Archive of Institutions

Archive of Institutions

Documentation of operations on the Czech art scene

The AVU Research Centre archive of institutions documents the activities of galleries, associations and individuals with a significant impact on the Czech art scene. It was created in tandem with the i-datum contemporary Czech art database (link na popis projektu) and is expanded in connection with other research projects.

It contains documentation of individual institutions with chronologically ordered textual and visual materials (manifestos, press releases, invitations, leaflets, catalogues, photographs, etc.).

Collecting documentation of Czech art is an ongoing activity. The AVU Research Centre archive contains documentation of galleries and projects that no longer exist (e.g. MXM, the Šternberk Gallery, etc.).

We would be happy to receive any period documents you have in your possession. Please contact us.


>> back

Galerie Šternberk /Šternberk Gallery/

Address
Radniční 3
Šternberk
Established
1991
Termination of activity
3/2010
Contact

http://www.galeriesternberk.net

Exhibitions / Projects

2010
4. 2. - 12. 3. Re-romantic 2 (Petr Cabalka, Pavel Doskočil, Martin Horák, Anežka Hošková, Lukáš Karbus, Tereza Kabůrková, Jan Nálevka, Daniel Pitín, Pavel Magda Pražák, Rafani, Tereza Sochorová & Filip Cenek, Václav Stratil, Roman Trabura, Teri Varhol, Veronika Vlková, Martin Zet), (curator and introductory word Jan Zálešák)

2009
15. 12. 2009 - 21. 1. 2010 Oko a srdce - sbírka Jiří Štarha (Josef Bolf, Jiří Černický, Jiří David, Ladislava Gažiová, Krištof Kintera, Jiří Kovanda, František Matoušek, Tomáš Medek, Marek Meduna, Jan Merta, Petr Nikl, Markéta Othová, Petr Pastrňák, Michal Pěchouček, Petr Písařík, Lukáš Rittstein, Vladimír Skrepl, Tomáš Smetana, Václav Stratil, Jakub Špaňhel)
11. 11. – 11. 12. Petr Lysáček, lysacek@post.cz (curators Petr Lysáček and Martin Horák, introductory word Jiří Ptáček)
7. 10. – 6. 11. Marie Blabolilová, Interiéry (curator and introductory word Martin Fišr)
10. 9. – 2. 10. Historie šternberských závodů Ecce Homo (prepared by Libor Bejdák, introductory word Jaromír Sedlák and Vlastimil Malík)
22. 7. – 15. 8. Martin Horák, Situační faktor, host Robert Portel (curators Martin Fišr and Martin Horák, introductory word Martin Fišr)
24. 6. – 10. 7. V zrcadle umění. Studentské práce inspirované dějinami umění a výstavami v Galerii Šternberk (curators and introductory word Martin Fišr and Petr Papica)
20. 5. – 19. 6. Miloš Šejn, Psané krajiny / Written Landscapes (curators Martin Fišr and Miloš Šejn, introductory word Věra Jirousová)
16. 4. – 15. 5. Už stovky let to nebolí (Jesper Alvaer, Josef Bolf, Ladislava Gažiová, Jaroslav Koléšek, Markéta Korečková, KW, Jan Nálevka, Luděk Rathouský, Vladimír Skrepl, Evžen Šimera, Tereza Velíková, Lenka Vítková a další), (curator and introductory word Martin Horák)
11. 3. – 10. 4. Pavel Jasanský, Malá retrospektiva (curator and introductory word Jan Freiberg)
27. 1. – 27. 2. Filip Turek, Quasikryptonormal
(curator and introductory word Tomáš Pospiszyl)

