Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie U Dobrého pastýře

adresa
Radnická 4
658 78 Brno
datum založení
1992
kontakt

tel.: 542427108
mail: galerie@bkc.cz
web: www.kultura-brno.cz

reference

Galerie U Dobrého pastýře vznikla v roce 1992 z popudu kurátorky Galerie mladých Aleny Gálové v druhém patře budovy na Radnické 4. Tento prostor je zaměřen převážně na prezentace autorů střední generace, při zařazování do výstavního programu bylo zvláště v období mezi lety 2000 a 2005 přihlíženo k spjatosti autora s Brnem a širším regionem. V současnosti tvoří Galerie U Dobrého pastýře společně s Galerií mladých a Galerií Kabinet Galerie BKC (Galerie Brněnského kulturního centra).

výstavy / projekty

2007
6. 12. 2007 – 9. 1. 2008 Václav Sika, Hra a řád
2. 11. – 28. 11. Petr Kvíčala (host: Veronika Kavanová, Capo Vaticano
26. 9. – 24. 10. Mirka Slámová, Domácí práce
29. 8. – 19. 9. Generace nula (Nová vlna českého a slovenského komiksu) (i v Galerii Kabinet)
16. 7. – 17. 8. zavřeno (rekonstrukce elektrických rozvodů)
27. 6. – 13. 7. Megamix 2 (Martin Búřil, David Fišer, Jaroslav Juřica, Václav Kočí, Matěj Kolář, Zbyněk Linhart, Radek Nivnický, Martin Skalický, Jan Sytař)
30. 5. – 20. 6. Ladislav Jezbera, Rustic
18. 4. – 25. 5. 3. Bienále urbanismu / Brněnské urbanistické dny 2007
14. 3. – 11. 4. Zdeněk Halla, Tak i tak
7. 2. – 7. 3. Externí paměť (výstava prací studentů ateliéru Video FaVU VUT vedeného Petrem Rónaiem)
5. 1. – 31. 1. Marie Jirásková, Retrosvětlo

2006
22. 11. – 29. 12. Sell Me Buy Me (Pavel Abrahám, Daniela Baráčková, Petr Bařinka, David Böhm, Ondřej Brody, Jiří Franta, Viktor Frešo, Mira Gáberová, Vendula Chalánková, Mário Chromý, Eva Jiříčka, Dorota Kenderová, Matky a Otcové, Peter Maukš, Ryan Peterson, Pavla Sceránková, Adéla Svobodová, Evžen Šimera, Tereza Velíková) (kurátorka Zuzana Štefková)
11. 10. – 15. 11. Václav Malina, Konstrukce podle barev
26. 7. – 4. 10. Identita (34. výstava z cyklu Brno – hlavní město grafického designu, organizátor Sdružení Bienále Brno) [nesouvisí s mezinárodním bienále grafického designu v MG]
22. 6. – 16. 7. Výstava praktických diplomových prací z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně
10. 5. – 16. 6. Fenomén kniha 8
5. 4. – 5. 5. Jiří Valoch, Slova jako slova
25. 1. – 24. 2. Michal Bauer, Struktury

2005
14. 12. 2005 – 11. 1. 2006 Dřevěné hračky-nehračky Václava Kubáta
9. 11. – 9. 12. Petr Nejedlý, Limity III/05
6. 10. – 2. 11. Tento měsíc menstruuji (Pavlína Binková, Roman Franta, Tereza Hendlová, Brit Jensen, Lenka Klodová, Gabriela Kontra, Jiří Plieštik, Jana Štepánová, Petra Valentová, Jiřina Zachová, Jitka Žabková)
31. 8. – 28. 9. Zdeněk Manina, Vzorní
27. 7. – 27. 8. Dan Trantina, Konec – iluze
22. 6. – 20. 7. Pavel Kostrhun, Sochy a kresby
17. 5. – 15. 6. VII. ročník soutěže studentských prací Fenomén kniha
12. 4. – 11. 5. Brněnské urbanistické dny
21. 3. – 10. 4. Art kontakt – II. ročník konfrontační přehlídky děl mladých umělců
16. 2. – 16. 3. Xénia Hoffmeisterová, Proměny
12. 1. – 9. 2. Interpretace krajiny (výstava členů SVUT Brno)

