Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

DUMB (Dům umění města Brna)

adresa
Ředitelství, sekretariát:
Dům umění
Malinovského nám. 2
602 00 Brno
kontakt

http://www.dum-umeni.cz/

reference

Dům umění města Brna je příspěvkovou organizací statutárního města Brna, provozuje následující výstavní prostory:

Dům umění
Dům pánů z Kunštátu
Galerie G99

výstavy / projekty

2010
14. 12. 2010 – 6. 2. 2011 100 let Domu umění města Brna /celý Dům umění, Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99/
29. 9. – 28. 11. Decadence Now! – Joel-Peter Witkin /celý Dům umění/
5. 5. – 25. 7. Planeta Eden, Svět zítřka v socialistickém Československu v letech 1948 – 1978 /celý Dům umění/
17. 2. – 11. 4. Dlouho neviděno, Setkání s Museum auf Abruf /celý Dům umění/

2009
18. 11. 2009 – 18. 1. 2010 Formáty transformace /celý Dům umění, Dům pánů z Kunštátu, galerie G99/

2007
7. 12. – 31. 12. Frame 007 /1. patro/
7. 12. – 31. 12. Husákovo 3+1, Bytová kultura 70. let/Procházková síň/
7. 12. – 31. 12. Slavné jihomoravské vily /hala, Galerie Jaroslava Krále/
12. 9. – 25. 11. Milan Kunc – Zlatý věk, Výběr z tvorby 1968 – 2007 /1. patro, Procházková síň/
12. 9. – 25. 11. Jan Ságl – Starénové /hala, Galerie Jaroslava Krále/
27. 6. – 29. 7. Pocity, Výstava klientů Azylových zařízení SUZ MV ČR, ÚSP Nové Zámky u Litovle a Diagnostického ústavu pro mládež Brno – Veslařská /1. patro, Procházková síň/
27. 6. – 29. 7. Czech Grand Design /hala, Galerie Jaroslava Krále/
11. 5. – 17. 6. Bára Mrázková – Filip Láb, Východní blok /hala, Galerie Jaroslava Krále/
11. 5. – 17. 6. Orbis Pictus /1. patro/
13. 4. – 29. 4. Amoro Jilo – Naše srdce, Benefiční výstava /1. patro, Procházková síň/
13. 4. – 29. 4. Výstava výtvarných děl českých umělců všech generací, na jejímž konci proběhla dne 30. 4. 2007 aukce ve prospěch rekonstrukce barokní fary kostela v Brně-Zábrdovicích /celý Dům umění/
24. 1. – 1. 4. Marcel Lüders, Obrazové reality /hala, Galerie Jaroslava Krále/
24. 1. – 1. 4. Aktivní konstelace, Umělecká díla ze sbírek Lafrenz a Reinking /1. patro, Procházková síň/

2006
13. 12. 2006 – 14. 1. 2007 Alena Kučerová /hala, Galerie Jaroslava Krále/
13. 12. 2006 – 14. 1. 2007 Carl de Keyzer – Zona god inc. /1. patro, Procházková síň/
25. 10. – 26. 11. Daniel Balabán – Mind the Gap, Obrazy 2002 – 2006 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
25. 10. – 26. 11. Cena Jindřicha Chaloupeckého 2006 (Barbora Klímová, Jan Jakub Kotík, Dominig Lang, Rafani, Dušan Skala, Tomáš Svoboda, Aneta Mona Chisa – Lucia Tkáčová /1. patro, Procházková síň/
6. 9. – 15. 10. Morgan O´Hara – Live Transmissions /Procházková síň/
6. 9. – 15. 10. Ivan Lutterer, Panoramatické fotografie 1984 – 1991 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
6. 9. – 15. 10. Vladimír Havlík – Soft Spirit (1977 – 2006) /1. patro/
17. 5. – 6. 8. Miroslav Tichý /1. patro/
17. 5. – 6. 8.Tugendhatugendhatugendhat /Procházková síň/
14. 6. – 6. 8. Slavné brněnské vily /hala, Galerie Jaroslava Krále/
29. 3. – 7. 5. Grey Zones (Oskar Dawicki, Ion Grigorescu, Sanja Iveković, Jiří Kovanda, Michal Moravčík, Josef Robakowski, Tomo Savić Gecan, Kateřina Šedá, Mladen Stilinović /1. patro/
29. 3. – 7. 5. Dagmar Hochová /hala, Galerie Jaroslava Krále/

2005
30. 11. 2005 – 26. 2. 2006 Jiří Georg Dokoupil, Čtyři série /1. patro/
30. 11. 2005 – 26. 2. 2006 Heinz Cibulka /1. patro/
7. 9. – 30. 10. Čestmír Suška /hala, Galerie Jaroslava Krále/
7. 9. – 30. 10 Antonín Kratochvíl /1. patro, Procházková síň/
15. 6. – 7. 8. Libor Teplý /hala, Galerie Jaroslava Krále/
15. 6. – 7. 8. Dalibor Chatrný – Prostorové průzkumy /1. patro, Procházková síň/
6. 4. – 29. 5. Jaroslav Brabec – Otakar Jiránek – Banda Aceh /1. patro, Procházková síň/
6. 4. – 29. 5. Michal Škoda /1. patro/
6. 4. – 29. 5. Matěj Krén – Pasáž /Galerie Jaroslava Krále/
10. 2. – 20. 3. Josip Plečnik (1872 – 1957) /1. patro, Procházková síň/
10. 2. – 20. 3. Gerhard Richter /1. patro, Procházková síň/
10. 2. – 20. 3. Architektonické struktury, Prezentace prací studentů architektury VUT v Brně /hala, Galerie Jaroslava Krále/

2004
9. 12. 2004 – 23. 1. 2005 Terry Haass /Procházková síň/
9. 12. 2004 – 23. 1. 2005 Ren Rong – Andrea Weizsaecker
9. 12. 2004 – 23. 1. 2005 Vladimír Boudník, Mezi avantgardou a undergroundem /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 10. – 28. 11. Jiří Bartůněk – Umělec je cizinec /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 10. – 28. 11. Cena Jindřicha Chaloupeckého 2004 (Zbyněk Baladrán, Isabela Grosseová, Jana Kalinová, Ján Mančuška, Rafani, Jiří Skála) /1. patro, Procházková síň/
9. 9. – 17. 10. Man Ray meets Meret Oppenheim /hala, Galerie Jaroslava Krále/
9. 9. – 17. 10. Šedesátá, České výtvarné umění 60. let ze sbírky Galerie Zlatá husa /1. patro, Procházková síň/
16. 6. – 8. 8. Experiment a typografie, Český a slovenský grafický design 1985 – 2003 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
8. 6. – 8. 8. Mezi námi skupinami /1. patro, Procházková síň/
15. 4. – 23. 5. Hot Destination – marginal destiny /1. patro/
15. 4. – 30. 5. Miroslav Pánek /Galerie Jaroslava Krále/
18. 2. – 28. 3 Atelier/Klasse – Klasse/Atelier, Studenti Vladimíra Špačka a Tomáše Rullera /1. patro, Procházková síň/
6. 2. – 28. 3. V rytmu letu bělásků, Téma přírody v tvorbě vybraných současných umělců /hala, Galerie Jaroslava Krále/

