Archiv institucí

Archiv institucí

Dokumentace provozu české výtvarné scény.

Archiv institucí uložený na VVP AVU představuje soubory dokumentace činnosti vybraných galerií, sdružení i jednotlivců výrazně ovlivňujících provoz na české výtvarné scéně. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Obsahuje dokumentaci jednotlivých institucí s chronologicky roztříděnými textovými a obrazovými materiály (programové texty, tiskové zprávy, pozvánky, plakáty, katalogy, fotodokumentace aj.).

Shromažďování dokumentace českého umění je kontinuálně probíhající aktivitou VVP AVU. V archivu VVP AVU jsou např. uloženy dokumentace zaniklých galerií a projektů (např. MXM, Galerie Šternberk, …..).

Budeme rádi, když se s námi podělíte o dobové dokumenty. Prosíme, kontaktujte nás.


>> zpět

Dům umění České Budějovice

adresa
Nám. Přemysla Otakara II. 38
370 01 České Budějovice
datum založení
1997
kontakt

http://art.tvorba.com/go/cz/DumUmeni/
tel +420386360539
fax +420386352021
otevírací doba:
út-ne 10.00-13.00; 13.30-18.00

reference

Od roku 1998 je dramaturgie této galerie, pod vedením kurátora Michala Škody, zaměřena na současné výtvarné umění a architekturu. (...) V průběhu uplynulých let možno zaznamenat postupné koncepční směřování galerie k tendencím minimalismu, konceptuálnímu umění, non objective art a jejich přesahům.
(text - Dům umění, 2010)

výstavy / projekty

2009
1. 12. - 24. 1. 2010 Liam Gillick
21. 10. - 22. 11. Esther Stocker
16. 9. - 16. 10. Pierre Andre Ferrand
17. 6. - 12. 9. Jan Kaplický
13. 5. - 14. 6. Hartmut Böhm
8. 4. - 10. 5. Tomáš Vaněk
5. 3. - 5. 4. Daniel Göttin
4. 2. - 1. 3. Jan Nálevka
7. 1. - 1.2. Alena Kotzmannová

2008
26. 11. - 31. 12. Jakub Lipavský
22. 10. - 23. 11. Gerold Miller
17. 9. - 19. 10. Atsuo Hukuda
13. 8. - 14. 9. Tomáš Vlček
25. 6. - 10. 8. Jan Maarten Voskuil
21. 5. - 22. 6. Reneé Levi
16. 4. - 18. 5. Tilman
13. 3. – 13. 4. Eva Eisler, Minimálně trvanlivé
14. 2. – 9. 3. Peter Demek, Jednotlivosti
10. 1. – 10. 2. Zbyněk Baladrán, Nástroje a nejistoty / Instruments of Uncertainty

2007
29. 11. – 31. 12. Heimo Zobering
25. 10. – 25. 11. Vanesa Wallet Hardi, Proces – struktura – barva
20. 9. – 21. 10. Alena Šrámková, Architektura
16. 8. – 16. 9. Miloš Šejn, DICTIONARIVM
27. 6. – 9. 8. Jan van der Ploeg
22. 5. – 21. 6. Emmanuel
13. 4. – 13. 5. Lori Hersberger, Beautiful Occupation
9. 3. – 7. 4. Odstup a blízkost / Distanz und Nähe (Bernd und Hilla Becher, Andreas Gursky, Candida Höfer, Axel Hütte, Simone Nieweg, Thomas Ruff, Jörg Sasse, Thomas Struh, Petra Wunderlich)
8. 2. – 4. 3. Ivan Vosecký, Plexi
5. 1. – 4. 2. Pavel Korbička

2006
30. 11. – 31. 12. Pavel Mrkus, Space walk
25. 10. – 26. 11. Grübl&Grübl
21. 9. – 22. 10. Antonio Scaccabarozzi, Polietilene
10. 8. – 17. 9. Jiří Matějů, Modryan
22. 6. – 5. 8. Trans, Manfréd Pernice / Andreas Heller, Anna Zwingl, Heidrun Kocher-Kocher, Klaus Gölz, Lisa Meixner, Markus Hahn, Jun Mizushima, Mona Dornauer, Nadja Athanassowa, Nina Frgic, Noële Ody, Robert Grafschafter, Roman Britschgi, Sabrina Peer, Verena Dengler, Volker Lukas
18. 5. – 17. 6. Silvia Bächli
13. 4. – 14. 5. Bob Bonies
9. 3. – 9. 4. Petr Kvíčala, Jen pro tvé oči
9. 2. – 5. 3. Pavel Hošek, Tělo a prostor
12. 1. – 5. 2. Eva Výborná

2005
8. 12. 2005 – 8. 1. 2006 Florian Pumhösl
14. 10. – 1. 12. Reiko Aoyagi / Philippa Lawrence
8. 9. – 9. 10. Tomas Rajlich
4. 8. – 4. 9. Ladislav Lábus, Architektura
26. 5. – 24. 7. David Tremlett, Místnosti a jejich zdi
14. 4. – 15. 5. Martina Klein
10. 3. – 10. 4. Ian Anüll
10. 2. – 6. 3. Jesper Alvaer / Barbora Klímová, Příští týden v tvém bytě
6. 1. – 6. 2. Jiří Kovanda, Z třetí strany

2004
25. 11. 2004 – 2. 1. 2005 Jan Stolín, xyz
14. 10. – 14. 11. Johanes Zechner, Berlin Koffer
9. 9. – 10. 10. Petr Písařík, Domá ni
11. 8. – 5. 9. Michal Tůma, Portréty
13. 5. – 12. 6. Imi Knoebel
8. 4. – 6. 5. Olivier Mosset
4. 3. – 3. 4. Michal Kalhous, Fotografie
5. 2. – 29. 2. Ivan Kroupa, Projekty a realizace 1988 – 2003
8. 1. – 1. 2. Daniel Hanzlík, Non-electric picture