2004
8. 12. 2004 – 5. 1. 2005 Vladimír Drápal, Lidé a koně
3. 11. – 1. 12. Bořivoj Doležal, In medias res
29. 9. – 29. 10. Vladimír Preclík, Sochy a také obrazy
25. 8. – 22. 9. Lýdia Fergušová (SK) a Marcela Kupčíková, Dialog
22. 7. – 18. 8. Miroslav Štěpánek a Jiří Vašica, Ve znamení kovu a kamene
16. 6. – 14. 7. Klauzura (výstava k 80. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně)
5. 5. – 9. 6. Fenomén kniha 6 (výstava studentských prací z 6. ročníku mezinárodní studentské soutěže)
20. 4. – 30. 4. Art kontakt (konfrontační výstava mladých výtvarníků)
25. 2. – 9. 4. Zátiší (výstava Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků (SVUT) Brno)

2003
15. 12. 2003 – 18. 2. 2004 Kočkohrátky (výstava hraček, prodloužena oproti původnímu termínu do 16. 1.)
12. 11. – 3. 12. Sdružení Q
8. 10. – 5. 11. Současný akvarel (skupinová výstava, ve spolupráci s Galerií Navrátil Praha)
27. 8. – 1. 10. Jaroslav Svoboda, Sklo
9. 7. – 6. 8. Jan Dungel, Obrazy
11. 6. – 3. 7. Jana Trnka (SK/CH), Listy z D.N.A. zápisníku
20. 5. – 4. 6. Fenomén kniha 5 (výstava studentských prací 5. ročníku mezinárodní soutěže)
29. 4. – 16. 5. Jan Bružeňák a Jana Francová, Společný projekt. Něžnosti
2. 4. – 23. 4. Ján Raška (SK), Obrazy
26. 2. – 26. 3. Návrat citu do města. Brněnské urbanistické dny
22. 1. – 19. 2. Portrét (výstava Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Brno)

2002
17. 12. 2002 – 16. 1. 2003 Vlastimil Třešňák, Pověšené obrazy
13. 11. – 11. 12. Milivoj Husák, Na prahu ohně
9. 10. – 6. 11. Hybrida No 1 (výstava společných projektů studentů a vyučujících z University Leeds a University Bradford, VB)
4. 9. – 4. 10. Ludmila Kováříková, Keramická plastika
7. 8. – 31. 8. Aleš Rezler, Kresby, obrazy
3. 7. – 31. 7. Marek Pažitný, Diagnózy
29. 5. – 26. 6. Zbyněk Fuksa, Obrazy a grafiky
24. 4. – 22. 5. Sklo pro nevidomé (termín nejistý, není pozvánka)
13. 3. – 17. 4. Inez Tuschnerová, Inez Tuschnerová …2002
6. 2. – 6. 3. Alexander Meduna, Přijď, ohni!

2001
28. 11. 2001 – 2. 1. 2002 Pavel Čech, Luna et caelum plenum astri est…
24. 10. – 21. 11. Blanka Šperková, Pavel Dvorský, Jakub Dvorský, Rodinná výstava
19. 9. – 17. 10. Václav Houf, Mezisoučet 2
20. 8. – 12. 9. Zdena Höhmová, Obrazy, kresby
26. 7. – 15. 8. Člověk a lidé konce 2. tisíciletí – profilová výstava desetiletého fotografického cyklu [v obou galeriích]
27. 6. – 18. 7. Roman Brichcín, Obrazy
30. 5. – 20. 6. Dagmar Janová, Monotyp – koláž – malba
9. 5. – 28. 5. SVUT Brno, Banket po deseti letech
3. 4. – 30. 4. Revitalizace. Mrtvý dům, živý prostor (obě galerie)
28. 2. – 21. 3. Skupina VM (M. Kovářík, L. Kováříková, M. Malina, O. Oliva, J. Pospíšil, Z. Tománek)
31. 1. – 21. 2. Karel Hanák, Obrazy
4. 1. – 24. 1. Aleš Navrátil, Lov na kance a jiné