2003
10. 12. 2003 – 31. 1. 2004 Bohdan Holomíček /Galerie Jaroslava Krále/
10. 12. 2003 – 31. 1. 2004 Vladimír Kokolia – Dům umění /1. patro, Procházková síň/
5. 11. – 30. 11. FaVU VUT v Brně, 10 výročí vzniku školy /celý Dům umění/
10. 10. – 26. 10. AZORRRO (Oskar Dawicki, Igor Krenz, Wojtek Niedzielko, Lukasz Skapski), Prezentace filmů
10. 9. – 19. 10. Jiří SurůvkaPetr LysáčekKamera skura, Dvojitý Nelson, trojitý Mandela /1. patro, Procházková síň/
20. 6. – 10. 8. Jiří Sobotka – Modulato cantabile, Sochy, instalace /Procházková síň/
20. 6. – 10. 8. Daniel Hanzlík – City light /Galerie Jaroslava Krále/
11. 6. – 10. 8. Daniel Spoerri, Tvorba 1960 – 2001 /1. patro/
16. 5. – 15. 6. Jaroslav Pulicar, Fotografie /1. patro, Procházková síň/
16. 5. – 15. 6. Saska Nanesen, Videoinstalace /Galerie Jaroslava Krále/
16. 5. – 15. 6. Na zastávce, Aktivity výtvarných ateliérů v azylových zařízeních v ČR /hala/
11. 4. – 11. 5. Tailsliding, Mladé britské umění (Kate Brigit, Peter Davies, Matt Franks, Jun Hasegawa, Graham Little, Simon Periton, D. J. Simpson, Polly Staple, David Thorpe, Gary Webb) /1. patro/
11. 4. – 11. 5. Madame Yevonde (1893 – 1975), Fotografie /Procházková síň/
11. 4. – 11. 5. Roman Ondák, Instalace /Galerie Jaroslava Krále/
19. 1. – 31. 3. Český a slovenský exil 20. století /celý Dům umění/

2002
12. 11. 2002 – 5. 1. 2003 Georg Baselitz, Grafika 1965 – 1992 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
17. 10. 2002 – 5. 1. 2003 Cena Jindřicha Chalupeckého 2002 (Federico Díaz, Lenka Klodová, Markéta Baňková, Markéta Othová / host Pavlína Fichta-Čierna – Laureátka ceny Oskára Čepana za rok 2002 /1. patro, Procházková síň/
11. 9. – 13. 10. Slaven Tolj, Instalace /Procházková síň/
7. 9. – 27. 10. Rainer Junghanns, Trans&Form – Interface Sculpture - …water into wine / …voda ve víno /hala, Galerie Jaroslava Krále/
6. 9. – 13. 10. Tono Stano
28. 6. – 11. 8. Jean Miotte /1.patro/
28. 6. – 11. 8. Robert Schad /Procházková síň/
28. 6. – 11. 8. Jan Stolín /Galerie Jaroslava Krále/
22. 5. – 23. 6. Reflexe, Rakouská avantgarda po roce 1945 – Sbírka Otto Mauera /hala, Galerie Jaroslava Krále/
10. 5. – 17. 5. Café Korngold (1897 – 1957) /Galerie Jaroslava Krále/
24. 4. – 16. 6. Anima – animus (Jaroslava Brychtová – Stanislav Libenský, Olga Čechová – Čestmír Kafka, Zdena Fibichová – Vladimír Preclík, Věra Janoušková – Vladimír Janoušek, Eva Kmentová – Olbram Zoubek, Běla Kolářová – Jiří Kolář, Alena Kučerová – Vladimír Kopecký, Pavla Mautnerová – Robert Piesen, Emila Medková – Mikuláš Medek, Daisy Mrázková – Jiří Mrázek, Věra Nováková – Pavel Brázda, Květa Pacovská – Milan Grygar, Jaroslava Pečivová – František Štorek, Naděžda Plíšková – Karel Nepraš, Vlasta Prachatická – Stanislav Kolíbal, Adriena Šimotová – Jiří John) /1. patro, Procházková síň/
10. 4. – 5. 5. Jiří Hadlač, Grafika 60. let /Galerie Jaroslava Krále/
1. 3. – 7. 4. Imaginace – romantika /celý Dům umění/
6. 2. – 7. 4. Interpretace není zločin, Výběr z tvorby umělců, kteří jako předlohu a inspiraci použili díla jiných autorů /hala, Galerie Jaroslava Krále/

2001
12. 12. 2001 – 27. 1. 2002 Zorka Ságlová, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
12. 12. 2001 – 27. 1. 2002 Clyde Butcher – Vize nového milénia, Fotografie /1. patro/
12. 12. 2001 – 27. 1. 2002 Ernst Neuschul /1. patro, Procházková síň
13. 11. – 9. 12. Valie Export /1. patro/
7. 11. – 9. 12. Aija Zarina /Galerie Jaroslava Krále/
26. 9. – 28. 10. Fotografie módy – módní fotografie /Hala, Galerie Jaroslava Krále/
13. 9. – 18. 9. Jiří Kolbaba – Z Brna až na kraj světa /Galerie Jaroslava Krále/
5. 9. – 28. 10. Pavel Navrátil /1. patro/
5. 9. – 11. 11. Pam Skeleton – Ghost Town / Město duchů /1. patro/
5. 9. – 11. 11. Prostorový dům /Procházková síň/
23. 6. – 5. 8. Hans Josephsohn /1. patro, Procházková síň/
20. 6. – 5. 8. Hugo Haas ve filmové fotografii /1. patro/
30. 5. – 1. 7. Bauhausfotografie /Hala, Galerie Jaroslava Krále/
23. 5. – 10. 6. Kaija Kiuru /Malá galerie/
25. 4. – 10. 6. Susanne Brügger – Thomas Demand – Heidi Speaker, Realer Raum Bild Raum / Skutečný prostor, skutečný obraz /1. patro/
20. 4. – 10. 6. Yves Trémorin /1. patro, Procházková síň/
18. 4. – 20. 5. Jen stavby, Současná česká architektura /Hala, Galerie Jaroslava Krále/
23. 2 – 15. 4. Magdalena Jetelová – Atlantic Wall /1. patro, Procházková síň/
23. 2 – 15. 4. Richard Billingham /1. patro/
23. 2. – 8. 4. Black Box Recorder, Britský videoart /Hala, Galerie Jaroslava Krále/