2008
6. 11. – 5. 12. Daniela Baráčková – Petra Herotová, 400 g polohrubé mouky, prášek do pečiva, ... (curators Martin Fišr, Daniela Baráčková, Petra Herotová, introductory word Jiří Ptáček)
27. 8. – 19. 9. Tichá dohoda: Marek Meduna, Markéta Othová, Jiří Thýn, Vincenc Vingler a další (curators and introductory word Edith Jeřábková and Pavel Vančát)
24. 7. – 22. 8. Luděk Filipský, Stěna světla (curator and introductory word Věra Jirousová)
25. 6. – 18. 7. .txt /Jan Nálevka, Jan Šerých, Ivan Vosecký/ (curator and introductory word Martin Fišr)
28. 5. – 20. 6. 163 m2 (Silvina Arismendi, Oldřich Bystřický, Jan Haubelt, Martin Horák,
Vendula Chalánková, Eva Koťátková, Blanka Lhotáková, Petr Písařík, Pavla Sceranková, Tomáš Vaněk (curator and introductory word Martin Fišr)
30. 4. – 22. 5. Martin Mainer, Pokračování I. (curator Martin Fišr, introductory word Martin Mainer)
2. 4. – 25. 4. LOTUS EFFECT /výzva předmětné malbě/: Petr Brožka, Václav Girsa, Jana Kalinová, Petr Písařík, Vít Soukup (kurátor and introductory word Jiří Ptáček)
29. 2. – 28. 3. Tomáš Hlavina (curator Martin Fišr a Tomáš Hlavina, introductory word Jiří Valoch)
16. 1. – 22. 2. David Jedlička & Pavel Forman, Naše obrazy (curator Martin Fišr, introductory word Štěpánka Bieleszová)

2007
28. 11. 2007 – 11. 1. 2008 Dalibor Chatrný, čmáranice po nebi (curator and introductory word Ilona Víchová-Czakó)
24. 10. - 23. 11. Alena Kotzmannová, Klasika (curator and introductory word Věra Jirousová)
14. 9. – 19. 10. Štěpánka Šimlová and Ivan Vosecký, Liga mistrů (curator and introductory word Pavel Vančát)
27. 7. – 31. 8. Ivana Kubová, Grafiky (curator Martin Fišr, introductory word Renata Skřebská)
20. 6. – 20. 7. Lovci lebek, Bolf / Rathouský / Skrepl / Typlt (curators and introductory word Lenka Vítková and Edith Jeřábková)
22. 5. – 15. 6. Jiří David, Mezizáběr (curator and introductory word Martin Fišr)
25. 4. – 18. 5. Jakub Hošek, „Dobře si rozmysli, co neváháš ztratit“ (curators Jakub Hošek and Martin Fišr, introductory word Jakub Hošek)
21. 3. – 20. 4. Politiky přátelství (Umění pozitivních gest ve veřejném prostoru), Barbora Klímová; Kateřina Šedá; Eva Jiřička; Alexej Kljukov a Vasil Artamonov; Ládví (curator and introductory word Jiří Ptáček)
21. 2. – 16. 3. Jiří Černický, ABS video (curator Martin Fišr, introductory word Jiří Ptáček)
26. 1. – 16. 2. Marian Palla, Výstava (curators Marian Palla and Martin Fišr, introductory word Jiří Valoch and Zbyněk Sedláček)

2006
20. 12. 2006 – 19. 1. 2007 Kokolia a druhá grafika, výstava Vladimíra Kokolii a studentů ateliéru Grafika 2 Akademie výtvarných umění v Praze (curators Vladimír Kokolia and Martin Fišr, introductory word Vladimír Kokolia)
17. 11. – 15. 12. Petr Kuba, Sochy&obrazy (curators Petr Kuba and Martin Fišr, introductory word Jiří Vávra)
18. 10. – 10. 11. Ivan Kafka, Od místa k místu (curators and introductory word Ivan Kafka and Michal Kalhous)
8. 9. – 7. 10. Kytka, Rupert, Fotografie (curators Štěpánka Bieleszová and Michal Kalhous), introductory word Štěpánka Bieleszová)
4. 8. – 3. 9. Miroslav Tichý (curator and introductory word Jiří Olič)
21. 6. – 23. 7. Jitka Svobodová, Kresby a objekty (curator and introductory word Věra Jirousová)
17. 6. – 18. 6. Hobby umělci z Lorsche (Karola Fröhlings; Relindes Galura; Manfréd Günter; Annelize Pazinger; Gisela Walter), (curator Annelize Pazinger, introductory word Petr Skyva)
22. 5. – 14. 6. Record, Krásné pravdy (curators Record and Michal Kalhous, introductory word Petr Lysáček)
25. 4. – 21. 5. Krištof Kintera, Hrubý Domácí Produkt (curators Krištof Kintera and Michal Kalhous, introductory word Jiří Ptáček)
22. 3. – 16. 4. Setkání, Inge Kosková a Romana Rotterová (curators Věra Jirousová and Michal Kalhous, introductory word Věra Jirousová)
16. 2. – 17. 3. Petr Zlamal, Vnější a vnitřní světy (Obrazy z let 2002 – 2005), (curator and introductory word Věra Jirousová)
13. 1. – 12. 2. Bohatství – Pavel Baňka; Václav Jirásek; Jiří Šigut (curator and introductory word Jan Freiberg)

