Vědecko-výzkumné pracoviště AVU
ENGLISH

hledání

instituce - detail
vytisknout   >> zpět


Staroměstská radnice

adresa:
Staroměstské náměstí 1
110 00 Praha 1


kontakt
tel.: 224 482 751

otevírací doba:
ut-ne 10:00–20:00
reference
Staroměstská radnice, 2. patro je součástí GHMP.
výstavy / projekty
2007
10. 10. – 11. 11. Transfery – 5. Mezinárodní trienále grafiky
11. 7. – 23. 9. V síti dialogů
18. 4. – 10. 6. Zbyněk Baladrán, Slovník / Vocabulary
12. 1. 25. 3. Autovize (Ondřej Brody, Viktor Frešo, Jiří Skála, Evžen Šimera)

2006
17. 11. – 31. 12. Václav Boštík – Opona, 1937
26. 9. – 25. 10. 26 let bez Vladimíra Vysockého – Fotografie Valerije Plotnikova
9. 6. – 17. 9. Alena Kotzmannová, Už to zase začíná / It’s starting again
29. 2. – 28. 5. Roman Trabura – Made in China

2005
30. 11. 2005 – 12. 2. 2006 Lubomír Typlt, Urychlovat nekonečno / Accelerate Infinity
12. 10. – 10. 11. Art Nouveau in Progress – Dny Bruselu v Praze
30. 6. – 18. 9. Filip Kudrnáč, Impossible Dream
27. 4. – 19. 6. Dita Štěpánová – Na procházce / On the Walk

2004
19. 11. 2004 – 20. 2. 2005 Adolf Hoffmeister 1968-1973
15. 9. – 31. 10. Martin Kuriš, Magda

2003
27. 6. – 3. 8. Petra Vargová, Eyeworks
28. 2. – 18. 5. Jakub Špaňhel, 26 let

2002
3. 12. 2002 – 2. 2. 2003 Hanne Darboven, Práce z let 1980-1993
20. 9. – 10. 11. Petr Malina, Léto na Lidu
26. 6. – 1. 9. Michal Pěchouček, Restaurace U Nemocnice

2001
22. 6. – 16. 9. Settings & Players / Scenérie a hráči – Divadelní mnohoznačnost v americké fotografii / Theatrical Ambiguity in American Photography
21. 2. – 6. 5. Štěpánka Šimlová, Sladké sny za hořkých nocí / Sweet Dreams in Bitter Nights

1999
15. 12. 1999 – 13. 2. 2000 Didier Courbot, Bonjour et merci – Revivals
13. 10. – 5. 12. Krištof Kintera, Mluviči / Talkmen
16. 4. – 13. 6. Kateřina Vincourová, Call
22. 1. – 22. 3. Jiří Černický, Alergik

1998
20. 11. 1998 – 3. 1. 1999 Roman Ondák, Určitě jsem tady byl / I’ve Definitely Been Here Before
1. 4. – 31. 5. Lukáš JasanskýMartin Polák, Pragensie 1985-1990

1997
25. 11. 1997 – 25. 1. 1998 Karel Miler, Petr Štembera, Jan Mlčoch, 1970-1980
5. 8. 21. 9. Sol LeWitt, 100 Cubes
29. 5. – 20. 7. Federico Díaz, Tacuzcanzcan
4. 3. – 4. 5. Veronika Bromová, Na hraně obzoru

1996
19. 11. – 8. 12. Silver, Stíny plamenů
6. 6. – 1. 9. Stanislav Zippe, Světelná pole 1968/1996
29. 2. – 14. 4. Markéta Othová, Staré zdroje

1995
7. 12. 1995 – 28. 1. 1996 Josef Žáček, Až budou lumíci létat...
21. 11. 1995 – 14. 1. 1996 Jiří Kratochvíl
19. 10. – 3. 12. Artchemo 1968/1969
14. 9. – 5. 10. Umění z Jeruzaléma – Dny jeruzalémské kultury v Praze
8. 8. – 1. 10. Jiří Příhoda
17. 5. – 2. 6. Werner Neumeister, Slavní muzikanti
13. 4. – 21. 5. Ze švédské královské sbírky
28. 2. – 23. 4. Milena Dopitová
12. 1. – 26. 2. Čestmír Suška, Plastiky

