Archiv umělců

Archiv umělců

Umělecká portfolia.

Archiv umělců uložený na VVP AVU představuje kolekci (autorských) portfolií současného českého umění. Vznikl v návaznosti na projekt databáze českého současného umění i-datum  a je rozšiřován v souvislosti s dalšími výzkumnými projekty.

Archiv umělců obsahuje autorská portfolia, původní texty umělců, kurátorů a teoretiků, tiskové zprávy, recenze výstav a další texty (eseje, kritické dokumenty, kauzy), celkový kontext doplňuje další materiál jako jsou pozvánky, plakáty atd., fotodokumentace tvorby a výstav.


>> zpět

PAS (Produkce aktivit současnosti)

datum vzniku
2000
působiště
Praha
kontakt
http://paspage.org/
členové

Vít Havránek
Tomáš Vaněk
Jiří Skála

reference

dokumentujte vaše úvahy formou útržkovité evidence - ve světě efemérnosti buďte sparingpartnerem likvidity – scházejte se, aby jste se stali monádou - ručně si přepisujte texty pro webové stránky – předložte vlastní definici nomádství – staňte se dokumentaristy vlastních životních scénářů – zřekněte se povinnosti produkovat věci pro jakákoli skladiště - přivlastňujte si myšlenky druhých - synchronizujte se navzájem - zaujímejte proti-nacionalistické pozice - skrze zónu umění vstupujte do jiných civilních zón - skrze civilní zóny vstupujte do umění – bojujte proti rasismu - věřte ve funkci neosamizdatu

manifest skupiny, ex: http://paspage.org/

Skupina vznikla jako produkční buňka jejímž cílem bylo organizovat a produkovat ve spolupráci s uměleckou komunitou akce hledající nové modely komunikace mezi uměním a veřejností. Jedním z prvních projektů byla instalace vitrín v různých městech ČR (2000). Pas vyzval dvacet současných českých umělců a produkoval výrobů náplně vitrín. Další z akcí bylo vydání tří sérií samolepek (2000-2003), jež vycházely jako příloha českého magazínu o umění Umělec. Na výstavě Fair, College of Art (2002) London pas nabízel ve spolupráci s cestovní kanceláří Alatour videotrip (turistickou cestu do Prahy, jejíž program vymyslel norský umělec Jesper Alvaer), účastnil se s akcí paspress v Palais de Tokyo v Paříži (2002). V současnosti pas dokončuje produkci výstavy Czech Made (L. Gillick, S. Heger, O. Musovik, R. Ondak, J. Osmolovskij, M. Sosnowska). Pas je produkční skupina pracující nárazově, která na pozvání vyvíjí a realizuje projekty.

Vít Havránek, Tomáš Vaněk - kreativní rutina (text z roku 2005), viz: http://www.particip.tv/?q=cs/ohlasy&ohlas=22

projekty / akce

2008 koncepce návrhu výtvarných děl pro Národní technickou knihovnu v Praze-Dejvicích (Projektil architekti, centrální umělecké dílo: Dan Perjovschi)
2006 Mezi námi skupinami II, DpzK, Brno
2005 Czech Made, Display, Praha
2002 paspress, Palais de Tokyo, Paříž, FR
2002 účast na projektu Fair, The Royal College of Art, Londýn, UK
2000-2003 vydání tří sérií samolepek (příloha časopisu Umělec)
2000 instalování vitrín po ČR

vlastní texty

- Neosamizdat No.1, Praha 2004

ArtList
záznam v databázi ArtList
materiály uloženy v archivu umělců/skupin VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014