2003
27. 11. 2003 – 4. 1. 2004 Ladislav Jezbera, Předzjednaná harmonie
23. 10. – 23. 11. Kazuo Katase, The Stolen Heaven
18. 9. – 18. 10. Olgoj Chorchoj, Simax Connection
14. 8. – 14. 9. Jiří Valoch, Pouze tři slova
26. 6. – 10. 8. Simone Zaugg / Patrik Kovačovský
22. 5. – 22. 6. Lesley Foxcroft, New work
17. 4. – 18. 5. Sukenari, Heaven – Peace – Blood
13. 3. – 13. 4. Balthasar Burkhard, Rio Negro
13. 2. – 9. 3. Jan J. Kotík / Clive Murphy / Fritz Welch, Entrance Stage Death
9. 1. – 2. 2. Jan Šerých, Kdopak to mluví?

2002
5. 12. 2002 – 5. 1. 2003 Zdena Kolečková, Sweet secret
17. 10. – 24. 11. Markéta Othová, „Jiné hlasy“ / „Different Voices“
12. 9. – 13. 10. Ulrich Rückriem, Sochy – kresby
9. 8. – 8. 9. Roman Koucký, Kniha 1
30. 5. – 23. 6. Stanislav Kolíbal
25. 4. – 26. 5. Ingeborg Lüscher, Jedno přes druhé
28. 3. – 21. 4. Mária a Blažej Balážovi, Skrytý půvab malby
28. 2. – 24. 3. Zorka Ságlová, Obrazy
31. 1. – 24. 2. Tomáš Hlavina, Kolotoč

2001
29. 11. 2001 – 6. 1. 2002 Jan Merta, Obrazy
25. 10. – 25. 11. Zuzana Füsterová, Nirguna
20. 9. – 21. 10. Sleva 20% / Jiří David, Václav Stratil, Petr Písařík, Jan Nálevka, Tomáš Vaněk, Jan Šerých
23. 8. - 16. 9. Realer Raum, Bild Raum / S. Brügger, H. Specker, T. Demand
4. 7. – 12. 8. Johanes Gachnang / Peter Kogler, Fleiss&Industrie, Hommage á H. C. Artmann
31. 5. – 24. 6. František Skála, Objekty
26. 4. – 27. 5. Günther Forg, Zurück zur Sache, zum Bau
22. 3. – 22. 4. Eva Prokopcová
22. 2. - 18. 3. Kateřina Štenclová, Stereotace
18. 1. – 18. 2. Ján Mančuška, Nerada chodím na záchod někde jinde než tady

2000
30. 11. 2000 – 7. 1. 2001 Josef Pleskot – AP ATELIER, Stíny ideí
26. 10. – 26. 11. Václav Malina, Cykly a polyptychy
21. 9. – 22. 10. Zeithamml
17. 8. – 17. 9. Zdeněk Stolbenko, Skryté obrazy
29. 6. – 13. 8. Mimmo Paladino
25. 5. – 25. 6. Dalibor Chatrný, Texty
28. 4. - 21. 5. Hidetoshi Nagasawa, Visione di Giovanni
23. 3. - 23. 4. Magdalena Jetelová, Atlantc Wall
17. 2. - 19. 3. Roman Franta - Pavel Hayek, Obrazy
19. 1. – 13. 2. Nejasná evidence / D. Hanzlík, M. Kolář, P. Mrkus, J. Stolín

1999
16. 12. 1999 - 16. 1. 2000 Václav Bláha - Pavel Kraus, Na váhu, za kus
18. 11. – 12. 12. Lukáš Rittstein, Od kuchyně k Saturnu
14. 10. – 14. 11. Lukáš Jasanský / Martin Polák, Vrchlabí
9. 9. – 10. 10. Jiří Hilmar
22. 7. - 5. 9. Václav Krůček - Jan Ambrůz, Bez názvu
27. 5. - 18. 7. Michael Rittstein, Okluzní fronta
29. 4. - 23. 5. Olga Zimmelová, Abbracciabile con lo sguardo / Obejmutí pohledem
25. 3. - 25. 4. Vladimír Havlík, Otevřený soubor
11. 2. - 21. 3. Čestmír Suška, Sochy - kresby
8. 1. - 7. 2. Petr Veselý, Začátek roku

1998
26. 11. 1998 - 3. 1. 1999 Alena Kučerová, Grafika
22. 10. - 22. 11. Josef Bolf, Novos Bichos
24. 9. - 18. 10. Václav Požárek, Ruka ruku myje
20. 8. - ??. ??. Jaroslav Valečka, Obrazy
2. 7. - ??. ??. Eva Výborná, O jednom
28. 5. - ??. ??. Jiří Seifert, Sochy
30. 4. - ??. ??. Adriena Šimotová, Mapování dotykem
19. 3. - 30. 4. Hartwig Rainer Mülleitner, Sochy
12. 3. Milan Kozelka, Zenové nekrology (sedmdesátiminutová performance)
12. 2. - ??. ??. Petr Nikl, Procházky do teď
8. 1. - 31. 1. Dana Puchnarová, Nové nejistoty

kurátor

Michal Škoda

provozovatel:
Městské kulturní domy České Budějovice a.s.

texty / publikace

Dům umění, Dům umění České Budějovice, České Budějovice, 2010, s. 12

ArtList
záznam v databázi ArtList
materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014