2000
19. 12. 2000 – 11. 2. 2001 Židovské Brno, židovská Morava /celý Dům umění/
19. 10. – 10. 12. 90 let Domu umění města Brna /celý Dům umění/
27. 9. – 5. 10. Svět DAMA DAMA /celý Dům umění/
5. 9. – 8. 10. Jaroslav Rajzík, Negativy /Procházková síň/
17. 8. – 17. 9. Česká architektura očima kritiků (1989 – 1999) /hala, Galerie Jaroslava Krále/
2. 6. – 9. 7. Riuji Miyamoto – Urban Apocalypse, Fotografie /hala, Galerie Jaroslava Krále/
4. 5 – 9. 7. Michael Biberstein, Obrazy /1. patro, Procházková síň/
19. 4 – 21. 5. Weissenhofsiedlung /hala, Galerie Jaroslava Krále/
10. 3 – 23. 4. Heliane Wiesauer-Reiterer, Polarity /Procházková síň/
1. 3 – 16. 4. Jarosław Kozłowski, Objekty a instalace /1.patro/
1. 3 – 16. 4. Patrick Faigenbaum, Fotografie /hala, Galerie Jaroslava Krále/

1999
17. 12. 1999 – 13. 2. 2000 Ludwig Mies van der Rohe, Design a architektura / hala, Galerie Jaroslava Krále/
15. 12. 1999 – 13. 2. 2000 Václav Zykmund (1914 – 1984) /1. patro/
15. 12. 1999 – 16. 1. 2000 Petr Kvíčala /Procházková síň/
5. 11. – 5. 12 FRANKDELMULLE, Denis Dujardin /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 10. – 5. 12. Milena Dopitová, Instalace 1992 – 1999 /1. patro/
19. 10. – 28. 11. Současná čínská keramika /Procházková síň/
21. 9. – 10. 10. FaVU VUT v Brně, Současná tvorba /1. patro, Procházková síň/
2. 9. – 17. 10. Cecil Beaton – Fotograf Dandy /hala, Galerie Jaroslava Krále/
3. 6. – 11. 7. Mašinisti /hala, Galerie Jaroslava Krále/
20. 5. – 11 7. Město – země – řeka /1. patro, Procházková síň/
25. 3. – 23. 5. Joseph Gallus Rittenberg /hala, Galerie Jaroslava Krále/
12. 3. – 2. 5. Brno – Wien – Praha /1. patro, Procházková síň/
25. 2. – 21. 3. Hans Petschar – Ernst Strouhal – Heimo Zobernig – Katalog /hala, Galerie Jaroslava Krále/

1998
18. 12. 1998 – 14. 2. 1999 Bohumil Matal, Výběr z tvorby /1. patro, Procházková síň/
18. 12. 1998 – 31. 1. 1999 Sigmar Polke – Hudba nevyjasněného původu, Kvaše
26. 11. – 13. 12. Mezinárodní bienále produktového designu &8242;98 /celý Dům umění/
20. 10. – 13. 12. Pohyb kolem středu /hala, Galerie Jaroslava Krále/
6. 10. – 22. 11. Bořek Šípek, Sklo a objekty /1. patro, Procházková síň/
6. 10. – 22. 11. Anton Corbijn, Fotografie /1. patro/
1. 9. – 27. 9. Jiří Seifert, Sochy, kresby /Procházková síň/
10. 9. – 11. 10. Vilém Reichmann /hala, Galerie Jaroslava Krále/
27. 8. – 27. 9. Arnulf Rainer /1. patro/
16. 6. – 12. 7. Inge Kosková, Obrazy, kresby /Procházková síň/
26. 5. – 12. 7. Michael Biberstein /Galerie Jaroslava Krále/
26. 5. – 12. 7. Jiří Kroha architekt – Práce z let 1915 – 1941 /hala/
19. 5. – 14. 6. Kateřina Štenclová, Obrazy /Procházková síň/
17. 3. – 3. 5. Diskurs feminin – Tělesný logos /celý Dům umění/
19. 2. – 8. 3. Defilé ´98 – Salon výstavní tvorby /hala, Galerie Jaroslava Krále/
22. 1. – 1. 3. Anežka Kovalová, Kresby /hala, Galerie Jaroslava Krále/
20. 1. – 15. 2. Milan Magni, Obrazy / Galerie Jaroslava Krále/
20. 1. – 15. 2. Peter Neusser – Urbanities, Fotografie
13. 1. – 1. 3. Foto Relations /1. patro/

1997
18. 12. 1997 – 18. 1. 1998 Jaromír Funke, Fotografie a ušlechtilé tisky z let 1920- 1922 / Galerie Jaroslava Krále/
18. 12. 1997 – 18. 1. 1998 Markéta Othová – Oheň do kapes /hala/
10. 12. – 14. 12. Brněnské děti k vánocům /Galerie Jaroslava Krále/
18. 11. 1997 – 1. 1. 1998 Liturgický rok – Skryté poklady /1. patro, Procházková síň/
4. 11. – 7. 12. Iva Kupková – Vesmírné stopy /Galerie Jaroslava Krále/
4. 11. – 7. 12. Václav Dosbaba /hala/
9. 10. – 23. 10. HI-TECH umění &8242;97 /celý Dům umění/
11. 9. – 5. 10. Informel a skupina Cobra /1. patro/
9. 9. – 5. 10. Marius Kotrba, Sochy /Galerie Jaroslava Krále/
9. 9. – 5. 10. Vladimír Birgus, Fotografie /hala/
4. 9. – 5. 10. Sophie Curtil /Procházková síň/
1. 7. – 3. 8. Běla Kolářová /Procházková síň/
1. 7. – 3. 8. Z jednoho těsta /hala, Galerie Jaroslava Krále/
24. 6. – 3. 8. Bohdan Lacina (1912 – 1971) /1. patro/
3. 6. – 27. 6. Jan Merta /Galerie Jaroslava Krále/
3. 6. – 27. 6. Jiří Krtička, Obrazy /hala/
6. 5. – 30. 5. Pavel Nádvorník, Fotografie /hala/
23. 4. – 15. 6. Fluxus v Německu 1962 – 1994 /1. patro, Procházková síň/
22. 4. – 2. 5. MADE IN CZ, Práce na papíře /hala, Galerie Jaroslava Krále/
7. 3. – 30. 3. Jiří Matoušek /Procházková síň/
6. 3. – 30. 3. Peter Rónai /Galerie Jaroslava Krále/
6. 3. – 30. 3. Zdeněk Hůla – Zátiší s ovocem, Sochy, obrazy /hala/
31. 1. – 16. 3. Jan Kotík 1936 – 1996 Kresby, koláže, grafické listy, objekty, obrazy /1. patro/
28. 1. – 23. 2. Štěpán Pala /Galerie Jaroslava Krále/
28. 1. – 23. 2. Jistoty a hledání v české fotografii /hala, Procházková síň/

