Videoarchiv

Videoarchiv


>> zpět

Ivan Mečl, Kakalík - Tequilla Dance

AUTORSTVÍ

Rovnocenné spoluautorství: Ivan Mečl, Kakalík

KLASIFIKACE

Zařazení: film/videoart

DATACE

Datum vzniku: 2001

PŘEDMĚT

Další osoby objevující se v záznamu: Petr Puch, Martin Šefránek, Vladan Šír, Ivan Mečl, Marisa Ravalli-Příhodová, Vít Soukup, Radomil Uhlíř, Kakalík (David Kalika), bln (Elen Řádová), Petr Meissner, Iva Mečlová, Blanka Brixová, Radka Johanidesová, Michal Vimmer, Jeff Buehler, Lucie Jandová

PARAMETRY

Stopáž: 00:56:23
Zvuk: Se zvukem

Překladové titulky: EN


VYSTAVENÍ, ZVEŘEJNĚNÍ, ŠÍŘENÍ

Pracovní kompilace zahrnující dílo: Vít Soukup: Všechno!, 2012
Příloha k publikaci díla: booklet CZ/EN

POZNÁMKY A DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Poznámky: Zařazeno jako bonus do kompilace Vít Soukup: Všechno! Filmy a divadelní představení z let 1993–2003, vydané v roce 2012 Vědecko-výzkumným pracovištěm AVU ve spolupráci s nakladatelstvím Divus (koncepce a texty: Terezie Nekvindová, Sláva Sobotovičová).

Scénář: Ivan Mečl
Kamera, režie: Kakalík (David Kalika)

Archivováno ve formátu mpeg2 a VOB.

Převzatý text o díle: Praha. Píše se rok 2001. Z nočních podniků a diskoték se začínají ztrácet mladé, atraktivní dívky. Detektiv Gordon (Petr Puch) tuší, že stopy směřují k mexické mafii, vedené bossem Sanchou (Radomil Uhlíř), který obchoduje s bílým masem. Gordonova parťáka Minga (Martin Šefránek) zavraždí Mexičan Chuan (Vít Soukup), bodyguard playboye a hlavního dohazovače mladých dívek Dragana (Vladan Šír), a události začínají nabírat nečekaný spád. Mezi unesenými je i krásná Samantha (Marisa Ravalli-Příhodová), jejíhož přítele Juliena (Ivan Mečl) gang také zavraždí. Nevinné oběti, Ming a Julien, se vracejí jako duchové na zem, aby svými nadpřirozenými schopnostmi pomohli detektivu Gordonovi chránit spravedlnost a pomstít jejich smrt.(původní anotace filmu)

„Celovečerní“ film Tequilla Dance natočili Ivan Mečl a Kakalík (David Kalika) v produkci TeleDVision nakladatelství Divus, z jehož okruhu pocházeli i herci, většinou výtvarní umělci. Film ukazuje divokost Prahy 90. let s příznačnými dobovými kulisami: reklamními agenturami a mafiánským prostředím. Nejen hlavní postavou detektiva nezapře příbuznost s filmy Víta Soukupa. Mečlovo a Kakalíkovo vidění je více na hraně – nevíme, zda se jedná o parodii, nebo zda převládá upřímná touha prožít jednotlivé scény jako realitu a natočit profesionální film. Při postprodukci se herci vzájemně předabovali. Postava detektiva Gordona a jeho asistenta Minga se objevila i v druhém filmu dvojice Mečl a Kakalík, detektivce Nasvícená smrt (2000). Oba snímky (a první díl seriálu Muž, který věděl příliš mnoho a nenechal si to pro sebe Martina Šefránka, 2002) byly natočeny digitálně.
Zdroj textu: Edice VIDA 3, VVP AVU, 2012
Autor textu: Terezie Nekvindová, Sláva Sobotovičová
__________________


Nahlásit chybu v tomto záznamu

Další novinky

VVP AVU 2014