i-datum

i-datum

Databáze současného českého umění i-datum původně vznikla v návaznosti na výzkumný projekt období transformace od 80. let do současnosti. Databáze byla paralelou archivu VVP AVU a poskytovala základní informace o výrazných umělcích a skupinách, důležitých výstavních projektech, galerijních institucích a výtvarných časopisech sledovaného období.


>> zpět

Turniket

místo / instituce:

Ostrava

začátek výstavy:
1998
konec výstavy:
2001
klíčová slova
akce/performance
reference

Studentský festival akčního umění pořádaný Petrem Pavlánem a Petrou Čiklovou, studenty ateliéru Petra Lysáčka na Katedře výtvarné výchovy Ostravské univerzity, a Karolínou Grymovou, studentkou dějin umění. Stejná trojice organizátorů založila v Ostravě též studentské galerie C.I.G.I. a Ein gang, v roce 2001 převzala vedení Galerie 761.
Festival měl povahu zkoušky veřejného předvedení studentských performancí a doplňoval již zavedený ostravský festival akčního umění Malamut. Vedle studentů z Ostravské univerzity, a od druhého ročníku též z FaVU, AVU, z Ústí nad Labem i ze Slovenska, patřili k pravidelným účastníkům i Petr Lysáček či Milan Kozelka.

účastníci

27. – 29. 4. 2000
klub Rokle, galerie C.I.G.I., veřejný prostor Ostravy
Mário Chromý – Milan Mikuláštík, Milan Kutina, Petr Lysáček, Jiří Martuška, Petr Pavlán, Petr Šesták, Petr Štark, Michal Štěrba

1999
klub Rokle, veřejný prostor Ostravy
Petra Čiklová, Lada Charbuláková, Jitka Jelínková, Vít Kraus, Martina Kubinová, Milan Kutina, Ondřej Langr, Petr Pavlán, Pavlína Pospíšilová, Petr Šesták, Jiří Martuška, Jakub Valášek

1998
klub Atlantik
studenti Ostravské univerzity

kurátor / organizátor

Petr Pavlán, Petra Čiklová, Karolína Grymová

text / publikace

recenze:
- Pavlína Morganová, Turniket, in. Umělec 4/1999.

Přílohy


Pozvánka na festival Turniket, 2000. Repro: VVP AVU

Jiří Martuška, Hlavou zeď neprorazíš, 2000. Repro: VVP AVU

Performance Mária Chromého a Milana Mikuláštíka, 2000. Repro: VVP AVU

Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014