1996
19. 12. 1996 – 19. 1. 1997 Corpora S /1. patro/
17. 12. 1996 – 19. 1. 1997 Současná fotografie NOX 1996 /hala/
19. 12. 1996 – 19. 1. 1997 Jiří Havlíček – Graphica alchymista /Procházková síň/
17. 12. 1996 – 9. 1. 1997 Svatopluk Klimeš – Oheň, voda, vzduch, země /Galerie Jaroslava Krále/
7. 11. – 8. 12. Camille Graesser / 1. patro/
7. 11. – 8. 12. Martin Zálešák, Malba /Procházková síň/
5. 11. – 8. 12. Pavel Opočenský – Zasvěcení hmotou /hala, Galerie Jaroslava Krále/
14. 10 – 27. 10. HI TECH UMĚNÍ 1996 a Woody Vasulka /celý Dům umění/
10. 9. – 13. 10. Adriena Šimotová – Co zmizí a co zůstává /1.patro/
10. 8. – 13. 10. Vladimír Drápal, k 75. narozeninám, Výběr z tvorby /Procházková síň/
10. 9. – 6. 10. Vladimír Havlík – Windows &8242;96 /Galerie Jaroslava Krále/
5. 9. – 4. 10. Manus Europae /hala/
22. 8. – 3. 9. Actual Textile Art /1. patro/
25. 6. – 11. 8. Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová, Výběr z díla /1. patro/
30. 5. – 30. 6. Guang Yao Wu – Instalace /Procházková síň
30. 5. – 30. 6. Hildegard a Herold Joos – Série červeno-modrá /1. patro/
23. 5. – 16. 6. Tomáš Lahoda /Galerie Jaroslava Krále/
23. 5. – 16. 6. Paul den Hollander, Fotografie /hala/
18. 4. – 19. 5. Robert Barry /1. patro/
16. 4. – 19. 5. Tomáš Rossí /Galerie Jaroslava Krále/
16. 4. – 19. 5. Jan Reich, Fotografie z cyklu Mizející Praha (1971 – 1976) /hala/
7. 3. – 7. 4. Ona B., Wolfgang Denk – Tmavé zrcadlo /1. patro/
5. 3. – 7. 4. Antonín Střížek / Galerie Jaroslava Krále/
5. 3. – 7. 4. Jan Jemelka, Grafika 1988 – 1995 /Procházková síň/
5. 3. – 7. 4. Pavel Mühlbauer, Obrazy a kresby /hala/
30. 1. – 25. 2. Jan Ambrůz 1986 – 1996 /1. patro/
30. 1. – 25. 2 Miroslav Koval – 1994 – Sto kreseb /Procházková síň/
23. 1. – 25. 2. Jan Pospíšil /Galerie Jaroslava Krále/
23. 1. – 25. Viktor Kolář, Fotografie /hala/

1995
12. 12. 1995 – 14. 1. 1996 Jiří Sopko, Obrazy a kresby 1965 – 1995 /1. patro/
12. 12. 1995 – 14. 1. 1996 Svatopluk Slovenčík, Tvorba z devadesátých let /Galerie Jaroslava Krále/
7. 12. 1995 – 14. 1. 1996 Ludvík Kundera – Nálezy /Procházková síň/
7. 12. 1995 – 7. 1. 1996 Jan Konůpek, Výběr z tvorby 1905 – 1915 /hala/
19. 10. – 26. 11. Miloš Šejn /Galerie Jaroslava Krále/
19. 10. – 26. 11. Pavel Baňka, Fotografie /hala/
17. 10. – 29. 11. Bunk & spol. DEGAGEMENT /1. patro/
17. 10. – 26. 11 František Šenk 1914 – 1978, Výběr z díla /Procházková síň/
7. 9. – 8. 10. Ladislav Daněk, Obrazy 1985 – 1995 /Galerie Jaroslava Krále/
17. 9. – 8. 10. Jaroslav Králík /Procházková síň/
7. 9. – 8. 10. Dana Puchnarová /hala/
4. 9. – 8. 10. Architekt Bohuslav Fuchs 1895 – 1972 /1. patro/
29. 6. 13. 8. Jiří Petrbok, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
29. 6. 13. 8. Petr Císařovský, Sochy /hala/
27. 6. – 13. 8. Tony Cragg, Sochy /1. patro/
25. 5. – 25. 6. Václav Krůček /Galerie Jaroslava Krále/
25. 5. – 25. 6 Jiří Žlebek, Sochy /hala/
23. 5. – 18. 6. Jindřich Štreit – Lidé olomouckého okresu /Procházková síň/
23. 5. – 18. 6. Jan Smejkal /1. patro/
20. 4. – 21. 5. George Jiří Erml – New York – Sebrané bary (1990 – 1994) /hala
18. 4. – 14. 5. Ladislav Novák /Procházková síň/
18. 4. – 14. 5. Leonid Ochrymčuk – Retrospektiva /1. patro/
16. 3. – 16. 4. Karel Cudlín, Fotografie /Procházková síň/
16. 3. – 16. 4. Markéta Luskačová – Fotografie ze Spitalfields, Londýn 1974 – 1990 /hala/
16. 3. – 16. 4. Anna Daučíková – Práce na Scuol-Nairs 1994 /Galerie Jaroslava Krále/
14. 3. – 9. 4. Stanislav Kolíbal 1988 – 1885 /1. patro/
1. 2. – 5. 3. František Ronovský /1. patro/
1. 2. – 5. 3. Jiří David /Galerie Jaroslava Krále/
26. 1. – 5. 3 Much and more Pop Art /hala, Procházková síň/

1994
15. 12. 1994 – 22. 1. 1995 Video-Vidím-Ich sehe /1. patro/
13. 12. 1994 – 22. 1. 1995 Grafika německého expresionismu /hala, Galerie Jaroslava Krále/
13. 12. 1994 – 22. 1. 1995 Rostislav Čuřík, Obrazy, fotografie /Galerie Jaroslava Krále/
27. 10. – 27. 11. Jindřich Boška, Průřez tvorbou /Procházková síň/
27. 10. – 27. 11. František Dörfl, Výběr z tvorby /hala/
27. 10. – 27. 11. Libor Jaroš /Galerie Jaroslava Krále/
25. 10. – 27. 11. Hugo Demartini /1. patro/
8. 9. – 16. 10. Dana Kyndrová, Fotografie /Procházková síň/
8. 9. – 16. 10. Václav Benda, Výběr z díla /Galerie Jaroslava Krále/
6. 9. – 9. 10. Diet Sayler /1. patro/
6. 9. – 9. 10. Dilema dokumentu – Aspekty britské dokumentární fotografie 1983 – 1993 /hala/
28. 6. – 14. 8. Vladimír Špaček, Obrazy 1982 – 1986 /1. patro/
28. 6. – 14. 8. Jiří Kovanda 1980 – 1994 /Galerie Jaroslava Krále/
31. 5. – 19. 6. Jan Fišar, Malba, grafika /hala/
24. 5. – 19. 6. Ivo Sedláček - …Z jednoho cyklu… /Galerie Jaroslava Krále/
3. 5. – 12. 6. Walter Kaina – Kräftesysteme 1962 – 1983 /1. patro/
12. 4. – 15. 5. Marian Palla – Namotávání provazu /Galerie Jaroslava Krále/
12. 4. – 15. 5. Karel Vaca, Obrazy /hala/
15. 3. – 24. 4. Jiří Kolář /1. patro/
8. 3. – 3. 4. Stanislav Zippe /Galerie Jaroslava Krále/
18. 3. – 3. 4 Aspekty německé fotografie po 1945 /hala/
8. 2. – 6. 3 Petr Jedlička, Malba, plastika /hala/
18. 1. – 27. 2. Oldřich Hanzl /1. patro/
18. 1. – 27. 2. Karel Adamus, Objekty, krasby /Galerie Jaroslava Krále/
6. 1. – 6. 2. Josef Koudelka, Fotografie /hala/

