Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

DpzK (Dům pánů z Kunštátu)

adresa
Dominikánská 9
602 00 Brno
datum založení
1958
kontakt

http://www.dum-umeni.cz/

výstavy / projekty

2010
15. 9. – 24. 10. Miloš Budík, Rozhovor o světle /Přízemí/
10. 9. – 14. 11. Realita je víc než fikce, Asambláž jako tvůrčí princip v českém umění 60. a 70. let /1. patro/
9. 6. – 25. 7. Sibyle Bergemann, Fotografie /1. patro/
7. 4. – 30. 5. Václav Boštík – Robert Hliněnský /1. patro/
12. 2. – 21. 3. One On One /1. patro/
27. 1. – 14. 2. Frame 2009 /Přízemí/

2009
7. 10. – 1. 11. Bohumila Grögerová, Rukopis /Přízemí/
16. 9. – 1. 11. Samuli Naamanka – Sami Rintala – Take Nord Shape /1. patro/
24. 6. – 9. 8. Ztroskotaná naděje, romantismus dnes?, 16 odpovědí současné fotografie /1. patro/
6. 5. – 14. 6. Miroslav Šnajdr, Obrazy /1. patro/
17. 4. – 17. 5. Czech Grand Design /v hotelu Avion/
26. 3. – 26. 4. Hermovo ucho /1. patro, galerie G99/
28. 1. – 1. 3. Transfer, All about… Academy of Fine Arts Prague /1. patro/

2008
3. 12. 2008 – 11. 1. 2009 Petr Veselý, Obrazy /1. patro/
22. 10. – 23. 11. Cena Jindřicha Chaloupeckého 2008 (Zbyněk Baladrán, Ondřej Brody, Radim Labuda, Tomáš Moravec, Jiří Skála, Evžen Šimera / host – Svatopluk Mikyta) /1. patro/
10. 9. – 12. 10. Pavel Nešleha – Souvislosti, Fotografie, kresby, pastely /1. patro/
23. 7. – 31. 8. Big Deal /1. patro/
20. 6. – 13. 7. Kick Start, Mladé holandské video – Young Dutch Video /1. patro/
23. 4. – 8. 6. Josef Pleskot /Přízemí/
23. 4. – 8. 6. Jaroslav Brabec – Orbis Artis /1. patro/
12. 3. – 13. 4. Generace + /1. patro/
21. 2. – 2. 3. Aukce ve prospěch rekonstrukce Domu umění města Brna /1. patro/
16. 1. – 17. 2. Fotogenie identity, Paměť české fotografie /1. patro/

2007
21. 11. 2007 – 27. 1. 2008 Eduard Ingrid /1. patro/
5. 9. – 28. 10. The Collectors: Live Re-edit, Umění ze sbírek Marek /1. patro/
6. 6. – 29. 7. Otto Placht /1. patro/
17. 5. – 3. 6. Fenomén kniha, 10. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky prací vysokoškolských studentů /Přízemí/
18. 4. – 27. 5. Vyprávění, ARS VIVA 2006 /1. patro/
28. 2. – 8. 4. Katarzyna Kozyra – In art dreams come true / V umění se sny stávají skutečností /1. patro/

2006
29. 11. 2006 – 21. 1. 2007 Václav Stratil – Country není smrt /1. patro/
2. 11. – 23. 12. Vyvolávači snů /Přízemí/
27. 9. – 12. 11. Mezi námi skupinami II (DUO, Guma Guar, František Loziński o.p.s., PAS, Podebal, Rafani, Record, Kamera skura) /1. patro/
1. 9. – 17. 9. Křehké jistoty, 60 let pedagogické fakulty MU v Brně /celý Dům pánů z Kunštátu/
7. 6. – 6. 8. Kacíř & spol., Montáž na ose Brno – Berlín /1. patro/
Květen – srpen Willy Scherübel /nádvoří/
5. 4. – 21. 5. Jiří David, Fotograf /1. patro/
8. 2. – 12. 3. David Walliker – Mr. Blue /nádvoří/
8. 2. – 12. 3. Současný rumunský videoart /suterén/
8. 2. – 12. 3. Frisbee, Současný český videoart a nová média (Jesper Alvaer, Zbyňek Baladrán, Filip Cenek – Jiří Havlíček, Milena Dopitová, Anneta Mona Chisa, Richard Fajnor, Guma Guar, Petr Lysáček, David Možný, Pavel Mrkus, Jan Nálevka, Michal Pěchouček, Record, Pavel Ryška, Patrik Sedlaczek – Jiří Kotrla, Jan Stolín, Jiří Surůvka, Jan Šerých, Martin Zet, Petr Zubek) /1. patro/