2005
13. 12. – 6. 1. 2006 Wilhelm Zlamal, Obrazy (curator and introductory word Ladislav Daněk)
9. 11. – 4. 12. František Skála (curators František Skála and Michal Kalhous, introductory word Jiří Olič)
7. 10. – 4. 11. Šmidrové. Bedřich Dlouhý; Jan Koblasa; Karel Nepraš; Jaroslav Vožniak; Rudolf Komorous (curator and introductory word Věra Jirousová)
6. 8. – 28. 8. Rafani, Sternberg (curators and introductory word Rafani and Michal Kalhous)
19. 7. – 27. 7. Místa paměti. Mezinárodní umělecké sympozium, výstava účastníků (conception Ladislav Daněk; Edith Jeřábková; Věra Jirousová; Michal Kalhous; Felix Schenker; Petr Zlamal, curators Ladislav Daněk; Věra Jirousová; Felix Schenker, introductory word Ladislav Daněk)
22. 6. – 15. 7. Michal Škoda, Práce na papíře (curator and introductory word Helena Musilová)
3. 5.– 20. 5. Jan Turner, Jednota pramene (curator and introductory word Jiří Ptáček)
12. 4. – 29. 4. Daisy Mrázková, Ilustrace (curator Michal Kalhous, without opening)
16. 3. – 8. 4. Daisy Mrázková, Obrazy a kresby (curator and introductory word Michal Kalhous)
19. 2. – 11. 3. Hudební bonus – Petr Lysáček a Vladimír Skrepl se studenty (curator Michal Kalhous, introductory word Petr Lysáček and Vladimír Skrepl)
7. 1. – 11. 2. Olga Karlíková, Vznášení, obrazy a kresby (curator and introductory word Věra Jirousová)

2004
3. 12. – 31. 12. Paralelní promítání - Daniel Hanzlík; Martin Kolář; Pavel Mrkus; Jan Řezáč; Jan Stolín (curator and introductory word Zbyněk Sedláček)
24. 9. – 22. 10. Oskar Přindiš, Klik – Klak (curator Michal Kalhous, introductory word Milan Kozelka)
7. 9. – 19. 9. Erica Pedretti (curators Petr Zlamal a Michal Kalhous, bez vernisáže)
6. 8. – 3. 9. Martin Horák, Léto ve městě & KW, Random Collection (curators Martin Horák and Michal Kalhous, introductory word Michal Kalhous and David Voda)
30. 6. – 30. 7. Václav Krůček, Australské práce (curators Václav Krůček and Michal Kalhous, introductory word Yvona Ferencová)
26. 5. – 25. 6. Jiří Kovanda, Druhá polovina. Obrazy, kresby, objekty z let 1996 – 2004 (curator Michal Kalhous, introductory word Jiří Ptáček)
20. 4. – 21. 5. Jedna z možností. 200 grafik, kreseb, fotografií a obrazů ze sbírky Jaroslava Krbůška (curator and introductory word Jaroslav Krbůšek)
19. 3. – 16. 4. Z domova. Umělecká díla ze soukromých sbírek města (curators and introductory word Petr Zlamal and Michal Kalhous)
11. 2. – 12. 3 Jitka Anlaufová, V prostoru (curator and introductory word Věra Jirousová)
7. 1. – 6. 2. Kamera skura, Veselé vánice (curator Michal Kalhous, introductory word Michal Koleček)

