eliška, Plakáty
14. 8. – 29. 8. Juraj Bartusz, Akce, kresby (zahájení výstavy Jiří Valoch)
29. 7. – 12. 8. Marcela Jánská, Grafika, kresba
14. 7. – 27. 7. Bohuslava Olešová, Kresby, koláže (zahájení výstavy Igor Zhoř)
30. 6. – 11. 7. Fototribuna
11. 6. – 25. 6. Vítězslav Odstrčil, Dřevěné plastiky, reliéfy
16. 5 – 10. 6. Jiří Sobotka, Plastiky, reliéfy (současně v prostorách GM)
5. 5. – 15. 5. Halleyova kometa – posel prostoru (fotografie, kresby, koláže a jiné výtvarné aktivity inspirované touto událostí)

1985
20. 12. 1985 – 18. 1. 1986 Ladislav Szpyrc, Objekty (text v katalogu Jakub Mátl)
21. 11. – 17. 12. Petr Kvíčala, Obrazy, kresby (text v katalogu Vladimír Kokolia a Petr Veselý)
24. 10. – 19. 11. Jan Svoboda, Akvarely, kresby (text v katalogu Jana Svobodová)
26. 9. – 22. 10. Etudy pro pět smyslů (práce žáků výtvarného oboru LŠU v Boskovicích pod vedením Evy Holousové) (text v katalogu Igor Zhoř)
29. 8. – 24. 9. Jasan Zoubek, Objekty (text v katalogu Karel Srp)
1. 8. – 28. 8. Vladimíra Sedláčková, Obrazy, kresby (text v katalogu Zdeněk Čubrda)
5. 7. – 30. 7. Milan Raška, Obrazy, kresby (text v katalogu Alena Gálová)
6. 6. – 2. 7. Svatoslav Pecka, Hračky, ilustrace (text v katalogu Marta Silvestrová)
15. 5. – 4. 6. Petr Nedoma, Fotografie (text v katalogu Jan Konečný)
11. 4. – 13. 5. Výstava výtvarných prací žáků brněnských LŠU (text v katalogu Igor Zhoř)
15. 3. – 9. 4. Václav Malina, Obrazy, plastika (text v katalogu Václav Malina, zahájení výstavy Jiří Valoch)
14. 2. – 12. 3. Milan Maur, Obrazy (text v katalogu Jiří Valoch)
17. 1. – 12. 2. Miroslav H. Štěpánek, Šperky, drobná plastika (text v katalogu Jana Havlíková)
výstavy na nádvoří
9. 9. Jan Steklík, Dezider Tóth (zahájení výstavy Jarmila Novotná a Jiří Valoch)
20. 8. – 10. 9. Jan Bružeňák, Obrazy a kresby z cest po gyginsku
22. 7. – 22. 8. Radomír Vavruša, Sochy
29. 5. – 21. 6. Dalibor Chatrný, Kresby, projekty (text Jiří Valoch)

1984
19. 12. 1984 – 15. 1. 1985 Jef Kratochvíl, Dech brněnských ateliérů (text v katalogu František Brüstl a Vladimír Židlický)
22. 11. – 17. 12. Jaroslav Habrman, Obrazy (text v katalogu Alena Gálová)
25. 10. – 17. 11. Přehlídka mladých brněnských výtvarníků (text v katalogu Jiří Valoch)
27. 9. – 22. 10. Petr Navrátil, Obrazy (text v katalogu Jakub Mátl)
30. 8. – 24. 9. Eva Černá, Grafika
2. 8. – 27. 8. Renata Vašicová, Fotografie; Jiří Vašica, Plastiky (text v katalogu Alena Gálová)
5. 7. – 30. 7. Václav Stratil, Kresby (text v katalogu Jiří Valoch)
7. 6. – 2. 7. Bohumila Olešová, Obrazy, kresby, koláže (text v katalogu Alena Šlachtová)
10. 5. – 4. 6. Petr Halák, Obrazy (text v katalogu Eva Matyášová)
12. 4. – 7. 5. Karel Rossí, Obrazy (text v katalogu Vladimír Kokolia)
15. 3. – 9. 4. Klára Adamová, Keramika; Alice Lašková, Oděv (text v katalogu František Brüstl a Richard Lašek)
16. 2. – 13. 3. Rostislav Pospíšil, Grafika, kresby (text v katalogu Petr Oslzlý)
20. 1. – 13. 2. Eva Horáková, Tkaná tapiserie, textilní miniatury (text v katalogu Ĺubica Uhliariková)
výstavy na nádvoří
29. 8. – 21. 9. Kresby pro opus musicum (Karel Adamus, Jan Ryngel, Arnošt Goldflam, Milan Grygar, Václav houf, Sabina Kratochvílová, Boris Mysliveček, Marian Palla, Jitka Pfeiferová, Marie Plotěná, Jaroslav Pokorný, Rostislav Pospíšil, Jan Steklík, Dezider Tóth, Kryštof Trubáček, Petr Veselý, Dušan Ždímal)