2005
16. 11. 2005 – 29. 1. 2006 Hanzelka & Zikmund, Fotografie /1. patro/
21. 9. – 6. 11. Ladislav Steinhauser, Fotografie /přednáškový sál/
20. 9. – 6. 11. Druhý dotek, Interpretace jako tvůrčí postup v díle některých českých a slovenských umělců /1. patro/
1. 9. – 11. 9. Pod jedním sluncem /celý Dům pánů z Kunštátu/
8. 6. – 7. 8. Privátní pohled, Sbírka J. Chloupka /1. patro/
7. 6. – 7. 8. Krajina studentů ITF /přednáškový sál/
17. 5. – 27. 5. Kociánka /přednáškový sál/
20. 4. – 22. 5. Konkretisté Olomouc a hosté – použijte modul KK2!, Klub konkretistů II Olomouc a hosté z Brna a Gmundenu (Rakousko) /1. patro/
8. 4. – 13. 4. Sbírka Audabiac /přednáškový sál/
23. 2. – 27. 3. Bernard Trummler – Vstříc noci /přednáškový sál/
16. 2. – 3. 4. Fotografie /1. patro/

2004
14. 12. 2004 – 30. 1. 2005 Insiders, Nenápadná generace /1. patro/
11. 11. – 5. 12. Reflex a komiks /1. patro/
22. 9. – 7. 11. Subjektivní fotografie 1948 – 1963 /1. patro/
14. 6. – 8. 8. Soukromá vášeň /1. patro/
18. 5. – 27. 6 Josef Daberning, Videoprezentace /suterén/
19. 5. – 23. 5. ComPosition: Visual arts/Music /celý Dům pánů z Kunštátu/
21. 4. – 14. 5. Olověný Dušan, 10 let olověného Dušana /přednáškový sál/
5. 4. – 9. 5. Jiří Kovanda – Nejsem proti /1. patro/
23. 3. – 9. 5. Zbyňek Baladrán, Videoprezentace /suterén/
23. 1. – 14. 3. Hommage á Leoš Janáček /1. patro/

2003
24. 11. 2003 – 1. 2. 2004 Tomáš CísařovskýStanislav DivišJan Merta, Sembion /1. patro/
3. 11. – 14. 12. Gina Tornatore /suterén/
30. 9. – 9. 11. Olympia (Stanislav Kolíbal, Lukáš Jasanský/Martin Polák, Petra Feriancová, Rudolf Komorous /přízemí/
30. 9. – 9. 11. Filmy bez kina, Princip animace a současné umění (Katja Davar, Avish Khebrehzadeh, William Kentridge, Támas Komoróczky, Cecillia Lundquist, Eva Marisaldi, Jiří Havlíček – Filip Cenek, Robert Blůze, Vít Pancíř) /1. patro/
16. 9. – 26. 10. Milena Dopitová – Sixty Something /suterén/
6. 5. – 29. 6. Jorge Peris – j.p. versus duše, Videoinstalace
6. 5. – 10. 8. Retrospektiva (Milan Křižák, Viktor Pivovarov, Adriena Šimotová, Jiří Valoch a hosté: Štěpánka Šimlová, Tomáš Hlavina, Michal Pěchouček, František Matoušek, Jan Merta, Markéta Othová, Eva Výborná, Ladislav Jezbera) /1. patro/
19. 3. – 20. 4. Petr Písařík – Sluníčko /přízemí/
6. 2. – 2. 3. Za jiných okolností by to mohla být pravda (Petr Brožka, Filip Cenek, Ondřej Doležal, Soňa Goldová, Jiří Havlíček, Jana Kalinová, Barbora Klímová, Milan Mikuláštík, Jan Nálevka, Tomáš Ronovský) /přízemí/