2003
28. 11. 2003 – 2. 1. 2004 Petr Jochmann, Snové tělo/Dreambody (curator Michal Kalhous, introductory word Milan Kozelka)
17. 10. – 21. 11. Kurt Gröger, Souvenir. Malba, kresba, grafika ze sbírek Muzea umění Olomouc (curator and introductory word Štěpánka Bieleszová )
16. 7. – 15. 8. Jiří Příhoda, Nerealizované projekty 1991 – 2002 (curators Jiří Příhoda and Michal Kalhous, introductory word Lukáš Beran)
11. 6. – 11. 7. Dagmar Hochová, Fotografie (curator Michal Kalhous, introductory word Zdeněk Reinhardt)
10. 5. – 6. 6. Pode Bal, Stars Exkluzivně (curators and introductory word Pode Bal and Michal Kalhous)
2. 4. – 2. 5. Jan Ambrůz, Sklo (curators Jan Ambrůz and Michal Kalhous, introductory word Jiří Valoch)
28. 2. – 28. 3. Jitka a Květa Válovy, Obrazy (curator and introductory word Michal Kalhous)
17. 1. – 22. 2. Grafiky amerického minimalismu. (curators Jiří Švestka and Michal Kalhous, introductory word Michal Kalhous)

2002
4. 12. 2002 – 12. 1. 2003 Petr Nikl, Atlas (curators Petr Nikl and Michal Kalhous, introductory word Michal Kalhous)
16. 10. – 17. 11. SMS – short message strategie (Jitka Geringová; Eva Husáková; Zdena Kolečková, Michaela Thelenová, Markéta Varadiová), (curator and introductory word Anna Vartecká)
10. 9. – 11. 10. „Šternberk město tkalců“ Šternberk v 1. pol. 19. století. (curators Miroslav Papoušek; Tomáš Vítek; Michal Kalhous, introductory word Miroslav Papoušek; Tomáš Vítek)
31. 7. – 30. 8. Fremde Nähe/Foreign Closeness/Cizí blízkost (Angelika Zinzow; Dominika Pote; Jana Šindelová) (curator Jana Šindelová, introductory word Michal Kalhous)
11. 7. – 25. 7. Černá a bílá (curators Zdeněk Sklenář a Jindřich Štreit introductory word Jindřich Štreit)
22. 5. – 26. 6. Mosty. Krajská přehlídka výtvarných prací žáků základních uměleckých škol okresů Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk (curator and introductory word Eva Pešáková)
24. 4. – 17. 5. Vesnická rekonstručko, Lukáš Jasanský / Martin Polák (curators Lukáš Jasanský; Martin Polák and Michal Kalhous, introductory word Jindřich Štreit)
26. 3. – 19. 4. Bezhlavý jezdec, Sláva kosmonautů zapadá prachem (curators and introductory word Bezhlavý jezdec and Michal Kalhous)
27. 2. – 22. 3. Pavel Humhal, Kuchařka, která na všechny Vaše falešné otázky odpovídá receptem (curators and introductory word Pavel Humhal and Michal Kalhous )
12. 2. – 21. 2. Umělci v triku. Projekt Krištofa Kintery, autorská trička 25 umělců z Čech a Slovenska (curator Krištof Kintera, without opening)
9. 1. – 8. 2. Fotografický projekt Misie, Alena Dvořáková – Viktor Fischer (curators and introductory word Alena Dvořáková; Viktor Fischer and Michal Kalhous)