1993
30. 11. 1993 – 2. 1. 1994 Průřezy – Sdružení Q Brno /1. patro/
30. 11. 1993 – 2. 1. 1994 Emanuel Ranný ml., Suché jehly /Galerie Jaroslava Krále/
30. 11. 1993 – 2. 1. 1994 Libor Teplý – Tma a světlo /hala/
19. 10. – 21. 11. Vladislav Mirvald /1. patro/
19. 10. – 21. 11. Pavel Hayek – Struktury /Galerie Jaroslava Krále/
19. 10. – 21. 11. Dagmar Hochová, Fotografie /hala/
7. 9. – 10. 10. Umělecká beseda 1992 /1. patro/
7. 9. – 10. 10. Václav Malina – Imprese /Galerie Jaroslava Krále/
7. 9. – 10. 10. Krzysztof Pruszkowski, Fotografie /hala/
27. 7. – 29. 8. SARAJEVO &8242;93 /hala/
27. 7. – 29. 8. Blanka Růžičková, Textilní tvorba /Galerie Jaroslava Krále/
15. 6. – 18. 7. Dana Chatrná, Kresby, grafika /hala/
15. 6. – 18. 7. Petr Veselý /Galerie Jaroslava Krále/
15. 6 – 15. 8. Ze současné brněnské malby /1. patro/
20. 4. – 23. 5. Karel Rossí /Galerie Jaroslava Krále/
20. 4. – 23. 5. Dušan Šimánek – Ticho, Fotografie /hala/
13. 4. – 23. 5. František Kyncl – Monostruktury /1. patro/
13. 3. – 14. 4. Zvětšování /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 1. – 28. 2. Jiří Načeradský – Černý most /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 1. – 28. 2. Richard Paul Lohse /1. patro/

1992
15. 12. 1992 – 17. 1. 1993 Vladimír Preclík /1. patro/
15. 12. 1992 – 17. 1. 1993 Leonid Ochrymčuk /Galerie Jaroslava Krále/
8. 12. 1992 – 17. 1. 1993 US 4, Fotografie /hala/
17. 11. – 13. 12. Václav Bláha /Galerie Jaroslava Krále/
17. 11. – 6. 12. Černobílá krajina, Grafika, kresba /hala/
27. 10. – 6. 12. Zbyněk Sekal (Vídeň), Práce z let 1940 – 1992 /1. patro/
13. 10. – 15. 11. Klára Bočkayová, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
13. 10. – 15. 11. Jan Ságl /hala/
2. 7. – 30. 8. Berlin konkrét – Posice konkrétního umění /1. patro/
8. 9. – 4. 10 Akademický malíř Milan Klvaňa 1927 – 1991 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
2. 7. – 30. 8. Možnosti drobné plastiky – Z moravské tvorby 1988 – 1992 /1. patro/
15. 7. – 30. 8. Milan Maur – Záznamy z přírody /Galerie Jaroslava Krále/
2. 7. – 30. 8. Inez Tuschnerová – Černá a bílá /hala/
26. 5. – 21. 6. Jan Kubíček – Principy, systémy, konstrukce /1. patro/
26. 5. – 21. 6. Pavel Rudolf – Transformace, determinace /Galerie Jaroslava Krále/
26. 5. – 21. 6. Fotografie FAMU z let 1989 – 1992 /hala/
14. 4. – 17. 5. Jaroslav Hovadík, Obrazy, objekty, grafika, koláže /1. patro/
14. 4. – 17. 5. Kateřina Černá, Obrazy, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
14. 4. – 17. 5. Jaroslav Bárta, Fotografie /hala/
25. 2. – 5. 4. Jiří Kubový, Obrazy, objekty /Galerie Jaroslava Krále/
25. 2. – 5. 4. Souvztažnosti – Skleněná plastika a vitráže 1992 /hala, 1. patro/
15. 1. – 9. 2. Stát Kurt Gebauer, Sochy, kresby, dokomuntace /hala, Galerie Jaroslava Krále/
14. 1. – 9. 2. Jánuš Kubíček, Obrazy, kresby, grafika, plastika /1. patro/

1991
29. 11. 1991 – 5. 1. 1992 Keith Carter, Fotografie /hala/
29. 11. 1991 – 5. 1. 1992 Laco Teren /Galerie Jaroslava Krále/
26. 11. 1991 – 5. 1. 1992 Détente /1. patro/
22. 10. – 17. 11. Miroslav Štolfa. Obrazy, kresby /1. patro/
22. 10. – 24. 11. Jiří Drlík, Šperky /Galerie Jaroslava Krále/
22. 10. – 24. 11. Markéta Luskačová – Poutníci, Fotografie /hala/
10. 9. – 13. 10. Sdružení Q /1. patro/
10. 9. – 13. 10. Pavel Luffer, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
10. 9. – 13. 10. Daniel Fischer /hala/
9. 7. – 18. 8. Dušan Černý - Michal Šarše, Obrazy, plastiky /Galerie Jaroslava Krále/
9. 7. – 18. 8. Randy S. Trudea Shee-Keh /hala/
25. 6. – 11. 8. Peter Downsborough, Současná práce v prostoru, knihy, kresby, grafika /1. patro/
11. 6. – 7. 7. Grafika 80tých let Spolkové republiky Německa /hala, Galerie Jaroslava Krále/
21. 5. – 16. 6. Milan Grygar /1. patro/
14. 5. – 9. 6. Signum, židovské hřbitovy /hala/
14. 5. – 9. 6 Jiří Hynek Kocman, Papíry, knihy /Galerie Jaroslava Krále/
9. 4. – 5. 5. Tamara Klímová – Alojz Klimo, Malba, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
9. 4. – 12. 5. Mezi křikem a meditací /1. patro/
28. 2. – 1. 4. Alternativy české a slovenské tapiserie /hala, 1. patro/
26. 2. – 1. 4. Jan Ryngel, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
5. – 17. 2 Michal Novák, Fotografie /hala/
18. 1. – 17. 2. Jiří Sobotka, Plastiky /Galerie Jaroslava Krále/
15. 1. – 17. 2. Jan Kotík, Práce z osmdesátých let /1. patro/
10. 1. – 3. 2. Seichi Furuya – Hranice, Fotografie /hala/