1990
11. 9. – 14. 10. Eva Kmentová /Kabinet grafiky, 1. patro/
28. 6. – 29. 7. Ze souvislosti – Současné rakouské umění /Kabinet grafiky, 1. patro/
21. 6. – 29. 7. Siegfried Wamesser /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
17. 5. – 17. 6. 40 let budování socialismu /Kabinet grafiky/
10. 4. – 13. 5. Zdena Höhmová, Obrazy, kresby /1. patro/
10. 4. – 13. 5. Alena Nádvorníková – Uvnitř a vně, Kresby z let 1795 – 1990 /Kabinet grafiky/
10. 4. – 13. 5. Krzysztof Gieraltowski – Portréty /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
27. 2. – 1. 4. Rudolf Fila /Kabinet grafiky, 1. patro/
27. 2. – 1. 4. Alois Nožička, Fotografie a koláže Portréty /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
23. 1. – 18. 2. Josef Vohrabal /1. patro/
23. 1. – 18. 2. Cesty maďarské fotografie /Kabinet grafiky/
23. 1. – 18. 2. Vilém Kříž, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/

1989
12. 12. 1989 – 14. 1. 1990 Viktor Pivovarov, Obraz a text /1. patro/
12. 12. 1989 – 14. 1. 1990 Arnold Newman, Fotografie /Kabinet grafiky/
12. 12. – 14. 1. Jiří Kolář /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
2. 11. – 2. 12. Umělci z Rennes
2. 11. – 3. 12. Atelier Thsalbor a S. L. P. P. /1. patro, Kabinet grafiky/
2. 11. – 3. 12. Erich Salomon, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
13. 9. – 15. 10. Miloš Urbánek /1. patro/
12. 9. – 15. 10. Burgendlandští fotografové /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
12. 9. – 15. 10. Gustav Klimt (1862 – 1918) – Egon Schiele (1890 – 1918) /Kabinet grafiky/
1. 7. – 20. 8. Počítačové umění v ČSSR a ve světě /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
31. 5. – 20. 8. Jitka a Květa Válovy, Obrazy /1. patro/
31. 5. – 20. 8. Anna Poustová, Grafika /Kabinet grafiky/
1. 4. – 21. 5. Milan Knížek 1953 – 1988 /1. patro, Kabinet grafiky/
21. 2. – 27. 3. Malba, kresba, grafika, objekty (Jan Jemelka, Pavel Mühlbauer, Zdeněk Hůla, Petr Veselý) /1. patro/
21. 2. – 27. 3. Jindřich Štreit – Jiří Hanke, Fotografie /Kabinet grafiky/
11. 1. – 12. 2. Karel Malich, Obrazy, kresby, sochy, grafika /Kabinet grafiky, 1. patro/

1988
30. 11. 1988 – 1. 1. 1989 František Kaláb, nedožitým 80. narozeninám, Obrazy /1. patro/
30. 11. 1988 – 1. 1. 1989 Jan Hrubý, kreslený humor /Kabinet grafiky/
18. 10. – 20. 11. Vladimír Komárek, Malba a grafika z let 1948 – 1988 /1. patro/
18. 10. – 20. 11. Jaromír Čejka, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
18. 10. – 20. 11. Andrus Kasemaa, Kresby /Kabinet grafiky/
15. 6. – 25. 9. XIII. bienále užité grafiky Brno 1988
20. 4. – 15. 5. Maďarští výtvarníci z Debrecína /1. patro/
13. 4. – 15. 5. Naděžda Synecká, Grafika /Kabinet grafiky/
28. 2. – 3. 4. Stanislav Kolíbal, Práce v architektuře, ilustrace, kresby, sochy /1. patro, Kabinet grafiky/
14. 1. – 21. 2. Konstrukce a fikce, Fotografie dvanácti francouzských autorů /1. patro/
14. 1. – 21. 2. Josef Bartuška /Kabinet grafiky/