2001
12. 12. 2001 – 4. 1. 2002 Vánoční lesík (Vladimír Havlík, Martin Horák, Petr Horák, David Jedlička, Kamera skura, Jaroslav Koléšek, František Kowolovski, Petr Lysáček, František Skála, Václav Stratil, Jiří Surůvka, Jakub Špaňhel, Tomáš Vaněk), (curator and introductory word Michal Kalhous)
31. 10. – 6. 12. Markéta Othová, Jiné hlasy (curator and introductory word Pavel Brunclík)
26. 9. – 26. 10. Sdružení Grimm. Adam Dostál; Lubomír Dostál; Jan Grégr; Monika Horenská; Michal Kalhous; Leona Křížková; Petr Kuba; Roman Kubík; Kateřina Kubíková; Ivana Kubová; Markéta Kukxová; Svatopluk Machala; Oskar Přindiš; Lenka Reimerová; Dušan Sedlák; Petr Skyva; Josef Zlamal; Petr Zlamal; Blanka Zlamalová (curators Petr Zlamal and Michal Kalhous, introductory word Petr Zlamal)
29. 8. – 21. 9. Petr Pastrňák, Obrazy 1985 – 2000 (curator and introductory word Michal Kalhous)
25. 7. – 24. 8. Jiří Surůvka, Reprezentant ČSR (curator and introductory word Michal Kalhous)
20. 6. – 20. 7. Anežka a Miroslav Kovalovi, Kresby (curator Pavel Brunclík, introductory word Miroslav Koval)
23. 5. – 8. 6. Dotazování místa. Projekt pořádaný ve spolupráci se školami města (curators Petr Papica and Pavel Brunclík, introductory word Petr Papica)
10. 4. – 10. 5. Erica Pedretti (introductory word Hana Seifertová, curator Pavel Brunclík)
2. 3. – 5. 4. Alena Kučerová, Grafika (curator and introductory word Jaromír Zemina)
17. 1. – 16. 2. Milena Dopitová, Lehké polední jídlo (curator and introductory word Pavel Liška)

2000
18. 12. – ?. ?. Výstava betlémů
22. 11. – 8. 12. Šternberk 2000… proměny města v dokumentech 1997 – 2000
17. 10. – 19. 11. Jiří John, V otevírání vstřícnosti
27. 9. – 13. 10. Šternberský objektiv
16. 8. – 24. 9. Čchiou š´- Chua, Krajiny – malba na hranici viditelnosti
12. 7. – 11. 8. Petr Zlamal a jeho hosté Wilhelm a Josef Zlamalovi, významná malířská rodina působící v tomto oboru ve Šternberku již 90 let
10. 5. – 18. 6. V zaslíbení domova (Pavel Dias, Antonín Kratochvíl, Markéta Luskačová, Piotr Szymon, Daniel Šperl, Jindřich Štreit)
29. 3. – 30. 4. Alén Diviš, Kresby
17. 2. – 24. 3. Karel Malich, Východ slunce čistého světa
6. 1. – 12. 2. Josef Sudek, Fotografie 1940 – 1972

1999
16. 11. – 24. 12. Noc (Adriena Šimotová, Alén Diviš, Bohuslav Reynek, Václav Stratil)
30. 9. – 7. 11. Jindřich Zeithamml
12. 8. – 12. 9. Jan Merta, Obrazy
7. 7. – 7. 8. Bohdan Holomíček, Fotografie
16. 6. – 30. 6. Brána galerie otevřená (Práce studentů gymnázií ze Šternberka, Uničova a Olomouce – Hejčína)
6. 5. – 13. 6. Stanislav Kolíbal, Kresba-prostor
16. 3. – 23. 4. A světlo a stín – mezinárodní přehlídka fotografie se sociální tématikou
3. 2. – 12. 3. K nebi (Adriena Šimotová, Václav Boštík, Jiří David, Vladimír Havlík, Jan Knap, Pavel Mrkus, Viktor Pivovarov)

