Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Galerie G99

adresa
Dům u rudého vola (nádvoří), Kobližná 2, Brno / 1999 – 2001
Benešova 8 (Ředitelství České pošty) / 2001 – březen 2003
Dominikánská 9 (DUMB – Dům pánů z Kunštátu) – od června 2003
datum založení
1999
kontakt

http://www.dum-umeni.cz/cz/galerie_g99

reference

Galerie G99 založená v roce 1999 navazuje na Galerii mladých. Od roku 2000 je nezávislou součástí Domu umění města Brna a od roku 2003 v jednom z jeho objektů v Domě pánů z Kunštátu také sídlí. Její kurátor František Kowolowski se zaměřuje na prezentaci aktivit mladých tvůrců.

výstavy / projekty

2010
10. 11 - 22. 11. Jan Žalio, Shock wave (kurátor Filip Cenek a Tereza Sochorová)
10. 9. – 14. 11. Lukáš Hájek (kurátor Jiří Ptáček)
9. 6. – 25. 7. Petra Doležalová, Inside Out
14. 4. – 30. 5. Next Wave (Pavel Dvořák, Milan Hajdík, Juraj Jakubčiak, Pavla Malinová, Josef Mladějovský, Tomáš Motal, Kamila Rýparová, Barbora Tichá, Jan Vytiska)
4. 2. – 21. 3. Vojtěch Míča – Jakub Lipavský, Obvyklí přítomní

2009
16. 9. – 1. 11. Pavla Sceránková, Alles Wird Gut
24. 6. – 9. 8. Dominik Lang, Architekt
6. 5. – 14. 6. GUMA GUAR
28. 1. – 1. 3. Jiří Franta / David Böhm, Z ničeho nic

2008
3. 12. – 11. 1. Petr Lysáček, prdhobrdha
22. 11. – 23. 11. David Možný, Rahova
10. 9. – 12. 10. Gregor Eldgabar, Map-making Excercises
23. 7. – 31. 8. Eva Koťátková, Společenská hra
20. 6. – 13. 7. Josef Bolf, Všichni podléháme...
23. 4. – 8. 6. Filip Cenek – Jiří Havlíček, Blackout
12. 3. – 13. 4. Vasil Artamonov / Alexej Kluykov, Moudrost
15. 2. – 2. 3. Nový vizuální styl Domu umění města Brna
16. 1. – 10. 2. Tereza Kabůrková, Jsem doma a jdu ven (kurátorka Adéla Hrušková)

2007
28. 2.– 8. 4. Matěj Smetana, Neobyčejná místnost
18. 4. – 3. 6. Jan J. Kotík, Patina
6. 6.– 29. 7. Barbora Klímová, Slavné brněnské vily II
5. 9.– 28. 10. Mark Ther, Filmy, videa
14. 11. 2007 – 6. 1. 2008 Jan Stolín, 60-120 Frames Per Second

2006
29. 11. 2006 – 11. 02. 2007 Daniela Dostálková, The Town I Like
27. 9.– 12. 11. Milan Houser, Vanitas
7. 6.– 6. 8. Tomáš Svoboda, Déja vu
5. 4.– 21. 5. Pavel Doskočil, Rundstab
8. 2.– 12. 3. Martin Zet, Žádné experimenty!

2005
14. 12. 2005 – 15. 1. 2006 Tomáš Přidal & Baruška [Barbora Přidalová], Pórek
21. 9.– 30. 10. Aneta Mona Chisa, Kohabyt
8. 6.– 10. 7. Martin Poláček, Heat
28. 4.– 26. 5. Jakub Adamec – Petr Štark, Žhavé sny & The Monster
10. 3. – 24. 4. Alena Kotzmannová, Diamond Valley
10. 2. – 6. 3. Kosova.exe (Albert Heta, Dren Maliqi, Driton Hajredini, Jakup Ferri, Lulzim Zeqiri)

2004
16. 12. 2004 – 30. 1. 2005 Rhiannon Silver, Kresby / Drawings
11. 11.– 5. 12. Videocards (Alexander Vereschak, Margarita Zinets, Kyrill Protsenko)
23. 9.– 24. 10. waanja, Here comes success
1. 7.– 8. 8. Jan Kadlec, Albánský únik (fotografie)
27. 5.– 27. 6. Record, Máme systémy, jak to pojmenovat
10. 3.– 11. 4. Lenka Klodová, Exhibition
28. 1.– 29. 2. VY3 (Aleš Hudeček, Jaroslav Koléšek, Katarína Szanyiová), Brňavka