1987
2. 12. 1987 – 3. 1. 1988 Dvacet let tvorby tapiserií Artprotis /1. patro/
24. 11. 1987 – 3. 1. 1988 Vladimír Birgus – Petr Klimpr – Josef Pokorný – Dokument /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
24. 11. 1987 – 3. 1. 1988 Jan Steklík, výběr z tvorby, Objekty, kresby /Kabinet grafiky/
20. 10. – 15. 11. Osobnosti brněnské grafiky XX. stol. Ze sbírek Muzea města Brna
20. 10. – 15. 11. Miroslav Zajíc, Ženeva 85, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
20. 10. – 15. 11. SSSR v tvorbě našich fotografů /Kabinet grafiky/
8. 9. – 11. 10. Václav Boštík, Obrazy, kresby /1. patro/
8. 9. – 11. 10. Miloš Slezák, Grafika, akvarely /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
10. 7. – 2. 8. Nová maďarská malba /1. patro, Kabinet grafika/
2. 6. – 5. 7. Jarmila Totušková, Kresby a grafika /Kabinet grafika/
2. 6. – 5. 7. Vladimír Svoboda, Obrazy /1. patro/
23. 4. – 11. 10. Cín ve sbírkách Muzea města Brna /Kabinet grafiky/
21. 4. – 24. 5. Jaroslav Šerých, Obrazy a měděné desky /1. patro/
21. 4. – 14. 5. Karel Kuklík, Fotografie /Kabinet grafiky/
10. 3. – 12. 4. Victor Vasarely, Multiply a grafiky /1. patro/
10. 3. – 12. 4. Regenerace historického jádra Tišnova, dostavba lázeňského centra Luhačovice /Kabinet architektury/
10. 3. – 12. 4. Institut výtvarné fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
10. 3. – 12. 4. Jiří Hadlač 1957 – 1987, Výběr z tvorby /Kabinet grafiky/
27. 1. – 1. 3. Ladislav Berger, Obrazy, kresby /1. patro/
27. 1. – 1. 3. Diplomové práce katedry urbanismu a území plánování FA VUT 1982 – 86 /Kabinet architektury/
27. 1. – 1. 3. Otto Miller-Ebenstock – fotogramy a kresby /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
27. 1. – 1. 3. Ladislav Novák – Interpretace /Kabinet grafiky/

1986
16. 12. 1986 – 18. 1. 1987 Vlastimil Zábranský, Obrazy /1. patro/
16. 12. 1986 – 18. 1. 1987 Vjačeslav Fomič Kolejčuk, Plastiky, koláže, dokumentace /Kabinet architektury/
16. 12. 1986 – 18. 1. 1987 Bořek Sousedík, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
12. 12 1986 – 18. 1 1987 Jiří Šalamoun, Kresby /Kabinet grafiky/
11. 11. – 7. 12. Vladimír Kristin, Obrazy, kresby /1. patro/
11. 11. – 7. 12. Diplomová práce katedry urbanismu a územního plánování FA ČVUT 1982 – 86
11. 11. – 7. 12. Marie Kratochvílová, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
11. 11. – 7. 12. Ivan Chatrný, Kresby, grafika /Kabinet grafiky/
7. 10. – 2. 11. Leonid Ochrymčuk, Obrazy a vystřihovánky /1. patro/
7. 10. – 2. 11. Fotografie třicátých let z časopisu Photographik /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
7. 10. – 2. 11. Maďarská grafika 60. a 70. let /Kabinet grafiky/
3. 4. – 18. 5. Richard Brun, Obrazy, kresby, grafika /1. patro/
3. 4. – 18. 5. Architekti svému kraji /Kabinet architektury/
3. 4. – 18. 5. Miloš Šejn, Fotografie, kresby, knihy /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
3. 4. – 18. 5. Adriena Šamotová, Práce na paíře /Kabinet grafiky/
25. 2. – 30. 3. Pavel Nešleha, Obrazy, kresby, fotografie /1. patro/
25. 2. – 30. 3. Příběh Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
25. 2. – 30. 3. Jiří Havlíček, Kresby, grafika /Kabinet grafiky/
21. 1. – 16. 2. Vladimír Vašíček, Kresby, kvaše, obrazy /1. patro/
21. 1. – 30. 3. Architekt Zdeněk Denk /Kabinet architektury/
21. 1. – 16. 2. Pavel Sukdolák, Grafika /Kabinet grafiky/