1990
7. 12. 1990 – 6. 1. 1991 Pavel Dias, Fotografie 1955 – 1990 /hala/
7. 12. 1990 – 6. 1. 1991 Dalibor Chatrný /Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
23. 10. – 25. 11. Československá keramika /1. patro/
16. 10. – 25. 11. Rudolf Kedl – Hymnus a příroda, Plastiky a kresby /hala, Galerie Jaroslava Krále/
20. 6. – 23. 9. XIV. Bienále užité grafiky Brno 1990 /celý Dům umění/
7. 5. – 27. 5. Charta 77 /hala/
22. 4. – 31. 5. Marie Filippovová, Kresby, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
22. 3. – 2. 5. Bohuslava Olešová, Obrazy, objekty /hala/
20. 3. – 20. 5. Mikuláš Medek, Malířské dílo 1942 – 1974 /Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
14. 2. – 18. 3. Jan Šimek – Petr Baran, Sochy, Fotografie, /hala, Galerie Jaroslava Krále/
16. 1. – 14. 3. Jan T. Strýček – Petr Říha, Tapiserie, objekty /1. patro/
18. 1. – 11. 2. Mexická fotografie /hala/
18. 1. – 4. 2. Piere Tal Coat – Bram van Velde /Galerie Jaroslava Krále/

1989
6. 12. 1989 – 7. 1. 1990 Podoby uměleckého řemesla /1. patro/
5. 12. 1989 – 14. 1. 1990 Olbram Zoubek, Sochy /Galerie Jaroslava Krále/
5. 12. 1989 – 14. 1. 1990 Architekt Jan Dvořák /hala/
24. 10. – 26. 11. Imre Bak – István Nádher /1. patro/
18. 10. – 26. 11. Fotografie studentů a pedagogů SUPŠ Brno /hala/
17. 10. – 26. 11. Rudolf Hocke, Obrazy, kresby /Galerie Jaroslava Krále/
7. 9. – 8. 10. V. bienále mladých výtvarníků Jihomoravského kraje /1. patro, hala/
6. 9. – 8. 10. Miroslav Šimorda, Výběr z malířské tvorby /Galerie Jaroslava Krále/
8. 6. – 20. 8. Jihomoravská scénografie 1989 /Galerie Jaroslava Krále, hala/
24. 5. – 20. 8. Moravská grafika 1989 /1. patro/
18. 4. – 21. 5. Milan Bočkay – Mezi klamem a zdáním, Malby, kresby /Galerie Jaroslava Krále/
13. 4. – 21. 5. Eugen Atlet. Fotografie /hala/
24. 3. – 14. 5. Sbírka Vojtěcha Chytila /1. patro/
28. 2. – 2. 4. Jánuš Kubíček, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
24. 2. – 2. 4. Aspekty současné francouzské fotografie /hala/
14. 12. – 19. 3. Jaroslav Král (1883 – 1942), Obrazy, kresby /1. patro/
17. 1. – 19. 2. Jiří Eliška, Kresba, užitá grafika /Galerie Jaroslava Krále/
17. 1. – 19. 2. Mario Giacomelli, Fotografie /hala/
6. 1. – 2. 2. Max Weiler, Barevná příroda /1. patro/

1988
15. 12. 1988 – 8. 1. 1989 Miloš Jelínek – Jan Beránek, Měděné reliéfy, sklo /Galerie Jaroslava Krále/
22. 11. – 11. 12. Karel Veleba, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
22. 11. 1988 – 1. 1. 1989 Brněnská malba 1988 /1. patro, hala/
14. 10. 13. 11 Ruské a sovětské umění XIX. a XX. století (ze sbírek Kramského muzea ve Voroněži)
13. 10. – 13. 11. Vize, Fotografie /hala/
13. 10. – 13. 11. Jan Pospíšil, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
15. 6. – 25. 9. XIII. bienále užité grafiky brno 1988 /celý Dům umění)
8. 3. – 24. 4. Alois Mikulka, Obrazy, plastiky /Galerie Jaroslava Krále/
22. 3. – 9. 5. Zdeněk Sýkora, Obrazy /1. patro/
22. 3. – 9. 5. Ladislav Sitenský, Fotografie /hala/
9. 2. – 6. 3. František Hodonský, Obrazy, plastiky /Galerie Jaroslava Krále/
20. 1. – 13. 3. Sociální umění dvacátých let na Moravě /1. patro, hala/
13. 1. – 31. 1. Vladimíra Sedláková – Profil výrobního procesu, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/

1987
15. 12. 1987 – 3. 1. 1988 Karel Zmrzlý, Scénografie /Galerie Jaroslava Krále/
8. 12. 1987 – 10. 1. 1988 Taras Kuščynskyj, Fotografie /hala/
24. 11. – 13. 12. Petr Zlamal, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
29. 10. 1987 – 10. 1. 1988 Ruské a sovětské umění ze sbírek NG v Praze /1. patro/
27. 10. – 29. 11. Žákovské práce výtvarného odboru LŠU Jaroslava kvapila /hala/
13. 10. – 15. 11. Vlasta Baránková, Obrazy a kresby 1984 – 1987 /Galerie Jaroslava Krále/
23. 9. – 11. 10. Josef Ruszelák, Obrazy, kresby, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
15. 9. – 18. 10. Město – 19 fotografů a jeden námět /hala/
15. 9. – 18. 10. 4. bienále tvorby mladých výtvarníků Jihomoravského kraje /1. patro/
4. 6. – 28. 6. Americké divadlo dneška /hala, Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
4. 6. – 28. 6. Skleněná plastika – Současná československá tvorba /hala, 1. patro/
6. 5. – 24. 5. František Crhák – Profil architekta – designéra /Galerie Jaroslava Krále/
7. 4. – 3. 5. Michal Vitanovský – Zdenka Höhmová, Plastiky, medaile, obrazy, kresby 1983 – 1986 /Galerie Jaroslava Krále/
3. 3. – 5. 4. Vojtěch Štolfa, Scénografie /Galerie Jaroslava Krále, hala/
24. 2. – 29. 3. Zasloužilý umělec Karel Valter, Obrazy, kresby, grafika, fotografie /1. patro/
6. 1. – 26. 1. Jihomoravští výtvarníci ke konferenci SČVU /Galerie Jaroslava Krále/
13. 1. – 15. 2. Stanislav Hanzík, Výběr z díla /1. patro/
13. 1. – 15. 2. Žena 86 /hala/