2000
21. 11. – 13. 12. Vlastimil Zábranský, Odsun z ráje
12. 10. - 8. 11. Radomír Vavruša, A : E : I : U
6. 9. – 4. 10. Karel Pokorný, Naze mi na zemi
1. 8. – 30. 8. Člověk a lidé konce 2. tisíciletí
28. 6. – 26. 7. Diplomové práce absolventů Katedry výtvarné výchovy PdF MU
24. 5. – 21. 6. Miroslav Netík a Augustin Čech, Setkání
20. 4. – 17. 5. Tištěný obraz (výstava prací studentů FaVU VUT Brno a VŠVU Bratislava)
15. 3. – 12. 4. Karel Rechlík, Tváře a křídla
9. 2. – 5. 3. Josef Ruszelák, Pyromachie a reliéfní tisky

1999
17. 11. – 4. 12. Setkání 2 / Ontmoeting 2 Brno – Utrecht (Nikos Armutidis, Jiří Jahelka, Vladimír Kokolia, Bohuslava Olešová, Karel Rechlík, Jan Šimek, Miroslav Štolfa, Walter Smeitink)
20. 10. – 15. 11. Vladimír Groš, Velká Morava
31. 8. – 17. 9. Lubomír Dostál, Keramika – sochy – obrazy
3. 8. – 25. 8. fotografie z IX. ročníku mezinárodní přehlídky Člověk a lidé konce 2. tisíciletí
13. 7. – 30. 7. Citlivá vrstva (Patricie Fexová, Petr Kožíšek, Milan Mikuláštík, Michal Pěchouček, Sláva Sabotovičová)
30. 6. – 7. 7. Výstava diplomantů FaVU Brno
9. 6. – 30. 6. Jan Bružeňák, Kresby, Vladimír Drápal, Sochy, Petra Vláčilová, Keramika
5. 5. – 26. 5. Alois Mikulka, Obrazy – plastiky (i v Galerii mladých)
7. 4. – 28. 4. Stále zeleno, stále modro (soutěžní práce IX. ročníku Mezinárodní soutěže výtvarné tvorby dětí a mládeže v Toruni) (i v Galerii mladých)
10. 3. – 31. 3. Design oděvu (výstava Střední průmyslové školy textilní a Vyšší odborné školy textilní, ateliéru modelářství a návrhářství oděvů) (i v Galerii mladých)
17. 2. – 4. 3. Jan Steklík a Vítězslav Švalbach, Novinová kresba a typografie
27. 1. – 10. 2. Rostislav Pospíšil, Kresby a dřevěné sochy ze dřeva

1998
16. 12. 1998 – 17. 1. 1999 Petr Kalmus, Rekonstrukce původních situací
15. 9. – 15. 10. Sever proti jihu (Petr Lysáček a Kamera skura: Martin Adamec, Martin Červenák, Jiří Maška, René Rohan)
1. 7. – 2. 8. Black & Blue (Kristina Babić, Rino Efendić, Marin Gril, Igor Kuduz, Slaven Tolj)
23. – 25. 6. A.K.T. 2
13. 5. – 14. 6. Michal Škoda, Objekty
18. 3. – 24. 4. Cizí ve vlastním – vlastní v cizím (Ladislav Daněk, Vladimír Havlík, Ivan Krajíček)
5. 2. – 8. 3. Jiří Kubový, Práce z devadesátých let

1997
17. 12. 1997 – 23. 1. 1998 Igor Korpaczewski
5. 11. – 12. 12. Lukáš Jasanský a Martin Polák
24. 9. – 31. 10. Současné polské umění (P. Lutynski, L. Lewandowski, K. Morfinem, M. Kus, M. Maszlanko)
20. 8. – 14. 9. Pavel Želechovský
16. 7. – 15. 8. KIC (termín pro Kulturní a informační centrum města Brna - ?)
11. 6. – 11. 7. Zuzana Fursterová
22. 5. – 8. 6. KIC (termín pro Kulturní a informační centrum města Brna - ?)
14. – 16. 5. A. K. T. – I. / Performance Meeting
12. 3. – 18. 4. Ateliér konceptuálních tendencí FaVU (vedoucí Petr Kvíčala)
22. 1. – 7. 3. demode (Markéta Othová, Václav Stratil, Petr Písařík, Vladimír Skrepl, Markéta Vaňková, Vladimír Havlík, Jiří Kovanda)