1998
16. 12. 1998 – 24. 1. 1999 Připomínání …, Václav Boštík – Bohuslav Reynek
?? – 14. 10. Přehlídka amatérské fotografie
27. 10. – 27. 11. Adriena Šimotová, V hranici dorozumění
23. 9. – 17. 10. …o přírodě…, Několik pohledů na současné české umění (Michal Nesázal, Olga Karlíková, Martin Mainer, František Hodonský, Vladimír Kokolia, Karel Malich, Antonín Střížek, Alena Kučerová, Ivan Ouhel, Novotná, Václav Stratil)
13. 8. – 18. 9. Jindřich Štreit, Cesta ke svobodě
17. 6. – 19. 7. Vladimír Havlík, Vertikální topografie
21. 5. – 11. 6. Dětská výtvarná tvorba – ZUŠ Šternberk
5. 5. – 18. 5. Claudia Caflisch, Milvia Cuadrio, René Kobler, Rochus Lussi, Daniel Lanz, Antoine Twerenbold (Část výstavy v hotelu Gemo, Olomouc)
31. 3. – 28. 4. Viktor Pivovarov, Některé podrobnosti melancholie
10. 3. – 24. 3. Soutěžní návrhy na architektonicko-urbanisticko-výtvarnou soutěž na úpravu prostoru Hlavního náměstí
29. 1. – 1. 3. Václav Stratil

1997
16. 12. 1997 – 25. 1. 1998 Radek Brož, Obrazy, monotypy, objekty (Ambit farního kostela Zvěstování Páně ve Šternberku)
2. 12. – 14. 12. Šternberský objektiv
20. 11. – 14. 12. Zdena Höhmová – Miroslava Trizuljaková
26. 9. – 17. 10. Reneé Wiroth, Orientace
2. 9. – 20. 9. Morava – červenec 97. Dokument o záplavách, soubor fotografií několika fotoreportérů pořízených při nedávných povodních
15. 7. – 3. 8. Aldo Ghirardello, Mariana Zuliani, Laura Piovesan; Milan Borovička, Žena
17. 6. – 6. 7. Ondřej Michálek, Bílé na černém; Jolana Havelková, Stopy a otisky
20. 5. – 8. 6. Jiljí Sedláček, Obrazy; Alain Collard, Fotografie
2. 5. – 5. 5. Pavel Vykypěl, Kolja
22. 4. – 11. 5. Jiří Kopáč, Girnic, česká vesnice v Rumunsku. Fotoreportáž o návštěvě u krajanů
22. 4. – 11. 5. Bořek Zeman, Sochy; Jan Černý, Obrazy
25. 3. – 16. 4. Jarmila Šimáňová – Miroslav Myška, Fotografie
25. 3. – 16. 4. Kateřina Kubíková – Leonidas Kryvošej, S chutí a zápalem
25. 2. – 16. 3. Vladimír Báthory, Obrazy a grafika; Michal Bartoš, Páni tvorstva aneb Svět mužů
28. 1. – 16. 2. Elena Moreno, Obrazy; Jaroslav Krejčí, Fotografie

1996
3. 12. 1996 – 12. 1. 1997 Co je v domě? Vánoční prodejní výstava volného sdružení výtvarníků
21. 11. – 24. 11. V. výstava ve sklepě: Alice Pospíšilová, Dana Ripplová
7. 11. – 10. 11. IV. výstava ve sklepě: Kateřina Vítámvásová, Kresby
6. 11. – 24. 11. Šternberský objektiv 96. Výstava fotografické soutěže k 700. výročí města; Současná japonská grafika
8. 10. – 27. 10. Petr Kuba, Sochy, obrazy, plakety; Zdeněk Stolbenko, Fotografie
10. 9. – 29. 9. Roman Kubík, Fotografie – Ludvík Kundera, Na schůzce fantomů 1942 – 1996
13. 8. – 1. 9. Libor Vojkůvka a jeho přátelé, Záznamy z cest II.; Miroslav Bílek, Krajina
23. 7. – 9. 8. Daniel Šperl, Radost v rozkvětu
16. 7. – 4. 8. Wilhelm Zlamal, Petr Zlamal, Ivana Kubová, Petr Kuba, Milena Dopitová. Společná výstava šternberských výtvarníků k 700. výročí města
11. 6. – 7. 7. Wilhelm Zlamal (1915 – 1995), Z životní tvorby
21. 5. – 9. 6. Naše město – výstava výtvarné soutěže k 700. výročí města
4. 5. – 8. 5. Výstava ve sklepě: Leoš Rotrekl, Postřehy
18. 4. – 12. 5. Bydlím, bydlíš, bydlíme (vývoj bydlení ve Šternberku) / Územní plán města Šternberka – návrh
16. 4. – 19. 5. Martin Popelář, Fotografie
11. 4. – 20. 4. Výstava ve sklepě: Obrazy Davida Cvilinga
12. 3. – 7. 4. Jindřich Štreit, Nábřeží Rohan - Lorient
5. 3. – 24. 3. Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ k 50. výročí školy
10. 2. – 25. 2. Libor Vojkůvka a jeho přátelé, Záznamy z cest

