Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie Ruce

adresa
V Jirchářích 6
Praha 1
datum založení
5.4.1994
ukončení činnosti
1997
kontakt

http://www.galeriejaroslavkrbusek.cz/

reference

Galerii vlastnil Jaroslav Krbůšek (spolu s Františkem Semrádem), který v letech 1985 - 1995 vedl galerii KS Opatov a později soukromou Galerii Krbůšek. Výstavní činností navázala na kvalitní program na Opatově.

výstavy / projekty

viz http://www.galeriejaroslavkrbusek.cz/html/ruce.html

kurátor

Jaroslav Krbůšek

texty / publikace

- SM [Simona Mayerová], Galerie Ruce, in: Anděla Horová (ed.), Nová encyklopedie českého výtvarného umění, Praha 1995, s. 995 - 996.

ArtList
záznam v databázi ArtList

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014