1986
9. 12. 1986 – 4. 1. 1987 Výzva 1986 /1. patro, hala, Galerie Jaroslava Krále/
4. 11. – 30. 11 Skupina 56 Wales /hala, Galerie Jaroslava Krále/
31. 10 – 30. 11. Friedensreich Hundertwasser /1. patro/
3. 10 – 26. 10. Národní umělec Miloš Axmann, Sochy /1. patro/
3. 10. – 26. 10. Václav Houf, Ilustrace, užitá grafika, plakáty /hala/
3. 10. – 26. 10. Jan Grimm, Obrazy a kresby /Galerie Jaroslava Krále/
18. 6. – 21. 9. XII. Bienále užité grafiky Brno 1986 /Dům umění, Dům pánů z Kunštátu/
22. 4. – 18. 5. Devětsil – Česká výtvarná avantgarda 20. let /1. patro, hala/
22. 4. – 18. 5. Darina Gladišová, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
2. 4. – 20. 4. Miloš Vlček, Sochy /Galerie Jaroslava Krále/
13. 3. – 13. 4. Jan Habarta, Sochy /Galerie Jaroslava Krále/
11. 3. – 13. 4. Eva Mužíková, Obrazy /hala/
4. 3. – 13. 4. Brněnští výtvarníci v Rennes /1. patro/
27. 2. – 8. 3. Ludwig Mies van der Rohe – Vila Tugendhat /Galerie Jaroslava Krále/
5. 2. – 23. 2. Arna Juračková, Obrazy, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
14. 1. – 23. 2. Miroslav Netík, Obrazy /1. patro/
14. 1. – 2. 2. František Nikl, Malba a grafika 1963 – 1984 /Galerie Jaroslava Krále/
14. 1. – 23. 2. Oldřich Treutner, Šperky /hala/

1985
13. 12. 1985 – 5. 1. 1986 Jiří Karmazín – Václav Kyselka, Obrazy, sochy /Galerie Jaroslava Krále/
26. 11. 1985 – 5. 1. 1986 Josef Jíra – Oldřich Smutný, Obrazy, kresby, grafika, ilustrace /1. patro/
26. 11. 1985 – 5. 1. 1986 Současná černobílá západoevropská fotografie /hala/
12. 11. – 8. 12. Jiřina Hartingerová-Tobolíková, Obrazy, kresby, tapiserie /Galerie Jaroslava Krále/
16. 10. – 17. 11. Jaroslav Blažek, Grafika, obrazy, keramika, textil /hala/
15. 10. – 17. 11. Michal Resl, Fotografie /4., 5. sál 1. patra/
15. 10. – 17. 11. Současná benátská grafika /3. sál 1. patra/
15. 10. – 17. 11. Grafika 1 – 20 – Žáci prof. Zdeňka Sklenáře /1., 2. sál 1. patra/
15. 10. – 10. 11. Lutz Hirschmann (NDR), Grafika, kresby, karikatura /Galerie Jaroslava Krále/
24. 9. – 13. 10. Ján Ilavský – Jubilejní výstava, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
10. 9. – 29. 9. V. Defilé 1960 – 1985 přehlídky práce tvůrčích kolektivů BVV /1.patro/
3. 9. – 22. 9. Karel Kramule – Kresby malostránské a jiné /Galerie Jaroslava Krále/
9. 7. – 4. 7. 3. bienále tvorby mladých výtvarníků Jihomoravského kraje /Galerie Jaroslava Krále/
24. 6. – 5. 7. Svět očima dětí, Kresby dětí z Voroněže /Galerie Jaroslava Krále/
21. 5. – 30. 6. Vladimír Holub, Plastiky, objekty, koláže /hala/
21. 5. – 30. 6. František Janoušek, Obrazy a kresby 1929 – 1942 /1. patro/
14. 5. – 16. 6. Petr Chalabala, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
9. 4. – 12. 5. Výtvarníci Jihomoravského kraje k 40. výročí osvobození /hala, Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
19. 2. – 31. 3. České umění XX. století – Z přírůstků MG v Brně z let 1978 – 1985 /hala, Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
19. 2. – 31. 3. Z tvorby jihomoravských architektek /hala/
11. 1. – 10. 2. Tapiserie, umění a řemesla /Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/

1984
30. 11. 1984 – 1. 1. 1985 Jodef Ehm, Fotografie /hala/
30. 11. 1984 – 1. 1. 1985 Drobná plastika v tvorbě jihomoravských výtvarníků /1. patro/
2311. 1984 – 1. 1. 1985 Umělecké zpracování kůže v Tartu (ESSR) /Galerie Jaroslava Krále/
16. 10. – 18. 11. 60 let SUPŠ v Brně /hala, Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
13. 6. – 23. 9. XI. Bienále užité grafiky Brno 1984 /hala, Galerie Jaroslava Krále, 1. patro/
25. 4. – 20. 5. Albín Brunovský, Obrazy a grafika /hala, Galerie Jaroslava Krále/
16. 4. – 20. 5. Děti, mír a umění 1969 – 1984 /1. patro/
3. 4. – 20. 5. Jiří Anderle, Výběr z obrazových cyklů 1981 – 1983 /hala, Galerie Jaroslava Krále/
26. 3. – 8. 4. Slovenská kniha /1. patro/
20. 3. – 8. 4. Portréty – Tváře (7 francouzských fotografů) /1. patro/
28. 2. – 1. 4. Antonín Smažil – Moje krajiny /hala, Galerie Jaroslava Krále/
21. 1. – 18. 3. Zasloužilý umělec Miloslav Holý, k 10. výročí úmrtí /1. patro/
31. 1. – 26. 2. Eva Brožová – Alena Bílková, Sochy, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
17. 1. – 19. 2. Žena &697;83 VIII. Ročník mezinárodní fotografické soutěže a výstavy /hala/
14. 1. – 12. 2. 5 + 5 severočeských a jihomoravských výtvarníků /1. patro/
3.1. – 29. 1. Zdena Krejčová, Obrazy, kresby, ilustrace /Galerie Jaroslava Krále/

1983
6. 12. 1983 – 1. 1. 1984 Milča Eremiášová – Paličkované krajky /Galerie Jaroslava Krále/
22. 11. 1983 – 8. 1. 1984 Moravská grafika – Současná tvorba /1. patro/
18. 11. 1983 – 15. 1. 1984 Jan Hruška – Naivní malíř /hala/
15. 11. – 4. 12. Dagmar Berková – Oldřiška Keithová, Ilustrace, lité sklo /Galerie Jaroslava Krále/
12. 10. – 6. 11. Vladimír Suchý, Obrazy z let 1968 – 1983 /Galerie Jaroslava Krále/
11. 10. – 13. 11. Zdenko Feyfar, Fotografie 1932 – 1982 /hala/
11. 10. – 13. 11. Architektura a výtvarné umění v Brně 1948 – 1983 /1. patro/
13. 9. – 9. 10. Skupina PLUS Lipsko v Brně, Plakáty a užitá grafika /hala, Galerie Jaroslava Krále/
30. 8. – 2. 10. Lyrický a imaginativní kubismus 1926 – 1935, Obrazy, plastika /1. patro/
8. 7. – 7. 8. II. Bienále mladých výtvarníků Jihomoravského kraje /1. patro/
14. 6. – 3. 7. Mírové motivy v tvorbě výtvarníků Jihomoravského kraje /Galerie Jaroslava Krále/
9. 6. – 3. 7. Vratislav Karel Novák, Šperky a drobná plastika /hala/
10. 5. – 5. 6. Jiří Marek, Monumentální sochařská tvorba /hala, Galerie Jaroslava Krále/
17. 5. – 3. 7. České moderní malířství II, Dvacátá léta (ze sbírek Moravské galerie) /1. patro/
7. 4. – 1. 5. Výraz a podoba /Galerie Jaroslava Krále/
15. 3. – 1. 5. Skleněná plastika – Současná československá tvorba /hala, 1. patro/
8. 3. – 20. 3. Jiří Hadač, Obrazy, plastiky, vazby /Galerie Jaroslava Krále/
1. 2. – 27. 2. Bratislavští výtvarní umělci /1. patro/
1. 2. – 27. 2. Jan Janča, Výběr z díla /hala, Galerie Jaroslava Krále/

