Středy na AVU

Přednáškový cyklus pro veřejnost Středy na AVU vznikl na podzim 2009. Navázal na předchozí aktivity, kdy se v roce 2007 VVP AVU připojilo k úsilí Jany Kochánkové (KOKO) a Digilabu AVU představovat současné umělce prostřednictvím autorských prezentací. Od roku 2009 přednášky streamovala on-line Česká televize prostřednictvím portálu ČT24 a iVysílání České televize; zde jsou také archivovány (viz programy jednotlivých cyklů).

Přednášky určené akademické i odborné veřejnosti se zaměřovali na aktuální témata výtvarného umění a architektury nebo v rámci cyklu sledovali konkrétní téma; každý rok na podzim také představili finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého.

VVP AVU tento přednáškový cyklus organizovala do roku 2016, od letního semestru akad. roku 2016/2017 cyklus přednášek organizovala Katedra teorie a dějin umění.

2016 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Aleš Čermák, Katarína Hládeková, Anna Hulačová, Matyáš Chochola, Johana Střížková / Norbert Lacko / Ladislav Zikmund-Lender / Antke Engel

2016 / Program letního semestru
Fedor Blaščák / Vendula Hnídková / Maroš Krivý / Peter Szalay

2015 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Vojtěch Fröhlich, Lukáš Karbus, Barbora Kleinhamplová, Pavla Sceranková, Pavel Sterec / Zbyněk Baladrán – Tomáš Svoboda / Václav Magid / Iva Knobloch

2015 / Program letního semestru
Tomáš Winter / Martin Mazanec / Karel Císař / Otto Urban

2014 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Martin Kohout, Richard Loskot, Lucia Sceranková, Roman Štětina, Tereza Velíková / Stanislav Kolíbal / Tomáš Pospiszyl

2014 / Program letního semestru
Architektura a způsoby její prezentace / Jan Tabor / Adam Gebrian / Martin Škabraha / Dokumentace versus inscenace: Petra Hlaváčková, Vendula Hnídková, Rostislav Koryčánek, Dan Merta, Michal Škoda

2013 / Program zimního semestru
Když se opakování stane formou: Edith Jeřábková, Barbora Klímová, Dominik Lang, Marek Pokorný, Hana Rousová / Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Daniela Baráčková, Aleš Čermák, Dominik Lang, Václav Magid, Richard Nikl / Pavlína Morganová / Jan Ságl a Alica Štefančíková

2013 / Program letního semestru
Ludvík Hlaváček / Milena Slavická / Vlasta Čiháková Noshiro / Radek Váňa / “To si máme všechno dělat sami?” Umělci kurátory a galeristy: A.M. 180 Collective, Rafani, René Rohan, Marie Štindlová, Lenka Vítková

2012 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Adéla Babanová, David Böhm – Jiří Franta, Vladimír Houdek, Richard Loskot, Jiří Thýn / Ludmila Vachtová / Jiří Valoch a Barbora Klímová / Zuzana Bartošová

2012 / Program letního semestru
Jiřina Šiklová / Jan Zálešák + host: Rafani / Cyril Říha

2011 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Filip Cenek, Dominik Lang, Pavel Sterec, Marek Ther, Jiří Thýn / Imro Vaško / Milena Slavická / Václav Bělohradský

2011 / Program letního semestru
Pavel Vančát + hosté: Alena Kotzmannová, Martin Polák – Lukáš Jasanský / Daniel Grúň / Sylva Poláková / Václav Hájek

2010 / Program zimního semestru
Karel Císař / Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Vasil Artamonov – Alexey Klyuykov, Václav Magid, Jakub Matuška, Alice Nikitinová, David Böhm – Jiří Franta / Karolina Jirkalová / Zbyněk Baladrán a Vít Havránek

2010 / Program letního semestru
Henrieta Moravčíková / Zdeněk Hölzel / Rostislav Švácha / Osamu Okamura

2009 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Tomáš Džadoň, Jiří Franta – David Böhm, Petra Herotová, Alena Kotzmannová, Jiří Skála / Ivan Vosecký / Ivan Kafka

2009 / Program letního semestru
Jan Šerých a Jan Nálevka / Markéta Vaňková + hosté: Ondřej Brody, Jiří Skála, Evžen Šimera, Viktor Frešo a Marek Ther

2008 / Program zimního semestru
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého: Zbyněk Baladrán, Ondřej Brody, Radim Labuda, Tomáš Moravec, Jiří Skála, Evžen Šimera / Jiří Surůvka

2008 / Program letního semestru
Denisa Lehocká – Boris Ondriečka a Vít Havránek / Lubomír Typlt a WWW / Enrique Ježik / Erik Olofsen / Sláva Sobotovičová a Patricie Fexová / Michal Koleček / Júlia Vécsei / Dušan Barok

2007 / Program zimního semestru
Markéta Baňková / Milena Dopitová / Kateřina Vincourová / Zbyněk Baladrán / Štěpánka Šimlová

This site is registered on wpml.org as a development site.