1995
1. 11. – 24. 11. Z ateliéru Jiřího Douchy
Rekonstrukce galerie
10. 1. – 28. 1. Výstava fotografií skupiny autorů při DDM Olomouc

1994
1. 12. – 30. 12. Prodejní výstava obrazů, grafiky aj.
15. 11. – 26. 11. Historie a současnost Vincentina
25. 10. – 11. 11. G4 – Kubová, Kuba, Palarčík, Skyva
4. 10. – 22. 10. Lubomír Bartoš, Obrazy – grafika
13. 9. – 1. 10. Josef Weiser, Výběr z tvorby
9. 8. – 27. 8. Ivana Kubová, Grafika
19. 7. – 3. 8. Adolf Born, Grafika
8. 7. – 16. 7. Výstava z tvorby účastníků III. mezinárodního malířského sympozia
14. 6. – 25. 6. Novodobá historie Ecce Homo
24. 5. – 11. 6. Výstava prací výtvarného oboru ZUŠ Šternberk
7. 4. – 30. 4. Jana Jemelková, BONO VOX - monotypy
28. 3. – 2. 4. Velikonoční výstava
8. 3. – 26. 3. Šternbersko. Lidé olomouckého okresu 90. let XX. století očima fotografa Jindřicha Štreita
15. 2. – 5. 3. Vít John, Lidé, kameny a prostory
11. 1. – 22. 1. Autogramy osobností sběratelů Jiřího Hanibala (Ostrava), Květuše Draxlové (Šternberk) a Zdeňka Kříže (Šternberk)

1993
30. 11. – 23. 12. Miroslav Horníček, Koláže
12. 11. – 27. 11. Malující doktoři – Pavel Brogowski, Ivan Krupa, Emanuel Staněk
19. 10. – 16. 11. Výstava výtvarných prací studentů gymnázií Baden – Norimberk – Šternberk
7. 9. – 25. 9. Program rozvoje města a jeho plnění
14. 8. – 3. 9. Emanuela Ferrazzoni, Kresby a obrazy
29. 7. – 13. 8. II. Šternberský mezinárodní plenér
29. 6. – 24. 7. Jindřich Štreit, 14 pohledů na okrsek Saint-Quentin
10. 6. – 26. 6. O regulaci města Šternberka
18. 5. – 5. 6. Setkání s kamenem. Výstava dětských výtvarných prací ze soustředění v Mikulově
27. 4. – 15. 5. Jitka (Francie), Kresby a koláže
6. 4. – 24. 4. Dušan Topoľský, Kresby – reliéfy
16. 3. – 3. 4. Petr Kuba, Sochy, kresby, obrazy
23. 2. – 13. 3. Zakladatelská generace české grafiky
2. 2. – 20. 2. Eva Vlasáková – Jana Kasalová, Grafika; Libuše Hlubučková, Originální šperky
12. 1. – 30. 1. Jiří Trnka – Eva Kočová, Hračky