1985
6. 12. 1985 – 12. 1. 1986 Milada Marešová – Hedvika Zaorálková, Obrazy, kresby, sochy /1. patro/
6. 12. 1985 – 12. 1. 1986 Studentské diplomové práce katedry architektonické tvorby FA VUT /Katedra architektury/
6. 12. 1985 – 12. 1. 1986 Dušan Pálka, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
6. 12. 1985 – 12. 1. 1986 Antonín Juračka, Kresby /Kabinet grafiky/
22. 10. – 24. 11. Karel Kryl, Obrazy, kresby, plastika /1. patro/
22. 10. – 24. 11. Výstava prací Kovoprojekty Brno /Kabinet architektury/
22. 10. – 24. 11. Fotografie studentů FAMU /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
15. 10. – 17. 11. Ze současné litevské fotografie /Dům umění, klubovna/
13. 9. – 13. 10. 25 let práce SPÚO Brno /Kabinet architektury/
12. 9. – 13. 10. Výtvarné umění Rennes – Historie a současnost /1. patro, Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
28. 6. – 28. 7. Pavel Mára, Fotografie, grafika /Kabinet grafiky/
25. 6. – 21. 7. Jaroslav Fousek, Obrazy, kresby /1. patro/
28. 5. – 23. 6. Národní umělec Josef Šturdík, z tvorby 1938 – 1984, Obrazy /1. patro/
28. 5. – 23. 6. Brněnské architektura 1945 – 1985 /Kabinet architektury/
28. 5. – 23. 6. Milan Borovička, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
28. 5. – 23. 6. Herman Glöckner (NDR), Kresby a monotypy /Kabinet grafiky/
16. 4. – 19. 5. Václav Chad, Kresby a obrazy /1. patro/
16. 4. – 19. 5. Přehlídka prací členů a kandidátů SČA 1982 – 1983 /Kabinet architektury/
16. 4. – 19. 5. Petr Balíček, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
16. 4. – 19. 5. Jaroslav Škarohlíd, Kresba, grafika, kombinované techniky /Kabinet grafiky/
5. 3. – 7. 4. Studio mladých umělců Budapešť (MLR) /1. patro, kabinet grafiky/
5. 3. – 7. 4. (ne)SHODY, architektura v pracovním a životním prostředí venkova /Kabinet architektury/
5. 3. – 7. 4. Jan Kubíček, Fotografie a fotogramy c
24. 1. – 24. 2. Vladimír Meduna – Architekt-urbanista /Kabinet architektury/
22. 1. – 24. 2. Alois Mikulka, Obrazy a plastiky 1958 – 1984 /1. patro/
22. 1. – 24. 2. Stanislav Tůma, Fotografie 1980 – 1985 /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
22. 1. – 24. 2. Bohuslav Rynek, Grafika, kresby /Kabinet grafiky/

1984
18. 12. 984 – 13. 1. 1985 Zdeněk Hajný, Obrazy /1. patro/
18. 12. 984 – 13. 1. 1985 Štěpán Grygar, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
18. 12. 984 – 13. 1. 1985 Vladimír Renčín, Kreslený humor 1979 – 1984 /Kabinet grafiky/
13. 11. – 9. 12. Antonín Širůček 1913 – 1977, Výběr ze sochařského, malířského a kreslířského díla /1. patro/
13. 11. – 9. 12. Dušan Slivka, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
13. 11. – 9. 12. Bohumil Kubišta, Kresby a grafika (k 100. výročí narození) /Kabinet grafiky/
6. 10. – 4. 11. Trienále 15/35 /1. patro/
5. 10. – 4. 11. Dmitrij Bisti, Knižní grafika, ilustrace /Kabinet grafiky/
13. 6. – 23. 9. XI. Bienále užité grafiky Brno 84 /1. patro, Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
24. 4. – 27. 5. Antonín Čalkovský, Obrazy, kresby (k 50. narozeninám) /1. patro/
24. 4. – 27. 5. Svědek času, Fotografie v Maďarsku 1840 – 1981 /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
24. 4. – 27. 5. Vladimír Boudník, práce z let 1946 – 1968 (k nedožitým 60. narozeninám), Grafika, /Kabinet grafiky/
21. 3. – 15. 4. Rudolf Hocke, Obrazy, kresby /1. patro/
21. 3. – 15. 4. Jan Beran (fotografie k 70. narozeninám) /Kabinet grafiky/
21. 3. – 15. 4. Pavel Rudolf, Kresby a grafika /Kabinet grafiky/
14. 2. – 11. 3. Michal Ranný, Obrazy, kresby /1. patro/
14. 2. – 11. 3. Miloš Koreček, Fotografie a okalky (k 75. narozeninám) /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
14. 2. – 11. 3. Dušan Kálaly, Kresby, grafika /Kabinet grafiky/
10. 1. – 5. 2. Robert Hliněnský, Obrazy a kresby /1. patro/
10. 1. – 5. 2. Česká operní klasika v poválečné scénografii /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/

