Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie Kabinet

adresa
Radnická 4
658 78 Brno
datum založení
2002
kontakt

tel.: 542427108
mail: galerie@bkc.cz
web: www.kultura-brno.cz

reference

Vedle Galerie mladých a Galerie U Dobrého pastýře vznikla Galerie Kabinet jako třetí prostor rozšiřující prgramovou nabídku Galerií Brněnského kulturního centra (Galerie BKC). Galerie Kabinet je tvořena jedinou místností a od počátku je zaměřena především na výstavy grafiky a fotografie. Program galerie je sestavován na základě přijatých přihlášek, výběr posuzuje pravidelně obměňovaná Galerijní rada.

výstavy / projekty

2007
4. 12. 2007 – 4. 1. 2008 Martin Kolář, Listy (Zahájení výstavy Jiří Valoch)
5. 11. – 30. 11. Jiří Kovanda, Práce na papíře
25. 9. – 24. 10. Zdeněk Macháček, Kresby z cyklu Rastry
29. 8. – 19. 9. Generace nula (Nová vlna českého a slovenského komiksu) (i v Galerii U Dobrého pastýře)
29. 5. – 13. 6. Rudolf Šmíd, Tváře, masky
26. 4. – 25. 5. Pocity (práce klientů Diagnostického ústavu pro mládež Brno Veslařská vzniklé pod vedením studentů KVV PdF MU Brno; úvodní slovo Petr Kamenický)
21. 3. – 20. 4. Miloš Sláma, Grafika, kresba
14. 2. – 16. 3. Pavel Štýbr, „Kupte blbovi foťáček, on už vám ukáže“
10. 1. – 8. 2. Šimon Brejcha, Nano vetřelci

2006
5. 12. 2006 – 5. 1. 2007 Měsíce (Tomáš Císařovský, Jiří David, Vladimír Franz, Michal Gabriel, Karel Jerie, Petr Kožíšek, Martin Mainer, Petr Nikl, Jan Pištěk, Antonín Střížek, Čestmír Suška, Jakub Špaňhel)
1. 11. – 29. 11. Marie Filippovová, Dopad vodopádu a stéla
4. 10. – 25. 10. Andrea Tachezyová, Cesty
26. 7. – 22. 9. Identita (34. výstava z cyklu Brno – hlavní město grafického designu, organizátor Sdružení Bienále Brno) (nesouvisí s mezinárodním bienále grafického designu v MG)
17. 5. – 7. 7. Po zimě (Jaromíra Němcová, Andrea Tachezyová, Lenka Vilhelmová, Thomas Konietschke, Ivo Sedláček)
5. 4. – 12. 5. Blažej Baláž (SK), Treptomachia.sk
1. 2. – 24. 2. Máchův Máj očima grafiků (ze soukromé sbírky Jarmily Janků a jejích přátel)

2005
7. 12. 2005 – 11. 1. 2006 Jitka Havlová, Šperk, malba, fotografie
26. 10. – 23. 11. Gavron (komiksový projekt, Tomáš Kučerovský, Jiří Grus, Ján Lastomírský, Karel Jerie, Michal Bednář, Tomáš Prokůpek)
17. 8. – 19. 10. Zdeněk Fuksa, Květy moře
29. 6. – 27. 7. Vladimír Groš
19. 5. – 22. 6. Lenka Vilhelmová, Nebe nad hlavou
12. 4. – 11. 5. Brněnské urbanistické dny
23. 2. – 6. 4. Irena Jůzová, Kresby
19. 1. – 16. 2. Jiří Jakub Mašek, Nashuysaa

2004
15. 12. 2004 – 12. 1. 2005 Zuzana Kadlecová, …během chůze
10. 11. – 8. 12. Lenka Tichá, Krajina ženy
29. 9. – 29. 10. Vladimír Preclík, Sochy a také obrazy
2. 9. – 24. 9. Ivana Kubová, Grafiky
28. 7. – 25. 8. Michal Kopuletý, Viděno jinak
16. 6. – 14. 7. Klauzura (výstava k 80. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně)
24. 3. – 28. 4. Michal Ranný, Kresby a akvarely
18. 2. – 17. 3. Vladimíra Sedláková, Layer modifies another layer. Collection two
14. 1. – 11. 2. Dřevo (jako inspirace a výtvarný vyjadřovací prostředek) (výstava projektu realizovaného ve spolupráci PdF MU a vybraných ZUŠ)

2003
10. 12. 2003 – 8. 1. 2004 Arna Juračková, Pastely
12. 11. – 3. 12. Sdružení Q
8. 10. – 5. 11. Současný akvarel (skupinová výstava, ve spolupráci s Galerií Navrátil Praha)
10. 9. – 1. 10. Marie Jirásková, Hermy
25. 6. – 16. 7. Leonid Ochrymčuk, LOB – Obrazy
28. 5. – 18. 6. Lukáš Bradáček, Zátiší a duté hlavy
6. 5. – 23. 5. František Borovec, Návštěvy
3. 4. – 24. 4. Hana Langová-Vepřeková, Tapiserie / Art protis
5. 2. – 26. 2. Antonín Čalkovský, Retrospektiva 97/02
8. 1. – 29. 1. Vít Ondráček, Krok zpět

2002
4. 12. 2002 – 3. 1. 2003 Leoš Boček, Hana Lavičková, Mezi námi dvěma
29. 10. – 27. 11. Josef Krejčiřík, Obrazy
25. 9. – 23. 10. Robert Janás, Noc a její kouzla
17. 7. – 14. 8. Antonín Juračka, Čáry
13. 6. – 10. 7. Marie Plotěná, Krajina zkoprnělá úžasem
9. 5. – 6. 6. Jaroslav Sedláček - Marák, Obrazy
3. 4. – 2. 5. Mercedes de la Zarza Robles, (bez názvu)
6. 3. – 27. 3. Pavel Horák, Paul van der Berg - Horák a jeho svět
30. 1. – 27. 2. Jaroslav Škarohlíd, Podzimní zahrady

kurátor

2008 - Marika Kupková
2006 - 2008 Jitka Francová
2004 - 2006 Andrea Husseiniová
2002 - 2003 Petra Čevelová


Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014