1994
29. 11. 1994 – 5. 2. 1995 Jitka Svobodová, Jiří Šťourač
10. 11. 1994 – 1. 1. 1995 Michal Gabriel, Sochy
8. 9. – 30. 10. Karel Malich, Skicák 1964-1980
8. 9. – 30. 10. Marian Karel
14. 6. – 26. 7. Markéta Luskačová, Fotografie ze Spitalfields – Londýn 1974-1990
22. 2. – 20. 3. Peter Bialobrzeski, Jak vypadá AIDS

1993
14. 12. 1993 – 30. 1. 1994 André Masson, Surrealistické kresby 1925-1965
21. 9. – 30. 10. Jan Merta, Obrazy z let 1987-1993
8. 7. – 12. 9. Přírůstky GHMP – Výběr z let 1987-1992
6. 5. – 20. 6. Henri Michaux, Kresby
6. 4. – 2. 5. Ženské umění (Jenifer Bolande, Milena Dopitová, Pipilotti Rist, Mio Shirai)

1992
17. 12. 1992 – 31. 1. 1993 Pocta Rodinovi – Rodin a čeští následovníci
3. 9. – 4. 10. Wolfgang Denk, Každý nový krok...
25. 6. – 9. 8. Ivan Kafka, Kresby, instalace
22. 6. – 30. 8. Alexandre Calder, Z kolekce Galerie Maeght, Paris
14. 5. – 14. 6. Prešparty
24. 3. – 26. 4. Vit Obrtel, Architektura, typografie, nábytek
30. 1. – 8. 3. Miloslav Moucha, Malba
20. 10. – 19. 11. Nikdo nepomůže nikomu

1991
19. 11. 1991 – 19. 1. 1992 Karel Nepraš, Sochy
10. 9. – 27. 10. D. J. Růžička, Otec moderní české fotografie
18. 6. – 25. 8. Lucilla Catania, Skulptura
27. 6. – 18. 8. Olbram Zoubek, Sochy
9. 4. – 2. 6. Ve vztahu k prostoru
24. 1. – 24. 3. Český informel – Průkopníci abstrakce z let 1957-1974
24. 1. – 24. 3. Antonín Tomalík, Výběr z díla 1957-1968

1990
18. 12. 1990 – 13. 1. 1991 Jan Knap, Obrazy
4. 12. 1990 – 6. 1. 1991 Oldřich Smutný, Rozmanitosti
11. 10. – 11. 11. Jiří David – Bea de Wisser
20. 9. – 11. 11. Alena Kučerová, Plechy
24. 7. – 16. 9. Adriena Šimotová, Setkání 1960-1990
26. 6. – 2. 9. Karel Šourek 1909-1950
16. 5. – 1. 7. Franz West, Heimo Zobering
10. 4. – 3. 6. Jiří Načeradský, Obrazy z let 1960-74
3. 4. – 13. 5. Alfred Manessier, Obrazy a litografie
13. 2. – 1. 4. Predjarie (G. Hošovský, Knut, M. Novák, L. Teren)
13. 2. – 18. 3. Milan Knížák, Obrazy, objekty
1. 2. – 25. 3. Oldřich Karásek, Fotografie

1989
23. 11. 1989 – 7. 1. 1990 Jaroslav Šerých
21. 11. 1989 – 14. 1. 1990 Eva Bednářová, Volná grafika
15. 10. – 29. 10. Dny Moskvy v Praze – Současní výtvarní umělci Moskvy
28. 9. – 12. 11. Jiří Seifert, Skulptura
6. 7. – 3. 9. Jiří Slíva, Kreslený humor, grafika
5. 7. – 17. 9. Sedm umělců ze Švýcarska
30. 6. – 17. 9. Arnold Newman, Fotografie
6. 4. – 14. 5. Jevgenij Jevtušenko, Neviditelné nitky
30. 3. – 14. 5. Václav Boštík
28. 2. – 26. 3. Petr Pavlík, Práce z let 1976-1988
14. 2. – 19. 3. Český neoklasicismus 20. let