1983
29. 11. 1983 – 1. 1. 1984 Ľubonír Stacho, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
29. 11. 1983 – 1. 1. 1984 Vladimír Jiránek, Kreslený humor /Kabinet grafiky
29. 11. 1983 – 1. 1. 1984 Marie Maťhová – Otakar Sivera, Tapiserie, keramika /1. patro/
18. 10. – 20. 11. Alexandr Ročenko, Fotografie, grafika /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
18. 10. – 20. 11. Grafické edice z Verlag der Kunst v Drážďanech /Kabinet grafiky/
18. 10. – 20. 11. Karel Holan, Výstava k 90. výročí narození a 30. výročí úmrtí, Obrazy /1. patro/
6. 9. – 9. 10. 30 let brněnského závodu Potravinoprojektu Praha /Kabinet architektury
6. 9. – 9. 10. Bohdan Holomíček, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
6. 9. – 9. 10. Antonín Jero 1907 – 1981, Typografie, grafika /Kabinet grafiky/
6. 9. – 9. 10. Ladislav Martínek – Petr Skácel, Sochy, obrazy /1. patro/
9. 9. – 9. 10. Z tvorby mladých brněnských výtvarníků /nádvoří/
5. 7. – 7. 7. Richard Brun – Hudební motivy /Kabinet grafiky/
24. 5. – 26. 6. Jan Raba, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
24. 5. – 26. 6. Eva Kmentová, Kresby /Kabinet grafiky/
24. 5. – 26. 6. Jan Maria Najmr, Obrazy /1. patro/
12. 4. – 15. 5. Karl Heinz Mai (Lipsko), Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
12. 4. – 15. 5. Antonín Odehnal, Grafika /Kabinet grafiky/
12. 4. – 15. 5. Jiří Kemr, Keramika /1. patro/
2. 3. – 3. 4. Jan Křižík, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
2. 3. – 3. 4. Tkané tapiserie (Milada Othová, Antonín Oth, Alice a Alexandr Ulmovi) /1. patro/
1. 3. – 3. 4. Daisy Mrázková, Kresby /Kabinet grafiky/
25. 1. – 20. 2. Vilém Reichmann, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
25. 1. – 20. 2. Rukopisy slavných českých umělců 19. a 20. století – Korespondence /Kabinet grafiky/
25. 1. – 20. 2. Vlasta Vostřebalová-Fischerová, Obrazy a kresby /1. patro/

1982
10. 12. 1982 – 16. 1. 1983 Marie Plotěná, Kreslený humor /Kabinet grafiky/
10. 12. 1982 – 16. 1. 1983 Jakub Obrovský, Výběr z tvorby /1. patro/
9. 11. 1982 – 10. 1. 1983 Mladí fotografové Kaunasu /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
9. 11. 1982 – 5. 1. 1983 Grafika Estonské SSR /Kabinet grafiky/
9. 11. – 5. 12. Ruské malířství ze sbírek GVU Ostrava /1. patro/
9. 10. – 31. 10. 4. trienále umělecké knižní vazby Brno 1982 /1. patro/
5. 10. – 31. 10. Jakub Rudolf Duda, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
5. 10. – 31. 10. Zasloužilý umělec Josef Váchal, Volná a knižní grafika /Kabinet grafiky/
6. 9. – 19. 9. Jiří Dimitrov /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
16. 6. – 19. 9. X. bienále užité grafiky Brno 1982 /1. patro, Kabinet grafiky/
25. 4. – 23. 5. Ida Vaculková, Keramika /1. patro/
25. 4. – 23. 5. Josef Vohrabal, Obrazy /1. patro/
25. 4. – 23. 5. Jiří Vláčil, Grafika /Kabinet grafiky/
23. 3. – 18. 4. Miloslav Stibor, Fotografie /1. patro/
23. 3. – 18. 4. František Vobecký, Fotografie /1. patro/
23. 3. – 18. 4. Vlasta Beránková, Ilustrace, grafika /Kabinet grafiky/
16. 2. – 14. 3. Vlastimil Beneš, Obrazy, sochy, loutky /1. patro/
16. 2. – 14. 3. Alena Kučerová, perforovaná grafika /Kabinet grafiky/
10. 1. – 7. 2. Vojtěch Štolfa, Scénografie /1. patro/
8. 1. – 9. 2. Vladimír Gažovič, Barevná litografie 1971 – 1981 /Kabinet grafiky/