1996
4. 12. 1996 – 10. 1. 1997 Okruh Jiřího Havlíčka (Ivo Sedláček, Lubomír Jarcovják, Milan Magni, Josef Daněk)
30. 10. – 29. 11. Richard Fajnor
25. 9. – 25. 10. Miroslav Sony Halas
21. 8. – 20. 9. Radoslav Pavlíček
17. 7. – 25. 7. Ivan Kříž
8. 5. – 7. 6. Viktor Pivovarov
3. 4. – 3. 5. Kateřina Vincourová
28. 2. – 29. 3.
31. 1. – 23. 2. Současný český linoryt (Lukáš Bradáček, Michal Cihlář, Vojtěch Čermák, Vladimír Kokolia, Alena Kučerová, Ondřej Michálek, Michal Pěchouček, Pavel Piekar, Martina Riedelbauchová, Blahoslav Rozbořil, Jiří Sopko, Ladislav Sýkora, Chrudoš Valoušek, Jan Vičar, Markéta Wildová-Laštůvková)

1995
29. 11. – 31. 12. Michal Nesázal, kresba, malba
1. 11. – 25. 11. František Skála, objekty
27. 9. – 28. 10. Robert Urbásek, kresby, malba
23. 8. – 23. 9. František Kressa
14. 7. – 19. 8. Člověk 2. tisíciletí (fotografie)
31. 5. – 8. 7. Petr Váša, fyzická a vizuální poezie
26. 4. – 27. 5. Tomáš Císařovský, malba
29. 3. – 24. 4. Galerie mladých Praha
22. 2. – 25. 3. Spor o figuru II (Milan Knížák, Jiří Valoch, Baránková, Navrátil)
18. 1. – 18. 2. Stano Bubán

1994
4. 2. – 23. 2. Člověk a lidé konce 2. tisíciletí (fotografie)

1993
17. 12. 1993 – 19. 1. 1994 Jindřich Štreit, Saint Quentin, Farma
19. 11. – 14. 12. Olaf Hanel, Vyhvězdíno
14. 10. – 16. 11. Jan Beran, Konfrontace (fotografie)
2. 9. – 25. 9. Čestmír Suška, Vnitřní světlo
19. 8. – 2. 9. Sdružení keramiků Brno
7. 7. – 14. 8. Image (Jorgen Torbo Christiansen, Saul Shapiro, Lei Kjol, Carstev Langkilde, Henrik Enemark Sorensen; všichni Dánsko)
15. 4. – 13. 5. Mona Lisa, mailartový projekt (Ray Carter alias MANDAD, Ed Varny, oba Kanada, ve spolupráci s K. Š., ČR)
23. 3. – 10. 4. Petr Nikl, Uminulý čas
9. 2. – 6. 3. Abstrakce (Práce žáků ZUŠ Vídeňská, Brno)
13. 1. – 6. 2. Rostislav Pospíšil, Krajinky, portréty & ostatní

1992
3. 12. 1992 – 10. 1. 1993 Michal Macků, Geláže
4. 11. – 30. 11. Nikos Armutidis, Obrazy, sochy
30. 9. – 27. 10. Bohuslava Olešová, Obrazy, objekty (i v Galerii mladých)
18. 8. – 15. 9. Člověk a lidé konce 2. tisíciletí II. – Kultura a obchod
17. 7. – 15. 8. Člověk a lidé konce 2. tisíciletí I. – Buď zdráv člověče!
? Jeden můj den – retrospektivní výstava (připravila Šárka Tryhuková)

kurátor

2008 - Marika Kupková
2006 - 2008 Jitka Francová
2004 - 2006 Andrea Husseiniová
1999 - 2003 Petra Čevelová
1997 - 1998 František Kowolowski
1994 - 1996 Terezie Petišková
1992 - 1993 Alena Gálová

materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014