1988
15. 12. 1988 – 29. 1. 1989 Alén Diviš, Malby a kresby
20. 10. – 20. 11. István Mazzag
26. 9. – 16. 10. Dny Varšavy v Praze, Generace
26. 9. – 16. 10. Dny Varšavy v Praze, Eros v karikatuře
16. 8. – 16. 9. Vilém Reichmann, Fotografie
21. 6. – 4. 9. Jiří Balcar 1929-1968, Výběr z díla
14. 6. – 31. 7. Miroslav Barták, Kreslený humor
3. 5. – 5. 6. Přírůstky GHMP 1985-1987
19. 4. – 25. 5. Současné bulharské malířství ze sbírek Sofijské městské galerie
12. 4. – 29. 5. Jan Hendrych, Plastiky
29. 3. – 24. 4. Výstava patnácti
19. 1. – 14. 2. Wiesław Garboliński, Výběr z malířské tvorby

1987
1. 12. 1987 – 31. 1. 1988 Grotesknost v českém výtvarném umění 20. století
24. 11. 1987 – 3. 1. 1988 Arnošt Paderlík, Tvorba 1977-87
10. 9. – 15. 11. Svět Emila Filly
7. 7. – 30. 8. Kamil Lhoták, Výběr z životního díla k poctě umělcových 75. narozenin
30. 7. – 30. 8. Tvrdošíjní a hosté – 2. část
21. 5. – 21. 6. František Hodonský
30. 4. – 31. 5. Břetislav Benda, Výběr z díla, k 90. výročí umělcova narození
23. 4. – 31. 5. Vladimír Novák
12. 3. – 5. 4. Taras Kuščinskyj, Fotografie
26. 2. – 12. 4. František Ronovský, Obrazy, kresby
15. 1. – 1. 3. Richard Fremund
8. 1. – 7. 2. Victor Vasarely, Výběr z díla

1986
9. 12. 1986 – 4. 1. 1987 Vladimír Gažovič, Kolotoče života
27. 11. 1986 – 2. 1. 1987 Jiří Sopko, Obrazy, kresby 1986
25. 11. 1986 – 25. 1. 1987 Josef Sudek, Jaromír Funke
23. 10. – 30. 11. Josef Jíra, Pražské a pařížské hospody
14. 10. – 16. 11. Oscar Domínguez, Výběr z díla, k 80. výročí narození
30. 9. – 9. 11. Stanislav Hanzík, Výběr z díla
18. 9. – 19. 10. Ellen Jilemnická, Plastiky
7. 8. – 7. 9. Miroslav Kohl, Fotografie
31. 7. – 14. 9. Jiří Šalamoun, Inventura
10. 6. – 13. 7. Devětsil – Česká výtvarná avantgarda 20. let
29. 4. – 25. 5. Praha našich dnů – Výstava fotografií
15. 4. – 11. 5. Karel Zavadil, Obrazy
13. 3. – 20. 4. Karel Černý, Výběr z díla
6. 3. – 6. 4. Tvrdošíjní
21. 2. – 26. 2. Alžír
23. 1. – 12. 2. František Hudeček, Výběr z díla
16. 1. – 23. 2. František Tichý, Obrazy, kresby
16. 1. – 23. 2. Kresby ze sbírek GHMP (František Gross, František Hudeček, Kamil Lhoták, Jan Smetana, Ladislav Zívr)

1985
17. 12. 1985 – 12. 1. 1986 Adolf Born, Grafika, akvarely, ilustrace
3. 12. 1985 – 5. 1. 1986 Český neoklasicismus 20. let
12. 11. – 8. 12. Ivan Ouhel
29. 10. – 24. 11. Vlastimil Rada, Obrazy, kresby
10. 10. – 3. 11. Vlasta Prachatická, Portréty
19. 9. – 20. 10. Ladislav Čemický, Výběr z tvorby
10. 9. – 29. 9. Alexi Načev, Grafika – Paraškev Fededžanov, Plakát
1. 8. – 8. 9. Vladimír Jiránek, Kreslený humor
18. 6. – 23. 7. Ivo Houf, Loutky
28. 5. – 30. 6. Olga Čechová, Kresby
24. 4. – 2. 6. Za život v míru – Novinářská fotografie z let 1980-1985
16. 4. – 19. 5. Výběr z přírůstků GHMP 1975-1985 – Malba
7. 3. – 8. 4. Člověk naší doby v životě a práci – Portrétní tvorba mladých umělců SSSR a ČSSR
22. 1. – 17. 2. Václav Markup, Výběr z díla
17. 1. – 17. 2. František Vobecký, Raná tvorba 1926-1938