1992
15. 12. – 24. 12. Vánoční prodejní výstava výtvarných děl
24. 11. – 12. 12. Bohumil Teplý, Sochy – reliéfy
3. 11. – 21. 11. Pavel Roučka, Kresby – obrazy; Daniela Flejšarová, Návrhy – oděvy
20. 10. – 31. 10. Návrat k imaginaci II. – Jan Gabriel, Leonidas Kryvošej, Vladislav Mazoch
29. 9. – 17. 10. František Šnajdr, Obrazy
8. 9. – 26. 9. Radmila Chadimová, Obrazy
11. 9. – 29. 9. Miroslav Schubert, Fotografie; Miroslav Šnajdr ml., Obrazy
11. 8. – 29. 8. Výstava obrazů věnovaná účastníky Šternberského mezinárodního plenéru městu Šternberku
31. 7. – 8. 8. Dialog. Výstava účastníků mezinárodního plenéru
1. 7. – 25. 7. Prodejní výstava grafiky a keramiky
9. 6. – 26. 6. František Burant, Grafika
2. 6. – 27. 6. Ivana Kubová – Petr Kuba, Obrazy, kresby, plastiky
26. 5. – 31. 5. Z historie závodu Ecce Homo
12. 5. – 23. 5. Neprůbojní. Výstava skupiny pěti olomouckých výtvarníků
28. 4. – 10. 5. Ženy a textil. Souborná výstava žen – výtvarnic
31. 3. – 25. 4. Petr Skyva, Z tvorby
10. 3. – 28. 3. Z labyrintu dětské fantazie. Výstava z prací žáků šternberských škol ke 400. výročí J. A. Komenského
18. 2. – 7. 3. Současné ex libris ze sbírky Kabinetu ex libris Památníku národního písemnictví Chrudim
28. 1. – 15. 2. Petr Zatloukal a jeho host Miroslav Smolka, Fotografie
7. 1. – 24. 1. Miloš Koutecký, Obrazy

1991
3. 12. – 23. 12. Vánoční prodejní výstava obrazů, grafik, kreseb a keramiky
12. 11. – 1. 12. Jiří Freit – Vladislav Galgonek, Krajinná fotografie
22. 10. – 10. 11. Vilém Zlámal, Kresby a obrazy
?? – ?? Šternberk – město známé i neznámé
10. 9. – 29. 9. Miroslav Schubert, Fotografie; Miroslav Šnajdr ml., Obrazy
20. 8. – 8. 9. Milena Dopitová, Objekt a instalace
30. 7. – 18. 8. Slavoj Kovařík, Radko Mašata – Obrazy
9. 7. – 28. 7. Jan Jemelka, Grafika – vitráže
18. 6. – 7. 7. Petr Exler, Obrazy; Pavel Hogel, Obrazy
28. 5. – 16. 6. Miroslav Šnajdr, Obrazy
14. 5. – 26. 5. Vladimír Gažovič, Grafika; Agens Stacke, Obrazy
16. 4. – 5. 5. Výtvarníci šternberského regionu

Curator

2006 - dosud Martin Fišr
2001 - 2006 Michal Kalhous
1998 - 2001 Pavel Brunclík
1991 - 1997 Anna Servusová

Texts / Publications

- Místo nekrologu: galerie Šternberk, bozo.cz, 2011, http://bozo.cz/spolecnost/nekrolog-konec-galerie-sternberk/
- Linda Lešikarová, Galerie Šternberk zavřela, co s ní bude dál, se neví, sternberk.org, 2010, http://www.sternberk.org/view.php?cisloclanku=2010042702
- Terezie Nekvindová - Martin Fišr (eds.), Galerie Šternberk 2008.
- Terezie Nekvindová - Martin Fišr (eds.), Galerie Šternberk 2007.
- Terezie Nekvindová - Martin Fišr (eds.), Galerie Šternberk 2006.
- Terezie Nekvindová, Galerie Šternberk, in: Ateliér, 25-26/2007, p. 11

ArtList
record in ArtList database
materials stored in the AVU Research Centre's archive of institutions

Attachments


Pozvánka na výstavu Aleny Kotzmannové Klasika, 2007. Repro: Martin Fišr.

Pozvánka na výstavu Jakuba Hoška Dobře si rozmysli, co neváháš ztratit, 2007, rub a líc. Repro: VVP AVU

Pohled do výstavy Lovci lebek, 2007. Foto: Martin Fišr

Pohled do výstavy Lovci lebek, 2007. Foto: Martin Fišr

Pohled do výstavy Lovci lebek, 2007. Foto: Martin Fišr

Pohled do výstavy Jakuba Hoška Dobře si rozmysli, co neváháš ztratit, 2007. Foto: Martin Fišr

Report an issue with this record
VVP AVU 2014