Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie BKC

adresa
Radnická 4
658 78 Brno
kontakt

tel.: 542427108
mail: galerie@bkc.cz
web: www.kultura-brno.cz

reference

Galerie BKC je dosud ne zcela usazený zastřešující název pro trojici galerií sídlících v centru Brna na ulici Radnická. Na této adrese zahájila nejdříve, již na konci 60. let, svou činnost Galerie mladých, situovaná v přízemí budovy. V roce 1992 v prvním patře vznikl další výstavní prostor, Galerie U Dobrého pastýře. Dramaturgie GUDP se od počátku zaměřovala především na střední generaci autorů, respektive autory spojené nějakým způsobem s regionem. V roce 2002 přibyl rovněž v prvním patře poslední výstavní prostor, Galerie Kabinet, jejíž program je orientován především na výstavy kresby, grafiky a fotografie. Galerie BKC spadají pod Brněnské kulturní centrum (příspěvkovou organizaci města Brna), jsou vedeny dvojicí kurátorů, kteří se zároveň starají i o produkci a propagaci výstav. Galerie BKC nebudují vlastní sbírku, zaměřují se na organizaci krátkodobých výstav především z oblasti současného českého výtvarného umění.

výstavy / projekty

Galerie BKC provozují tyto výstavní prostory:
Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet

kurátor

Marika Kupková, Jan Zálešák

materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014