1984
29. 11. – 31. 12. Michal Jakabčic, Obrazy
13. 11. – 31. 12. Pravoslav Rada – Jindřiška Radová, Výběr z díla
8. 11. – 31. 12. Studio mladých výtvarníků – Obrazy, plastiky, grafiky, kresby
11. 10. – 18. 11. Jan Souček, Obrazy, grafika
26. 9. – 4. 11. Mark Macken, Plastiky a kresby
4. 9. – 2. 10. Rumen Simenov, Satirické obrazy
26. 7. – 16. 9. Karel Franta k roku české hudby
17. 7. – 19. 8. Ladislav Čepelák, Výběr z díla
10. 7. – 12. 8. Polští laureáti státní ceny
5. 6. – 15. 7. Neprakta, Kreslený humor a ilustrace
26. 4. – 27. 5. Vlado Moťovský, Sochy
17. 4. – 17. 5. Santiago de Santiago Hernandez
8. 3. – 8. 4. Svatopluk Sulek, Praha a lidé
6. 3. – 8. 4. České a slovenské malířství 20. století – Ze sbírek Galerie umění Karlovy Vary
2. 2. – 4. 3. Výstava žákovských prací Střední odborné školy výtvarné na Hollarově náměstí
16. 1. – 19. 2. SÚRPMO – O činnosti Státního ústavu pro rekonstrukci památkových měst a objektů

1983
22. 11. 1983 – 15. 1. 1984 Jan Konůpek, Kresby a grafika ze sbírek GHMP
15. 11. 1984 – 1. 1. 1984 Josef Kilian, Obrazy a kresby
15. 9. – 6. 11. Dvacet let Galerie hlavního města Prahy – Výstava ze sbírek
14. 7. – 28. 8. Kreslený humor a grafika k výročí Jaroslava Haška
12. 7. – 14. 8. Pavel Nešleha, Kresby
14. 6. – 7. 7. Rumen Gašarov, Obrazy
2. 6. – 7. 7. Pražský hrad ve fotografii Karla Neuberta
31. 5. – 3. 6. Grigorij Musatov, Obrazy
28. 4. – 29. 5. Roky a vteřiny – Výstava k 75. výročí založení fotoklubu Ústředního kulturního domu železničářů
27. 4. – 22. 5. Ludwik Korkoš, Sochařská tvorba
30. 3. – 20. 4. Za šťastný život mladé generace, za další snížení její trestné činnosti
17. 3. – 17. 4. Zasloužilý umělec Květoslav Bubeník, Výběr z díla
1. 3. – 10. 4. Umění Peru
17. 2. – 6. 3. Sovětská kniha
12. 1. – 20. 2. Keramika po vyučování – Z prací desetileté činnosti symposií výtvarníků pedagogů
11. 1. – 13. 2. Výsledky restaurátorských prací v kostele sv. Klimenta v Praze 1

1982
30. 11. 1982 – 2. 1. 1983 Jaromír Stretti-Zamponi, Výstava k 100. výročí narození
25. 11. 1982 – 2. 1. 1983 Václav Chochola, Fotografie z let 1940 –1982
29. 9. – 14. 11. Bohdan Lacina, Obrazy
16. 9. – 24. 10. Ignác Kolčák – Běla Kolčáková, Výběr z malířského díla
11. 8. – 19. 9. Vladimír Renčín, Kreslený humor
15. 7. – 5. 9. Současná krakovská grafika
17. 6. – 1. 8. Jaroslav Chudomel, Pastely
4. 6. – 10. 6. Alžírské výtvarné umění
25. 5. – 4. 7. Jitka Svobodová, Kresby
27. 4. – 30. 5. Světlo v českém malířství osmdesátých a devadesátých let 19. století
8. 4. – 16. 5. Bechyňská keramika – Tvorba žáků střední keramické školy v Bechyni
18. 3. – 18. 4. Žena 81 – Mezinárodní výstava fotografií
18. 2. – 14. 3. Jan Hála, Výběr z díla
16. 2. – 28. 3. Helena Emingerová, Výběr z díla
21. 1. – 31. 1. Olga Kondapaneni, Embossing a kresby

