Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie Klatovy/Klenová

adresa
Galerie Klatovy/Klenová

zámek, sýpka
Klenová 1
340 21 Janovice nad Úhlavou

Galerie U Bílého jednorožce
náměstí Míru 149/I,
339 01 Klatovy
datum založení
1964
kontakt

http://www.gkk.cz

reference

Okresní galerie Klenová se zpočátku soustředila na prezentaci českého umění 19. století. V letech 1987 a 1988 došlo k nákupu velkého souboru děl významných umělců tehdejší střední generace (J. Sopko, I. Ouhel, M. Rittstein, V. Novák, J. Sozanský, V. Bláha, F. Hodonský a další), který předznamenal její přeorientování se na současné umění. Galerie Klatovy/Klenová vznikla po roce 1989, kdy byl získán Dům U Bílého jednorožce nacházející se na hlavním klatovském náměstí. V polovině 90. let byla také adaptovaná sýpka na Klenové, která se zaměřuje na představování zejména studentských prací. K výstavním účelům nyní slouží rovněž kostel sv. Vavřince v Klatovech.
V letech 1991 až 1994 v Klatovech proběhla proslulá série výstav Šedá cihla. Každoročně galerie pořádá výstavu z mezinárodního sympozia výtvarných akademií CONTACTS a představení nejlepších absolventů českých vysokých výtvarných škol START POINT PRIZE.

kurátor

Marcel Fišer (ředitel galerie)
Edith Jeřábková
Jan Freiberg
Pavel Vančát

ArtList
záznam v databázi ArtList

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014