1981
21. 11. 1981 – 3. 1. 1982 Trienále 15/30 /1. patro/
20. 11. – 9. 12. Ateliér Fiedler, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
20. 11. – 3. 1. Dušan Polakovič, Kreslený humor /Kabinet grafiky/
9. 10. – 15. 11. Štít města Brna III – Fotografická soutěž družebních měst /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
9. 10. – 15. 11. Ikony plovdivské oblasti /1. patro/
30. 8. – 4. 10. Vladimír Drápal, Grafická a sochařská tvorba /1. patro/
28. 8. – 4. 10. Miroslav Bílek, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
28. 8. – 4. 10. Oldřich Toman, Kresby /Kabinet grafiky/
31. 5. – 5. 7. Naděžda Hanáková, Textilní obrazy /1. patro/
29. 5. – 5. 7. Krásy Československa /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
29. 5. – 5. 7. Oldřich Šimáček, Scénografie /Kabinet grafiky/
10. 4. – 18. 5. Tvořivost práce, Mladí bratislavskí výtvarníci v komorném tvorbe /1. patro/
10. 4. – 18. 5. Oddělení užité fotografie SUPŠ v Brně /Kabinet grafiky/
10. 4. – 17. 5. Fotografické oddělení SUPŠ Bratislava /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
8. 3. – 5. 4. Jan Świtka (Poznaň), Obrazy, kresby /1. patro/
6. 3. – 5. 4. Pavel Dias, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
6. 3. – 5. 4. Zdeněk Fuksa, Grafika /Kabinet grafiky/
25. 1. – 1. 3. Emil Weirauch, Obrazy /1. patro/
23. 1. – 1. 3. Pavel Japanský – Parisstory, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
23. 1. – 1. 3. Ludmila Jandová, Grafika /Kabinet grafiky/

1980
14. 12. 1980 – 11. 1. 1981 Pavel Navrátil – Zdeněk Mácháček, Obrazy, sochy /1. patro/
12. 12. 1980 – 11. 1. 1981 Viktor Kolář – Ostrava, Fotografie z let 1968 – 1980 /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
12. 12. 1980 – 11. 1. 1981 Jiří Slíva, Kreslený humor /Kabinet grafiky/
9. 11. – 7. 12. Richard Brun – Krajina z okolí Brna /1. patro/
7. 11. – 7. 12. Malíř Ernö Fischer (MLR), Obrazy /1. patro/
7. 11. – 7. 12. Sovětská meziválečná fotografie 1917 – 1941 /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
7. 11. – 7. 12. Anatólii Lvovi Kaplan (SSSR), Grafika /Kabinet grafiky/
6. 10. – 2. 11. Textil v umění – umění v textilu /1. patro/
3. 10. – 2. 11. Opery a balety Bohuslava Martinů v díle českých scénografů /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
18. 6. – 21. 9. IX. Mezinárodní bienále užité grafiky Brno 1980 /1. patro, Kabinet grafiky/
4. 5. – 1. 6. 35 let bytové výstavby v Brně a v Jihomoravském kraji /Kabinet architektury/
4. 5. – 1. 6. Josef Tichý – Brněnské ateliéry /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
4. 5. – 1. 6. Josef Wagner, Sochařská kresba /Kabinet grafiky/
4. 5. – 1. 6. František Malý, Užitá tvorba /1. patro/
28. 3. – 27. 4. Současná česká kresba /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka, Kabinet architektury/
30. 3. – 27. 4. Miroslav Netík, Obrazy z let 1970 – 1980 /1. patro/
22. 2. – 23. 3. Defilé IV. Tvůrčí skupina BVV 1975 – 1980 /Kabinet architektury/
22. 2. – 23. 3. Jan Šplíchal, Fotografie /Kabinet fotografie Jaromíra Funka/
22. 2. – 23. 3. Eva Bednářová, Grafika /Kabinet grafiky/
24. 2. – 23. 3. Stanislav Vajce, Obrazy, kresby, užitá grafika /1. patro/
18. 1. – 17. 2. Architekti dětem /Kabinet architektury/
18. 1. – 17. 2. Grafické listy čtyř století ze sbírek MG v Brně /Kabinet grafiky, Kabinet fotografie Jaromíra Funka, Kabinet architektury/
20. 1. – 17. 2. Zasloužilý umělec Jan Blažek, Obrazy /1. patro/

ArtList
záznam v databázi ArtList

Přílohy


Dům pánů z Kunštátu. Výstava The Colectors: Live Re-Edit. Umění ze sbírky Marek, 2007. Foto: Terezie Nekvindová

Dům pánů z Kunštátu. Výstava The Colectors: Live Re-Edit. Umění ze sbírky Marek, 2007. Foto: Terezie Nekvindová

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014