Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Ein gang

adresa
U Tiskárny 2
Ostrava-Přívoz
datum založení
2001
ukončení činnosti
2001
reference

Studentská galerie navazující krátce na galerii C.I.G.I. Její činnost byla ukončena poté, co kurátorský tým převzal vedení Galerie 761. Za její krátkou existenci zde měl výstavu Zbyněk Baladrán a Rafani. Kurátorský tým, stojící též za studentským festivalem akčního umění Turniket, zde uspořádal fotografické ohlédnutí Aleše Loziaka za jeho třetím ročníkem (2000).

kurátor

2001 Petra Čiklová, Petr Pavlán, Karolína Grymová

Přílohy


Pohled do výstavy Zbyňka Baladrána BLDRN:10, 2001. Repro: VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014