1982
14. 2. 1982 – 23. 1. 1983 Tibor Kavecký, Sochařská tvorba /Galerie Jaroslava Krále/
14. 2. 1982 – 23. 1. 1983 Nové cesty současné maďarské grafiky /hala/
14. 2. 1982 – 23. 1. 1983 Alfréd Justitz 1879 – 1934 /1. patro/
30. 10. 28. 11. Výtvarní umělci Rennes /hala, 1. patro/
12. 10. – 24. 10. Ľubo Zelina, Obrazy, kresby /Galerie Jaroslava Krále/
30. 9. – 31. 10. Národní umělec Antonín Procházka, K 100. výročí narození, Obrazy /1. patro, hala/
16. 6. – 19. 9. X. bienále užité grafiky Brno 1982 /celý Dům umění/
20. 4. – 23. 5. Miroslav Šimorda, Obrazy /Galerie Jaroslava Krále/
20. 4. – 23. 5. Bohumír Matal, Obrazy, kresby /1. patro/
20. 4. – 23. 5. František Hudeček, Obrazy, kresby, grafika /1. patro/
9. 3. – 8. 4. Ivan Gruber, Obrazy a kresby z let 1958 – 1981 /Galerie Jaroslava Krále/
9. 3. – 4. 4. Současná ilustrace v knihách pro děti nakladatelství Albatros /hala/
9. 3. – 12. 4. Habánská Fajáns 1590 – 1740 /1. patro/
26. 1. – 22. 2. Marta Taberyová, Keramika /Galerie Jaroslava Krále/
26. 1. – 22. 2. Avantgardní fotografie 30. let na Moravě /1. patro/
26. 1. – 28. 2. Václav Adolf Kovanič, Medaile /hala/

1981
1. 12. 1981 – 17. 1. 1982 František Chmelář, Výběr z díla 1943 – 1981 /Galerie Jaroslava Krále/
4. 10. 1981 – 17. 1. 1982 Brněnská malba 1981 /1. patro, hala/
20. 10. – 22. 11. Jiřina Strýčková – Jan T. Strýček, Tapiserie /Galerie Jaroslava Krále/
20. 10. – 11. 11. Současné bulharské umění ze sbírek plovdivské galerie /1. patro/
8. 9. – 11. 10. Anna Hlušičková, Artprotisy a kresby /Galerie Jaroslava Krále/
6. 9. – 11. 10. České moderní malířství ze sbírek Moravské galerie (1890 – 1919) /1. patro, hala/
5. 7. – 2. 8. 1. bienále tvorby mladých výtvarníků jihomoravského kraje /hala, 1. patro, Galerie Jaroslava Krále/
19. 5. – 28. 6. Alfréd Fuchs, Kresby a grafika /Galerie Jaroslava Krále/
17. 5. – 28. 6. František Maršálek, Adjustovaná fotografie /hala/
17. 5. – 28. 6. Figurální malba Dálného východu ze sbírek Moravské galerie /1. patro/
23. 4. – 10. 5. Členská výstava západoslovenské krajské organizace ZSVU /1. patro/
7. 4. – 10. 5. Lubomír Šilar, Keramika 1974 – 1980 /Galerie Jaroslava Krále/
5. 4. – 26. 4. Dokumentární fotografie na FAMU /hala/
22. 2. – 29. 3. Čittaprasád, Indie, Grafika /hala/
22. 2. – 29. 3. Zasloužilý umělec Kamil Lhoták, Obrazy /1. patro/
11. 2. – 15. 3. Klára Sedláčková, Kresby, grafika, obrazy, plastika, tapiserie
13. 1. – 29. 3. Jan Souček – Obrazy a krajina /Galerie Jaroslava Krále/
11. 1. – 4. 2. Günter a Christa Hoffmanovi – Básník a jeho svět, Gobelíny /hala/
11. 1. – 15. 2. Národní umělec Vincenc Májovský (1900 – 1966), Sochy a kresby /1. patro/

1980
2. 12. 1980 – 4. 1. 1981 Jana Sigmundová, Knižní ilustrace /Galerie Jaroslava Krále/
30. 11. 1980 – 4. 1. 1981 Ivo Schurmann, Grafika /hala/
30. 11. 1980 – 4. 1. 1981 Karel Černý 1910 – 1960, Obrazy /1. patro/
21. 10. – 23. 11. Blanka Votavová, Grafika, art protis /Galerie Jaroslava Krále/
21. 10. – 23. 11. Julo Považan, Obrazy /hala/
19. 10. – 23. 11. Lipsko – vývoj města po IX. Sjezdu jednotné socialistické strany Německa /1. patro/
18. 6. – 21. 9. IX. Mezinárodní bienále užité grafiky Brno 1980 /1. patro, hala/
8. 4. – 11. 5. Vladimír Židlický, Fotografie /Galerie Jaroslava Krále/
3. 4. – 11. 5. Brněnský plakát 1960 – 1978 /hala/
3. 4. – 11. 5. Výtvarní umělci Jihomoravského kraje – Výstava k 35. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou /1. patro/
21. 2. – 23. 2. Jan Brož – Josef Saska, Sochy, grafika /Galerie Jaroslava Krále/
17. 2. – 30. 3. Miroslav Bukal – Vilém Ihm, Výtvarná průmyslová fotografie /hala/
17. 2. – 30. 3. Tvrdošíjní (Čapek, Hofman, Justitz, Kremlička, Marvánek, Rykr, Špála, Zrzavý) /1. patro/
15. 1. – 10. 2. František Cundrla – Krajina /Galerie Jaroslava Krále/
13. 1. – 10. 2. Žena 1979 – Mezinárodní výstava fotografie /hala/
13. 1. – 10. 2. České malířství a sochařství XX. století ze sbírek GVU v Olomouci /1. patro/

kurátor

Rostislav Koryčánek
Jana Vránová
František Kowolowski

texty / publikace

90 let Domu umění města Brna, Brno 2000

ostatní

2008-2011 Brněnské architektonické stezky - projekt mapující brněnské architektonické dědictví funkcionalismu
http://www.facebook.com/pages/Brnenske-architektonicke-stezky/116823978358140

ArtList
záznam v databázi ArtList

Přílohy


Výstava Milana Kunce, 2007. Foto: Terezie Nekvindová

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014