1981
22. 12. 1981 – 31. 1. 1982 Zdeněk Kolářský , Medaile a mince
10. 11. – 13. 12. Vincenc Vingler, Plastiky, kresby a grafiky
22. 9. – 1. 11. Ladislav Šaloun, Drobná plastika a kresby
15. 9. – 4. 1. Karel Pokorný, Kresba a komorní plastika
11. 8. – 14. 9. Stanislav Holý, Výstava kresleného humoru a ilustrací
11. 8. – 13. 9. Emil Stojčev, Obrazy
4. 8. – 31. 8. Ota Holas, Výběr z díla
1. 7. – 2. 8. Rodinný portrét v současném polském umění
25. 6. – 26. 7. Jitka Janatková, Fotografie
2. 6. – 3. 8. Kyperské malířství
21. 5. – 21. 6. Hledání slohu, Malířství z přelomu 19. a 20. století ze sbírek Galérie hlavného mesta SSR Bratislavy
19. 5. – 21. 6. Jan Reich, Fotografie
2. 4. – 3. 5. Ivan Ninov
2. 4. – 3. 5. Karel Minář, Výběr z díla
15. 1. – 15. 3. Čas bojů a vítězství – České výtvarné umění 1938-1950

1980
4. 12. 1980 – 4. 1. 1981 Miloš Slezák, Medaile a drobná plastika
20. 11. 1980 – 3. 1. 1981 Emanuel Famíra, Obrazy a plastiky
7. 10. – 16. 11. Václav Jírů, Fotografie 1928-1981
7. 10. – 16. 11. Tři bulharští grafici (Dimitr Micev, Stojan Stojanov, Petr Braikov)
18. 9. – 2. 11. Viera Žilinčanová, Obrazy
26. 8. – 28. 9. Neprakta
21. 7. – 14. 9. Polský nový realismus
19. 6. – 10. 8. Praha – Město staletí, Putovní soubor barevných fotografií Karla Neuberta
6. 6. – 12. 6. Alžírské lidové umění
15. 5. – 13. 7. Adolf Born, Dílčí bilance
23. 4. – 23. 5. Život kolem nás – Celostátní soutěžní fotovýstava
31. 3. – 16. 4. Významní berlínští umělci 20. století
6. 3. – 3. 5. Ota Janeček, Kresba , grafika, plastika
31. 1. 16. 3. Jan Kavan, Výbor z díla
ArtList
záznam v databázi ArtList
materiály uloženy v archivu institucí VVP AVU

Aktuality

VVP AVU pořádá 3. prosince 2014 od 10 do 18 hodin Den otevřených dveří

Divadlo, teatrálnost, současné umění, 5. výroční konference teorie umění VVP AVU

Cyklus přednášek Středy na AVU: Program zimního semestru 2014/2015

Nové číslo Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 16/2014

Periodikum Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny vyhlašuje soutěž o nejlepší odborný článek zaměřený na vizuální umění a kulturu v období od konce druhé světové války do současnosti

Vyšla antologie Česká a slovenská architektura 1971-2011. Texty, rozhovory, dokumenty

Promítání 8. 3. v Café Sladkovský: 8mm filmy Jiřího Davida

VVP AVU vydalo Kdo se směje, čtvrté DVD z edice VIDA.

Videozáznamy ze 4. výroční konferenci teorie umění Mezi tvorbou a výrobou. Proměny umělecké práce, 21. a 22. 5. 2013 na AVU

Redakce Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny přijímá texty a recenze pro nadcházející první číslo ročníku 2014

Nová rubrika Okno do archivu na Artyčok.tv - výběr z videoarchivu VVP AVU on-line

Databáze videoarchivu VVP AVU on-line
V květnu 2010 byla spuštěna on-line databáze videoarchivu VVP AVU jako součást databáze současného umění i-datum.

Bibliobáze součástí Oborové brány ART


european-art.net

Webarchiv

ART

Mediabaze.cz

©
VVP AVU 1997 - 2013
Kontakty