1983
22. 12. 1983 – 16. 1. 1984 Luboš Bararík, Fotografie (text v katalogu Antonín Dufek)
24. 11. – 19. 12. Pavel Hayek, Grafika, obrazy (text v katalogu Jana Havlíková)
27. 10. – 21. 11. Igor Kalný, Kresby, razítka (text v katalogu Jiří Valoch)
28. 9. – 24. 10. Božena Rossí, Obrazy, enkaustiky (text v katalogu Jana Vránová)
1. 9. – 26. 9. Rumjana Davidová, Obrazy; Svetlana Georgievová, Grafika; Christo Charampljev, Plastika (text v katalogu Boris Klimentiev)
4. 8. – 30. 8., Magdalena Kleckerová-Říčná, Ilustrace; Petra Vláčilová, Keramika (text v katalogu Dagmar Bařinková)
7. 7. – 1. 8. Bohumil Sláma, Keramika; Aleš Navrátil, Grafika (text v katalogu Zeno Kaprál)
8. 6. – 3. 7. Oldřich Tomek, Kresby (text v katalogu Jaromír Horyna)
12. 5. – 6. 6. Eva Milotová, Obrazy, kresby, vystřihovánky (text v katalogu Zdeněk Čubrda)
14. 4. – 10. 5. Petr Nejedlý, Obrazy, kresby (text v katalogu Petr Nedoma)
18. 3. – 14. 4. Miloslav Sonny Halas, Grafika (text v katalogu Petr Nedoma)
17. 2. – 14. 3. Petr Galvánek, Obrazy (text v katalogu Ĺubica Uhliariková)
20. 1. – 14. 2. Marie Uhlířová, Šperk; Liběna Rochová, Oděv (text v katalogu Alena Konečná)

1982
16. 12. 1982 – 5. 1. 1983 Vladimír Kokolia, Obrazy (text v katalogu Jaroslav Kravka)
19. 11. – 10. 12. Zbyněk Janeček, Grafika, kresby (text v katalogu Sylva Petrová)
23. 9. – 19. 10. Jiří Hastík, Obrazy, kresby; Stanislav Drexa, Plastiky (texty v katalogu Markéta Svobodová a Leoš Mlčák)
26. 8. – 17. 9. Richard Šmarda, Obrazy (text v katalogu Eliška Lysková)
29. 7. – 20. 8. Aleš Hrdlička, Xerografie
1. 7. – 23. 7. Pavel Holubec, Keramika; Jiří Kosík, Obrazy (text v katalogu Jaroslav Kravka)
červen Petr Pavlík, Obrazy (text v katalogu Marie A. Černá)
6. 5. – 28. 5. Miloš Šejn, Skála (text v katalogu Jan K. Čeliš)
8. 4. – 30. 4. Jan Jemelka, Grafika (text v katalogu Tomáš Černoušek)
12. 3. – 6. 4. Klára Omiliaková, Obrazy, kresby, frotáže (text v katalogu Eliška Lysková)
11. 2. – 5. 3. Jaroslav Hamža, Obrazy; Zdeněk Hamža, fotografie (text v katalogu Eliška Lysková)
15. 1. – 5. 2. Zdena Höhmová, Obrazy, akvarely (text v katalogu Jana Vránová)
? Přehlídka mladých brněnských výtvarníků 1982

1981
26. 11. 1981 – 5. 1. 1982 Jan Dungel, Kresby, ilustrace
22. 10. – 13. 11. Petr Veselý, Obrazy (text v katalogu Michal Gregor)
24. 9. – 16. 10. Vladislav Rostoka, Grafika, design
27. 8. – 18. 9. Alena Laufrová, Grafika (text v katalogu Bohumil Mráz)
5. 8. – 20. 8. Marie Kratochvílová, Fotografie
25. 6. – 17. 7. Marie Blabolilová, Grafika
16. 4. – 8. 5. Ivan Kafka, Objekt fotografie, serigrafie (text v katalogu Antonín Dufek)
19. 3. – 10. 4. Jaroslav Prášil, Grafika (text v katalogu Jan Škvára)
22. 1. – 13. 2. Markéta Bartošová, Tapiserie (text v katalogu Eliška Lysková)

kurátor

2012 Martin Mazanec
2011 Jiří Ptáček (Galerie mládí)
2008 - 2010 Jan Zálešák
2007 - 2008 Marika Kupková
2005 - 2007 Jitka Francová
2004 - 2005 Andrea Husseiniová
1999 - 2003 Petra Čevelová
1997 - 1998 František Kowolowski
1994 - 1996 Terezie Petišková
1981 - 1993 Alena Gálová

texty / publikace

- JHa [Jiří Hůla], heslo Galerie mladých Brno, in: Anděla Horová (ed.), Nová encyklopedie českého výtvarného umění, I. díl, Praha 1995, s. 199.

materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014