2003
17. 12. 2003 – 11. 1. 2004 it´s a question of Lust (Filip Cenek, Jiří Havlíček, Vilém Kabzan, Milan Nálevka [Jan Nálevka], Jan Mikuláštík [Milan Mikuláštík], Pavel Ryška, Petr Strouhal, Tomáš Svoboda, Jan Šerých)
12. 11.– 14. 12. Richard Fajnor, Umělcova smlouva
9. 10.– 2. 11. Robert Maciejuk, This looks like a good place
4. 9.– 5. 10. Jan Šerých, 10 rad, jak vypadat skvěle při sexu
13. 6.– 10. 8. Michaela Thelenová, Hoax
5. 3.– 28. 3. Zdena Kolečková, Sweet Secret
6. 2.– 2. 3. Petr Kamenický, Záznamy

2002
/všechny výstavy už pouze na Benešově 8/
12. 12. 2002 – 12. 1. 2003 Cezary Bodzianowski, Zapomenutý název
31. 10.– 1. 12. DUO – Eva a Martin Mrázikovi, Rajská zahrada
24. 9.– 26. 9. AKT 3 Mezi realitou a fikcí (v exteriérech města Brna)
12. 9.– 20. 10. Maria Pask, The Kit. Emmanuelle´s Annual Manual
14. 6.– 21. 7. Tomáš Přidal, Radiátorbůh
2. 5.– 2. 6. Láska nebo naděje (Petra Čiklová, Martin Egert, Milan Kutina, Petr Pavlán)
22. 3.– 21. 4. Cyril Blažo, Bol raz jeden (královstvo ničnerobenia)
18. 1.– 20. 2. Barbora Přidalová, I love you Ada

2001
7. 12. 2001 – 6. 1. 2002 Skupina Pondělí, Velká přestávka / (Benešova 8)
16. 11.– 30. 12. Michaela Thelenová, New fashion / (Kobližná 2)
19. 10.– 25. 11. Josef Daněk, sns.místnost-1. / (Benešova 8)
8. 9.– 14. 10. René Hábl, To a ono / (Kobližná 2)
8. 9.– 14. 10. René Hábl, To a ono / (Kobližná 2)
27. 6.– 19. 8. Zdeněk Halla, Vyšívačky / (Kobližná 2)
27. 6.– 29. 7. David Možný, „heterotopie“
23. 5.– 17. 6. Ladislav Jezbera – Marian Maršálek – Vladimír Novotný, Prostorové realizace 2000-2001 / (Benešova 8)
28. 4. – 20. 5. Bruno Audebert – Magali Sanheira (FR), Frenchconnection / (Benešova 8)
29. 3. – 22. 4. Obrazy se zvolna míhají (Ondřej Doležal, Jana Kalinová, Jan Mikulčík, Jan Nálevka, Tomáš Přidal, Pavel Ryška, Tomáš Zelenka)
29. 3. – 6. 5. Pavel Preisner, Anilinkama (2001) / (Kobližná 2)
31. 1.– 25. 2. Ivo Sedláček, Malby z roku 2000 / (Kobližná 2)

2000
12. 12. 2000 – 21. 1. 2001 Osobní rituály (Michal Čuřík, Ondřej Doležal, Daniela a Linda Dostálkovy, IVA, Richard Fajnor, Kamera skura, František Kowolowski, Milan Magni, Bára Přidalová)
1. 11. – 3. 12. Pavel Ryška, Hand made
20. 9. – 22. 10. Anna Matoušková, Řada
23. 8. – 10. 9. Jan Stolín, Projekt „Kobližná 2“
12. 7. – 13. 8. Petr Kamenický, Molitany
6. 6. – 30. 6. Michal Kalhous, Fotografie
28. 4. – 28. 5. Michal Novotný, Sochy – obrazy
15. 3. – 9. 4. Nikos Armutidis, Obrazy – sochy
7. 2. – 5. 3. Zdena Kolečková, Just a story

1999
9. 11. 1999 – 2. 1. 2000 Milan Magni , Velký výlov
5. 10. – 31. 10. Ivan Krajíček , Mí brňané mi rozumějí
29. 8. – 26. 9. Laboratory (Richard Fajnor, Maciej Lipinski /PL/, Pavel Mrkus, Dorota Nieznalska /PL/, Sara Pernecká /SK/, Kamera skura) /Galerie Sýpka, Vlkov/
17. 8. – 3. 9. Jiří Maška, Kresby

kurátor

od 2001 František Kowolowski

ArtList
záznam v databázi ArtList
materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Přílohy


Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP


Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

Matěj Smetana, Neobyčejná místnost, 2007. Foto: archiv VVP

David Možný, Rahova, 2008. Foto: archiv VVP

David Možný, Rahova, 2008. Foto: archiv VVP

David Možný, Rahova, 2008. Foto: archiv VVP

David Možný, Rahova, 2008. Foto: archiv VVP

David Možný, Rahova, 2008. Foto: archiv VVP

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014